Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi ennek a spirituális értelme...

Mi ennek a spirituális értelme? Hiszem azt,hogy mi választjuk a családunkat, és születésünk előtt szerződést kötünk. A férjem nárcisztikus, és 5 gyerekem mind megbolondult tőle.

Figyelt kérdés

Sajnos hibát követtem el, mert huszonéves korig hagytam, hogy mindig lelki terrornak és hazugságnak legyenek kitéve. A lányom utolsó egyetemi féléve előtt akarja megölni magát, nem bírja tovább a kívülről cicomásnak tűnő lelki bántásokat. Azonban szerintem akarattal, pozitív gondolattal túltehetné magát ezeket. Nincs semmi fizikai bántalmazás, ő túlzottan rossznak látja a helyzetünket.

Hogyan érthetném meg vele, hogy ettől csak erősebb lesz?


2021. febr. 6. 16:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
korukig*
2021. febr. 6. 16:37
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, te mit szívtál, de kérek belőle.
2021. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
83%
Tökéletes példája vagy annak, hogy mennyire káros, hogy bárkinek lehet gyereke. A lányod szenved, és te semmit nem teszel. Köpd arcon magad, komolyan.
2021. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

Tönkretettél 5 emberi életet a fundamentalista felfogásoddal.

Szakemberhez érdemes már őket csak elvinni, és haza se vidd őket, lehetőleg.

2021. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
92%
Szégyelld el magad hogy tönkre tetted a gyerekeid életét egy f@sz miatt.
2021. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
92%
Csak én nem értem ezt a kérdést?
2021. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A férjed nárcisztikus, a gyerekek traumatizáltak. S te sem vagy lelkileg egészséges... Az akarat meg a pozitív gondolat már régen kevés ide, annyi sérülést kaptak. Neked is segítségre lenne szükséged, bár még az korai mert még mindig nem akarod látni a problémát.
2021. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
A helyzetet a gyerekek látják reálisan, te értékeled alul...
2021. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Grimfox ***** válasza:
92%
Akarattal, pozitív gondolkodással már nem tudja túltenni magát ezen. Gyakorlatilag húszon-akárhány évig ilyen hatásoknak kitéve élt. Ez egy elég erős kondicionálás, amit ennyi idősen legfeljebb elnyomni, vagy elfedni lehet, de egész életére vele marad. Önállóan már nem képes ellene tenni, mert túl idős, hogy ilyesmi rögződjön. Külső segítségre van szüksége, és támogatásra. Hiába próbálod megértetni vele, hogy ettől csak erősebb lesz, mert ez nem igaz. Hibás berögződései, torz én-, és világképe van. Lehet hogy ebből sok dolog nem látszik kívülről, de ha már öngyilkosságon gondolkodik, akkor ez egyértelmű. Ez nem valamiféle próba az életben, amit ha kiáll, erősebb lesz. Ha elveszted a karodat, vagy leállnak a veséid, attól sem leszel erősebb. Végleges sérülést szenvedsz. Ugyanez történt vele is, csak érzelmileg/mentálisan. Nem győzködnöd kellene, hogy emberelje meg magát, gondolkodjon pozitívan(erre nem is nagyon lehet képes), hanem támogatást kellene neki nyújtanod, főképp érzelmileg. Ehhez pedig az kell, hogy először megértsd a problémáját, és ne valami félresöpörhető akadálynak tekintsd, hanem valaminek, ami a személyisége, a teljes lényének a része. Ez történik, ha egész életében olyan behatások érik az egyik, vagy mindkét szülő részéről, amik mérgezőek érzelmileg. Nem szükséges fizikai bántalmazás ahhoz, hogy egy embert tönkre tegyenek. Elég lassan, de folyamatosan mérgezni érzelmileg. Ha belátod, hogy hibát vétettél azzal, hogy hagytad, hogy lelki terrornak, és hazugságnak legyenek kitéve, akkor még megpróbálhatsz legalább mostantól mellettük állni, és óvni őket ettől. Attól, hogy felnőtté váltak testileg, még a gyerekeid maradnak, és mint anyának, neked van meg az a helyzeted, hogy megvédd őket, és támogasd. Biztos nem könnyű egy ilyen feladat, ha te magad is ilyen környezetben éltél több mint két évtizedig. Lehetőleg szakembernél kezdjétek az egészet. Az öngyilkos hajlam, ha egyszer megmutatkozik, soha többé nem fog kiveszni egy ember elméjéből. Ha a többit, amit fent írtam nem hiszed el, legalább ezt hidd el.
2021. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt az esti mese a lány szemszögéből...


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

2021. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!