Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek, létezhetnek más...

Szerintetek, létezhetnek más dimenziók, és mit jelenthet ez az álom?

Figyelt kérdés

Egyszer azt álmodtam,hogy egy ismeretlen valaki meghalt az utcán,össze volt trancsírozva,csupa vér volt,valami elütötte,majd felnéztem az égre,és annyit mondtam,segíts kérlek! nem számítottam,arra ki fog jönni, azt se tudtam,hogy hall-e valaki vagy sem,azt sem tudom,miért ,vagy kitől kérdeztem,majd meglepetésemre,egy földönkívüli hajó lebegett felettem,majd leszállt! Oda rohant a helyszínre,egy teljesen ember kinézetű ember,kinek az volt a furcsa kinézetében,hogy magasabb volt,mint egy átlag ember,szélesebbek voltak a vállai! ... tehát oda ment,ahol a baleset történt,majd egy óriási fényesség jött ki belőle,majd a halott embert,felélesztette teljes egészében,de a mentők elvitték,tehát túlélte! Lehetséges volna,hogy tényleg megtörtént,egy másik dimenzióban? Létezhetnek másik dimenziók,és esetleg az álmodás közben, kapuk nyílhatnak meg,melyeken keresztül,az ott lévő eseményeket látjuk?

Majd mikor elindult,hogy elmenjen,meg akartam szólalni,kérdezni valamit,mikor megállt és mielőtt kigondoltam volna a kérdésemet,ő már meg is válaszolta! A gondolataimnál,hamarabb válaszolt,mint amire számítottam, többször folyamatosan. Majd elment... azt akartam kérdezni,ki vagy te,de már válaszolta is,azt mondta, tudja mit akarok kérdezni,annyit válaszolt, te már azt tudod... arra gondoltam,hogy talán az akinek képzeltem,de mégsem voltam benne biztos,mert nem hasonlított arra akinek hittem,majd volt még 2-3 kérdésem,amire úgy szint hamarabb válaszolt,mielőtt azt meg kérdezhettem volna,de már nem emlékszem a végére.



2013. ápr. 5. 15:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%

Túl sok Sliderst, meg X-Aktákat néztél. :D

Én is szeretem ezeket, de MESÉK!!!

2013. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném,hogy a filmek, jelenetekből állnak, a forgató könyvek alapján,de azt valaki elképzelte valaha,és össze írták,tehát a képzeletében, már megtörtént,majd a film alatt,megfilmesítették, a közösen elképzelt filmet... Honnét jön az ötlet? az elképzelés? honnét származik az álom?,hogy fűzi össze a gondolatainkat,a látszat? gondolom,a film készítők is,más film készítőktől lopják a film részleteit...ugye? Nem beszélve arról,hogy az ötlet,közös volt,és jól megszervezett,így még az életet is meglehetne szervezni,nagyobb intelligenciával,és a végén,meg kérdezik,mióta élünk? Mióta van képzeleted... ,de akkor képzeljük csak,hogy vagyunk,akik vagyunk?,Vagy tényleg valódiak vagyunk? ,ha valósak (igaziak vagyunk), akkor a gondolataink is mind valódiak? Vagy,ha mi nem vagyunk valódiak,akkor a gondolataink sem azok? ...
2013. ápr. 5. 17:10
 13/28 A kérdező kommentje:
Még 1x megismétlem,nem nézek,szinte semmit!
2013. ápr. 5. 17:11
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tartom lehetetlennek ezeket a spirituális dolgokat, de azért azt leszögezném hogy a tápanyagbevitel, a szellemi és fizikai frissesség nagyban befolyásolja az álmok milyenségét, és azt is, hogy mennyire emlékezünk rájuk. Illetve előjöhetnek akár évek múltával is tudat alatti emlékek, amikre tudatosan már nem emlékszünk, de a fejünkben vannak.

Ezzel csak arra célzok, hogy "e világi" dolgok is közrejátszanak az álmainkban.

2013. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat! Amúgy,bocsánatot kérek,de mit értesz-e világinak? Úgy értem,mi befolyásolhatja az álom képet,amit eltudnál magyarázni,hogyan is megy végbe,a képek feldolgozása,ebben az esetben,az álmokban? Miért álmodunk valóságos tárgyakról,érzésekről,létező dolgokról,és nem létező dolgokról,pedig nem? Olvastam egy fórumon,egy érdekes story-t ,ahol ugyanis, egy vak ember álmodta,hogy az űrben lebeg,és még sosem látta az űrt,mivel,születése óta vak volt! Hát,nem elgondolkodtató?

