Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodok mindig Skóciárol...

ScottlandLover kérdése:

Miért álmodok mindig Skóciárol, és mért van ott mindig az a férfi?

Figyelt kérdés

Kicsiorom óta nagyon vonzódom Skóciához,de még sosem jártam ott.12 éves koromban keztem nagyon élethű álmokat látni éjjelente.Az első alkalommal ,egy nagyon ősi várban voltam,egy szobában.Tudtam ,hogy nem szabadna ott lennem,de körül néztem.A helység olyan volt mint egy laboratórium.Az asztalon lombikok meg kém csövek voltak.Az tán a félhomályban megláttam a férfit.Hosszú kockás palást vagy tunika félét viselt,de az arcát nem láttam.Éreztem ,hogy egyszerre félek és vonzódom a féfihoz,hogy ismerem őt.Ám az álomnak végelett.Késöbb,egy másik álomban ,egy másik korban megint ott volt ez a férfi.Nem tudom honnan ,de akkor tudtam ,hogy egy Skóciai csata mezõn vagyok,mint nö.A földön feküdtem és teljesen valósnak éreztem azt ahogy leszurnak.Még láttam a farkasprémeket viselõ katonákat,ahogy egymásra pakolják a holtakat.Éreztem,nem akarok meg halni.Ekkor fölém hajolt az a férfi,de az arca mintha árnyék lett volna,nem láttam vonásait.Valóságos fájdalmat éreztem a mellkasomban,mikor kihúzta belőleem a kardot és felébrettem.Megint máskor solymot reptetem vele,akkor szintén nem láttam ,de tudtam .hogy velem van,s hogy Skóciában vagyunk.

Mit gondoltok ,miért ilyen elevenek ezek az álmok,és mért nem láthatom a férfi arcát?


2011. szept. 23. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Túl sok filmet néztél
2011. szept. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mert apád vert kiskorodban.
2011. szept. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Szia.....hát nekem van egy megérzésem! Mert talán a legszebb hely ahova ember valaha mehet? Én 2 éve jutottam el oda,többek közt a Skye szigetére(Isle of Skye),és ez valami egészen elképesztő...még az álmodat is abszolút felülmúlja.A LEGSZEBB hely, amit láttam,pedig UK összes országában voltunk,de Skócia messze veri az összeset!:-))

El kell jutnod oda,én egy megszállott voltam(és vagyok is),amíg el nem jutottam Észak Írországba,a Köztársaságba, Walesbe, Angliába,és Skócia legszebb helyeire. Azóta ott motoszkál a fejemben,hogy muszáj lesz visszamenni!

Érdekes az álmod,akármilyen oka is van annak,hogy ezt álmodtad,el kell menned Skóciába,a küldetéseid közt szerepel!(És ne a Loch Ness legyen a fő célod,az nem egy hű de különleges hely)...Skócia nyugati részeire helyezd a hangsúlyt,nagyon vadregényes,továbbá Edinburgh is legyen a 'megnézem' városok közt(legszebb város amit láttam a sok közül-Edinburgh dungeon-t ne hagyd ki!)..Glasgow nem egy nagy szám,kihagyható,de pl. Inverness is egy aranyos város.

Skócia a szívem mélyén pihen,örökre bezártam oda:)

Ott van a legtöbb erdő,zöld terület,elképesztő a levegő pl....

Ha kész vagy Skóciával,nézd meg Írországot is,majdnem olyan szép,mint Skócia,és ne hagyd ki a Moher sziklákat sem(nyugati részen van,kb. középen,200 méter magas sziklafalak,8 km hosszan elnyúlnak,egy pici része a turisták által is bejárható,és hatalmas élmény.)

Kerry gyűrűt se felejtsd el(Ring of Kerry),ez délnyugati részen van,egy kb. 150 km-es kört teszel meg,a leggyönyörűbb kilátásokkal büszkélkedhet a hely.:)

Én elolvadok,ha Skóciáról,és Írországról hallok.Te imádnád!Sok sikert hozzá!

2011. szept. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
talán menj el skóciába, lehet hogy megtalálod a választ, vagy találkozol azzal a férfival...:)
2011. szept. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy előző életedben ott éltél és ismerted
2011. szept. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megnézted a Hegylakó 1-et.
2011. szept. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönönöm ezt a részletesz és szép választ Neked,akárkis vagy .Mostmár biztosan tudom azt amit eddig csak selytettem.Látnom kell Skókiát!Olvasva a válaszodat ,egészen különös érzések ébredtek fel bennem...Szomorú lettem,hogy nem lehetek mindig ott,mintha honvágyam lenne...De boldog vagyok,hogy meg erösítést nyert,hogy nekem feladatom van ott.Köszönöm a segítséged!
2011. szept. 24. 09:02
 8/10 anonim válasza:

