Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy gyorsétteremben napi hány...

Egy gyorsétteremben napi hány órát illetve, hogy vannak a műszakbeosztasok ,illetve mi az a rugalmas munkaidő mert én teljes munkaidőben lennék ott?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm szépen.
febr. 24. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A teljes munkaidő 8 óra. A műszakok attól függenek, hogy milyen az étterem nyitvatartása. Akik nyitnak 1 órával előtte kezdenek, akik zárnak még 1 órát maradnak utána. Tehát egy 8-22 óráig nyitva lévő étteremben van 7-15 és 15-23 órás műszak garantáltan, de közte is vannak, mert a déli ebédidő és a délutáni vacsoraidő a csúcsforgalom, oda több dolgozó kell, mint reggel és késő este. Ez általában 11-19 óra közötti. De persze éttermenként eltérő lehet, már csak az eltérő nyitvatartás miatt is. A rugalmasság általában annyit tesz, hogy a kollégákkal egyeztetve cserélgethettek műszakot, persze figyelembe véve, hogy meglegyen a törvényben előírt pihenőidő (például ha te zártál egy nap, a következő napon nem nyithatsz, illetve havi egy szabadnapnak vasárnapra kell esnie).
febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Pályakezdő vagy? Vagy hogyhogy nem tudod ezeket?

Egyik munkahelyemen úgy volt, hogy 6-tól 14-ig volt a műszak, de már ilyen 5:30 fele beértünk, hogy előredolgozzunk. De 14 órakkor már biztosan mehettünk. A délutános pedig 14-22-ig tartott, ilyenkor nem kellett tovább maradni.


A szünet kérdése konyhánként változó, de igazság szerint aki dohányzik az gyakrabban mehet ki friss levegőre, én mindig kimentem, leültem a lépcsőre és kb 5 perc alatt elszívtam. Ha nem dohányzol akkor nem örülnek annyira ha gyakran ki akarsz menni.


A műszakbeosztás a legtöbb helyen rendszertelen, általában 5 napot mész, de ha normális a konyhafőnök, akkor beiktat 1 nap pihenőt közé, de a hétvégi munka is várható lesz.


Gyorsétterem alatt mit értesz? KFC és társai?


Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, szakács vagyok :)

febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Szarnak a rugalmas munkaidőre. Hiába írod be a beosztási kérelembe, hogy szeretnél dolgozni, melyik napokon, nem úgy írnak be, hanem ahogy nekik jó és kell az ember.

A műszakok 06-14-ig, 14-22-ig, 22-06-ig és van köztes is.

Elvileg járna havonta egy szabad hétvége, de ez sem fog. Minden péntek, szombat, vasárnap dolgoztam... Ünnepnapokon szintén.

Volt csomószor, hogy beírtak 6 napot egyhuzamban, aztán 1 nap pihenő, és utána megint 6 nap.

A munkában meg kell szakadni, nevetséges fizetésért.

febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és olyan is volt nem egyszer, hogy mentem délutánosba, tehát este 10-kor végeztem, és visszahívtak reggel 6-ra...
febr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Pontozzatok le nyugodtan, úgy látom egyeseknek fáj az igazság, mert amit leírtam azokat tapasztalatnak hívják.
febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőség van.Heti5x8 óra vagy kétnapoznak de akkor 12-16 óra napi penzum.
febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4: Hogy hívtak vissza? Másnap eredetileg szabad lettél volna, de műszak végén szóltak, hogy mégis dolgoznod kell, méghozzá reggel hattól?
febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lettem volna szabad.
febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8: Ja hogy amúgyis dolgoztál volna, csak későbbi beosztásban?
febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem későbbi beosztásban. Így osztottak be alapból.
febr. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!