Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Létezik olyan skorpió, mely...

Létezik olyan skorpió, mely beimseri ha hibázott és nem rögtön betámadja a másikat, még úgy is, hogy tudja nem neki van igaza?

Figyelt kérdés

Ne vegyétek sértésenek, de én akárhány skorpióval elegyedtem vitába eddig, egyik sem ismerte be soha ha hibázott vagy épp nincs igaza. :D Általában véve mindig mellém állnak a többiek akik jelen vannak, mert nem csak, hogy makacs dög vagyok, de roppant igazságos is. Magyarul ha tudom hogy nincs igazam egy vitában, akkor azt vagy belátom előbb utóbb és elengedem a vitát, vagy eleve bele sem megyek abba.

Viszont a skorpiókon észrevettem, hogy előszeretettel mennek bele, sőt kezdeményezik a vitát, még akkor is ha nincs igazuk, és persze be sem ismerik azt. Sőt ha esetleg nyertél ellenük (jogosan) akkor még meg is bosszúlják (vagyis inkább próbálják) valahogy a dolgot. Nem tudják elviselni ha nem nyertek egy vitában és a másik félnek adtak igazat a többiek.



2022. júl. 9. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Skorpió vagyok.

A hangsúly a stíluson van.

Objektív és jó szándékú, építő jellegű kritikát elfogadom, ha jogos.

Vannak azonban határaim. A csipkelődő, kioktató, provokatív megnyilvánulásokra értelelem szerűen hasonlóan reagálok.

Ha a delikvens ebből nem ért, onnantól teljes mértékben ignorálom. Nem célom sem a meddő, sem az alpári vita.

2022. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vagy nem olvastad végig, vagy nem voltál elég figyelmes. Teljesen másról beszélek én, mint te. Nem is értem hogy jön ez ide és hogy miről beszélsz. Itt most nem felétek irányuló kritikáról van szó, vagy hogy veletek kötekednek, hanem, hogy egy adott témában kinek milyen a vitakényszere.

Én azt mondom, hogy ők saját maguk azok akik beleállnak egy emberbe függetlenül attól, hogy tudják nincs igazuk. És itt most konkrétan az érdekel, hogy van-e olyan skorpió, aki be tudja-e ismerni ha nem volt igaza vagy hibázott, mert én még olyannal nem találkoztam.

2022. júl. 9. 16:36
 3/8 anonim válasza:
73%
Nem hiszem, hogy a skoprió szívesebben kezdeményez vitát, inkább durcás és bármilyen konfliktus esetén jobb időkre vár.
2022. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Jó, akkor még egyszer nekifutok. Érthetőbben.

Nem kezdeményezek vitát, nem érdekel a vita, lusta is vagyok hozzá és semmi értelmét nem látom. Inkább én szoktam az lenni, akibe beleköt, vitát kezdeményez valami kiskakas, aki nem fér a bőrébe. Na, azt helyre teszem.

Ha igaza van, ok, elfogadom, ha emberi módon adja elő.

1 es voltam.

2022. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Skorpió vagyok, nem szeretem a vitákat, sem a konfliktusokat. Ha ilyesmi van akkor odébbállok, nem veszek részt ebben, mert az időmet is és az energiámat is csak pazarolnám vele.

Amivel kapcsolatban viszont én is makacs vagyok, hogy ha azt látom, hogy valaki egy megküzdési mechanizmus részeként épp valamit próbál elrejteni maga elől (és mondjuk másra kenni, vagy mást is belehúzni a saját problémájába), azt nem fogom támogatni. De ezt majdnem minden esetben csendben és passzívan csinálom, mert senki nem kérdezett, és amúgy is semmi közöm hozzá. Az egyetlen eset, amikor hangot adok neki, az akkor van ha a fenti esettel valaki ezzel árt másoknak.

2022. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Deff ***** válasza:
15%
Mivel a csillagjegynek semmilyen hatása nincs az ember viselkedésére ezért irreleváms a kérdés
2022. júl. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 peca1000 ***** válasza:
Az asszony szerint olyan vagyok, mint a kérdésben felvázolt skorpió :)
2022. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#4

Jó akkor én is nekifutok mégegyszer érthetőbben...

Nem személyeskedésekkel vagy épp kioktatással, lekicsinyítésekkel megspékelt vitáról van szó. Ahogy te fogalmazol nem "kiskakas"-okról van szó -

ami amúgy a skorpió szokott lenni, legalábbis én így vettem észre - hanem arról, hogy konkrétan eltér a két nézőpont és vélemény, és ez szül egy vitahelyzetet. Mégegyszer mondom VITAhelyzetet, nem veszekedést. Szerintem ezt a kettő fogalmat kevered erősen, mert most is azzal jössz, hogy "ha emberi módon adja elő", mégegyszer mondom, két eltérő véleményről beszélek, nem személyeskedésről, vagy kötekedésről. Nem is értem miért hajtogatod ezt folyamatosan, hogy míg valaki beléd nem köt meg ilyesmik. Már magában a kérdésemben sem írtam ilyet...

Ez is egyfajta énközpontúságra utal, hogy csak mert szimplán valakinek más a véleménye, akkor azr hiszed, hogy az egy személyes ügy és téged akarnak kioktatni. Pedig abszolút nem erről beszélek még mindig...:D

Maga a kérdésem gerince az, hogy a skorpiók miért nem tudják elfogadni, hogy ha valamiben nincs igazuk és például egy vitatémában az ő álláspontját fogadják el kevésbé, mint a másik fél álláspontját. Miért akarják mindenáron bizonyítani, hogy ők látják jól az adott helyzetet és miért akarnak mindenképp visszavágni valahogy, ha "alulmaradtak" egy vitában?

Mindezt tapasztalatokból merítve kérdezem egyébként, tehát akinek nem inge nyilván nem veszi magára, ugyanis természetesen nincs két egyforma skorpió.

Egyébként a "Jó, akkor még egyszer nekifutok. Érthetőbben." mondatodat sem tudom hova rakni, ugyanis teljesen más az első válaszod tartalma. Mondhatnám úgy is, hogy milyen neki futsz mégegyszer, ha még nem is írtad le eddig?

2022. júl. 17. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!