Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nem szeretnék borravalót...

Nem szeretnék borravalót adni, minek is adjak?

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Akkor nem adsz. Ennyire egyszerű.
2015. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Én is így vagyok ezzel, de nem csak az éttermekkel, hanem kozmetikussal, körmössel, fodrásszal, stb... Én is ha megcsinálok valamit valakinek nem tartom a markom, hogy adjanak érte pénzt, mert ugyebár mindenkinek van fizetése.
2015. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Crazysatanka válasza:
72%
nem kötelező borravalót adni, a saját döntésed adsz vagy sem. ha kimondottan elégedett vagy az illető munkájával (pl. pincérével, kedvesen kiszolgált hamar és ízlett is amit rendeltél) hagyhatsz.
2015. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
8%

Ha fel van tüntetve az étlapon, hogy az étel ára tartalmazza a szervízdíjat, akkor ne adj.


Ha nincs feltüntetve, akkor se kötelező.

Annyi, hogy akkor soha többet ne menj abba az étterembe, mert azzal konkrétan meglopod a boltot, és ahol egyszer loptál, ott nagyon nem biztonságot még egyszer enni.

2015. júl. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
most mi értelme van ennek a kérdésnek?
2015. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%

Nem lepontozni kell, gyerekek!

Hanem felismerni a hasznos választ, és egy kis étkezési kultúrát magatokba szívni.


Hogy ne legyetek bunkók!


https://www.youtube.com/watch?v=wOmvuzinQfQ

2015. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
4. Miért is lopás? Magyarázd meg.
2015. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azt olvastam én is, hogy teletaknyolják, teleköpik a kaját, na de álljunk meg 1 percre! Ki választotta a pincér szakmát, ő maga, nem? akkor miért vannak felháborodva a fizuval, vagy akármivel? csak azért írtam, mert a pincérek sóvárogva várják a borravalót a kezükbe, és ez kínos mikor ezt látod.
2015. júl. 5. 20:58
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

1. Sehol nem taknyolják tele a kaját, mert ezért kirúgás jár (minimum)

2. Sok helyen a borravaló a fizetés. Ez erősen függ az adott helytől, van, ahol csak ez van, van ahol kapnak hozzá egy alacsony bért, más helyen csak bér van és a borravalót le kell adni, sok helyen pedig esténként egyelően szétosztják egymás között a borravalót.

3. Sehol sem kötelező borravalót adni, de a 2. pontnak tudatában kell lenni. Én általában megpróbálom valóban a felszolgálást értékelni ezzel.

4. a pincér szakmát az esetek többségében nem választja senki. A felszolgálóknak nagyon kis százaléka valóban professzionális, erre képzett ember, a többség diák vagy más képzetlen ember.

Ettől pedig amúgy független az, hogy szeretnének pénzt keresni. Attól még, hogy választasz egy szakmát, nem kötelező elviselni, ha valaki azt a szakmát nem értékeli (akár anyagilag, akár másképp).


-

A lényeg az, hogy figyeljünk arra, hogy miből él az az ember, aki kiszolgál minket, mi az elvárható.


Én felszolgálóknak szoktam adni, mert tényleg ebből élnek, ez hozzá tartozik a dologhoz. Ha tényleg nagyon figyelmes volt, akkor akár jelentősebb összeget is szánok erre, mert tényleg ég és föld lehet a különbség (van, ahol úgy viselkednek, mintha örülhetnél, hogy megtűrnek, máshol meg külön kaját csinálnak neked, meglepetést hoznak, mosolyognak, ha kiderül, hogy születésnapod van, akkor odaáll három pincér dalt énekelni).


Kocsmában kicsit más a helyzet, ott általában van alapfizetésük és nem is érzem óriási teljesítménynek, hogy a pultnál kiszolgálnak. Ezért elsőre szinte sosem adok borravalót. Ha az este során látom, hogy korrektek, hogy az asztalhoz is kihoznak valamit stb., akkor egyre nagyobb összegeket teszek a fizetendő mellé.


Műkörmösnek, Fodrásznak szerintem nem kell nagyon adni. Lehet, hogy nem kérem el az 5800 forint után a 200 forint visszajárót, de nem érzem azt, hogy neki abból van a fizetése és amúgy is elég komoly összegeket hagy ilyen helyeken az ember. Erről le kéne szokni, ennyi erővel tényleg bárki nyújthatná a kezét, hogy rakjunk bele pénzt.


Orvos az egy nehezebb ügy. Szerencsére ezzel nem kellett sokat találkoznom. Jelen menet szerint szerintem a nővéreknek adnék pénzt, mert ők végzik a meló pocsékabbik végét. Amúgy meg ha lehet, akkor magánorvoshoz mennék, mert ott legalább tisztán ki vannak mondva az összegek és hogy kinek megy, nincs az az érzésem, hogy egy bemondásra adott pénzt egy hátsó szobában ülő főorvos szed be.

2015. júl. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem sűrűn járok étterembe, de persze 5ezer forintnál, 1-200forintot nem kérek vissza,maradjon meg jattnak, de 500ft az már sok szerintem, bár az attól függ ki mennyit keres, magyarország pedig nem a milliomosairól híres.
2015. júl. 6. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!