Mégis képes volt álmodni,látható dolgokat,amiket ,sosem láthatott azelőtt...

2013. ápr. 5. 17:37
 16/28 A kérdező kommentje:
Szeretném megtudni hogy, hogy reagálnánk,ha valóban kiderülne,hogy tényleg másik dimenzióba csöppenünk álmodáskor? Mit tennénk akkor,ha meg akarnánk tudni,igaz lehet-e,az állítás? Mi lenne az első szempont,amin elindulhatnánk,feltárni ezt a rejtélyt?
2013. ápr. 5. 19:35
 17/28 anonim ***** válasza:
sok dimenzió létezik ezeket már a tudósok is vizsgálják
2013. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
62%

Felfogtam hogy nem kérsz sa szkeptikusok véleményébőlk de azért ezrt muszáj leírnom.

A kérdésed valahogy így néz ki:"Szerintetek helyes az endoszimbionta elmélet?Ja és milyen haltáp kell egy vitorláshalnak?"


A kettőnek semmi köze egymáshoz mint ahogy az endoszimbionta elmélet se kapcsolódik a vitorláshalhoz.


Na mindehgy,ennyit a kérdés esztétikájáról.De maga kérdés...Hát az facepalm


Kezdjük ott hogy kőzöd nincs mi az a dimenzió,és hogy mi az az álom.Kezdem a dimenzióval mert az izgalmasabb:


A Dimenzió azt jelenti hogy kiterjedés.Tudjuk hogy nekünk 3 térdimenziónbk van,egy papírlapon élő lénynek (ami lehetetlen) csak két dimenziója van,és egy vonalon élő lénynek csak 1 dimenziója van.A magasabb dimenziókkal az a helyzert hogy mi nem láthatjuk őket.Ugyanis hogy is nézhetne ki a mi testünk egy papírlapon élő szemével.Mivel mi a papírlap FÖLÖTT is képesek vagyunk lenni,ezér az őő síkjából mi nem is látszódunk.De ha átnyúlunk a lapon akkor már lát minket.Egészen pontosan azt látná hogy egy álandóan változó sugarú kör halad végig az ő 2 dimenziós világán.Szóval ő a 3 dimenziós lényeket nem látná,csupán a 2 dimenziós vetületüket.Ezért biztos hogy nem láttál más dimenzióbeli lényeket,mert azok egyszerűen olyan mások lennének,hogy nem tudtad volna semmilyen Földi dologhoz hasonlítani (végképp nem emberhez).


Valamint ha egy kicsit is művelt vagy 20. századi elméleti fizikából,akkor ismerheted az Einstein-Rosen hidat ami a két tüköruniverzum közti átjáró lenne.Tudod ennek a megnyitásához annyi energia kellene hogy még az egész föld összes reaktorának teljesítménye se lenne elég (messe nem lenne elég).Szóval kétlem hogy a buksid képes lenne minden este ennyi energiával így meggörbíteni a teret.


Második:


az álmok:


Tudod nem vagyok biológus de gimiben annyit azért megtanultam az agyról hogy páratlan szerv.Minden emléked,reflexed,és gondolatod a központi idegrendszerben születik meg,majd tárolódik elektromosan vagy biokémiailag.Álmodáskor pedig az agynak bizonyos részei aktiválódnak,és ekkor keletkezik az álom.Az álom azért nem lehet másik világ mert nem tűnt még fel,hogy rengeteg érzékszerved mintha nem létezne?Mikor éreztél valaha is álomban szagokat,ízeket,mikor tapintottál álmodban?Soha.Mindig csak hang és képélmény van előtted.


És az is érdekes hogy a tudomány szót ilyen könnyedén használod,közben egyáltalán ne tudományosan viselkedsz.Elzárkózol a többi elképzelés elől,a tudomány pedig nem tesz ilyet.


Különben tévedsz.Mi az hogy nincs bizonyíték és elképzelés arra hogy hogyan történik az álom?Szerinted az EEG mit mér?

2013. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%
Jah utolsó az elméletedhez,egy bizonyos dimenzió megnyitásához,nem kell műveltség és tudod miért,mert az csak emberek alkotta demagógia.Ahhoz bizony csak lelki nyitottság kell,ami neked,ezek alapján,amit leírsz NINCS.
2013. ápr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát az EEG csak bizonyos intenzitást mér,hogy az milyen azt nem és milyen képet tartalmaz azt nem,úgyhogy máris buktad.
2013. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!