Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nem szeretnék borravalót...

Nem szeretnék borravalót adni, minek is adjak?

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 18:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%

Ez a be van építve a fizetésbe duma akkora álszentség. Akkor ne menjen pincérnek...

Érdekes, én sose pattogtam,amikor konyhán voltam, pedig mi készítettünk össze mindent, a pincérek csak kivitték, meg behozták. Mégis ők kapták a borravalót, mi abból 1 ft-ot se láttunk.

2015. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
Akkor ezen az alapon a szakácsnak is kéne mindig beküldeni... ez most olyan dolog, hogy a kukásnak aki elviszi a szemetet annak is kéne akkor borravalót adni... a pincér megkapja a fizetését, amiért kivitte az ételt, akkor is ha nem tüntetik fel külön az étlapon, hogy a szervírozás díja benn az árban, tekintve, hogy ez alap dolog.
2015. júl. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%
9. Imadnivalo a naivitasod. Gondolom nem dolgoztal meg ettermi konyhaban. :D
2015. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A csöveseknek se kötelező adni pénzt, 10ből 8elissza.
2015. júl. 8. 17:09
 15/17 anonim válasza:
85%
Hogy minek is adják a borravalót? mert az emberek nagy része még emlékszik a borravalós szakmákra, de nem tudják a hátterét. A saját tapasztalatom tudom leírni, mivel részese voltam. Az üzemanyag ellátó kutak java része magánkézben van csak éppen valamelyik nagy cég neve alatt működik. A minimálbérem nem volt szerencsém megkapni. Szó szerint a borravalóból éltem. És ami még pluszba leforrázott volt "napi leadó" amikor dolgoztam. Ez tíz évvel ezelőtt 8 ezer forint/fő/nap volt. Gondolhatod hogy nem tartott sokáig a pályafutásom. Kérdeztem nemrég egy kútkezelőtől létezik-e még az úgynevezett "leadó"? - igen. Ott épp 2500Ft/fő/nap. Én a mai napig adok borravalót!
2015. júl. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

9-es: én egyetértek veled :) Kicsit offolok csak: műkörmös vagyok, és bár nem a borravalóból élek, de jól tud esni, ha ezzel díjjazzák a munkám, valamiért pl 1500 ft-ot kérek el, adnak 2000-et, és köszönik szépen, bár én olcsón dolgozom, és gondolom a korábbi tapasztalataik is rosszabbak, több pénzért.

A Kérdéshez: ha elégedett vagy a kapott szolgáltatással, annak minőségével és pontosságával, gyorsaságával, akkor érdemes borravalózni, mert a vendéglátásban elég "vicces" órák és bérek ferdülnek elő, mégis van hozzád türelmük, kedvesek, és akkor is mosolyognak ha ritka kaki napjuk van. Nem kötelező, attól még nem vagy bunkó ha nem adsz, én se adok mindig, de ha többször eszem, iszom ugyanott, akkor szoktam. Meg az se mellékes, hogy nekem van e annyi felesleg.

2015. júl. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ha sokat eszem, dínom-dánom akkor szerintem is megéri adni, de az hogy bekapok valamit, gyors kaja, oda nem.
2015. júl. 23. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!