Szia újra,itt 00:34-es.Én ugyanígy éreztem,mint te(leszámítva azt,hogy ilyen szines,meggyőző álmaim nem voltak),de éveken át borzalmasan keserű voltam,és marcangoltam magam,hogy el kell jutnom(a célállomás számomra főleg Írország volt),és olyan rossz gondolataim voltak,hogy 'én úgysem jutok el oda,felesleges ezzel foglalkoznom', hogy egy idő után már a mániámmá vált,és hosszú időn át tartó rosszkedvet,keserűséget okozott.Emiatt,ahogy összegyűlt a pénz,a barátom azt mondta, hogy 'na akkor most elmegyünk Írországba,hogy megszűnjön a keserűség benned'. Ez megtörtént,olyan szép volt,amint ahogy azt a gondolataimban átéltem(főleg Moher sziklák,te jó isten),és megnyugodtam, bár 'csak' 7 napra mentünk-nagyon drága volt-megérte.Egy hatalmas álmom teljesült,a dublini reptéren béreltünk egy autót, és azzal kocsikáztuk körbe az országot,keresztül kasul.Mivel sz Ír sziget egy picit kisebb,mint Magyarország,ez sikerült is,úgy,hogy napi 300 km-t megtettünk,sokat ültünk autóban, viszont az a sok gyönyörűség,amit láttunk,feledtették velünk a sok hátfájást.Meg kellett tervezni mind a hét napot előlről a végéig,itthon megvettem az 'Írország' könyvet(Útitárs sorozat),és 2 hónapon át azt bújtam,minden betűjét kiolvastam, meginterjúvoltam az ír sztepptánc tanáromat(Ő dublini,csak itt él),ő bekarikázta azokat a helyeket a térképen,amit mindenképp ajánl megtekintésre,és az ő,és a könyv tanácsait követve térképeztük fel a szigetet.Semmit nem bántunk meg,beköltözött a szívembe ez a hely.

Rá 1 évre ugyanezt csináltuk,csak akkor Skóciával.Megvettem a 'Nagy-Britannia' könyvet(ugyancsak Útitárs sorozat),és nem álltam fel mellőle heteken át.Mint egy megszállott,úgy olvastam.(Megjegyzem,ott könnyebb dolgom volt,mert nyugati részét fedeztük csak fel Skóciának,mindenki szerint azok a legszebb részek-könyv szerint is.Ilyen elképezstő mennyiségű zöldet,mint Skóciában, sehol nem láttam.Volt benne egy kirándulás is-gyalog,a Skye szigetén(Ny-Skócia),3 órás volt,felgyalogoltunk az 'Old Man of Storr'-hoz( üsd be a google-ba,elképesztő a kilátás ott),és nem győztem lesni,annyira meseszerűen szép volt!Levegő nagyon tiszta,szinte el sem hittem.

Hű,annyi mindent tudnék írni,hogy soha nem lenne vége.

Summa summarum: el kell jutnod Skóciába,imádni fogod!Amíg nem mész(mentek) el oda,meglesz benned a keserűség(saját tapasztalat)...

Én most Új-Zélanddal vagyok ugyanígy,nagyon fáj,hogy még nem mentem el oda(de ha elmegyek,akkor utána jön egy másik úticél,amiért meg fogok majd megint őrülni),de ez kicsit más,mert kb.25 óra repülőút(vagy kicsit több),és át kell szállni.Ez nem tetszik,mert utálok repülni,nekem még a 2 órás repülőút sem tetszik....így meg kicsit korlátozva vagyok sajnos...félek fennt lenni a levegőben ez az igazság.:((

Ausztrália is az 'akarom' helyek közt szerepel,és Dél-Afrika is. Sőt,egyes kisebb szigetek is.De nem csekély mennyiségű pénzt kell összeszedni,és ez nem egyszerű.Amerika is a megnézendő listán van,és még egy pár hely,nagyon messziek is.Hát van cél,azt kell mondjam.

Most befejezem,nagyon szivesen írok ha szeretnéd még Skóciáról,ott csináltunk 900-1000 képet,nyomogattuk a fényképezőt ezerrel.

Old Man of Storr-t írd be a keresőbe,annyira szép,hogy újra megnézve elolvadok:-))

Vagy esetleg írd be a youtube-ba,biztos,hogy gyönyörű videókat ad ki.Vagy írd be azt,hogy 'Isle of Skye',arról néztem csodálatos videókat ott:))

Sok sikert a keresgéléshez,én hiszem,hogy el tudsz menni oda!:)

Anett

2011. szept. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tippeket és mindent meg nézek amit csak tudok...Talán valamenyire enyhülnek a rossz érzések ... Öröülök ,hogy ''össze futottunk''...Drukkolok hogy minden terved és vágyad teljesüljön!


Viola

2011. szept. 24. 11:34
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez fantsztikus!Úgy két héttel ezelött nézegeyem képeket,és egy egészen más képet

akartam kinyomtatni,de egy magas sziklát nyomtatott a gép ...

Most meg néztem a Storr-t,és rájöyem ,hogy ez a kép volt amit magátol nyomtatott ki a gép!Ha valaha kijutok az elsőlesz,hogy megnézem a Man of Storr-t!^o^

2011. szept. 24. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!