Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehet tenni...

Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az apám egyetemi professzor, viszont súlyos nárcisztikus személyiségzavarral küzd. Sokáig tűrtem a traumákat sajnos szótlanul, mert a környezet ezt kívánta meg, mindig megjátszottuk a boldogságot kifelé, meg hogy mintacsalád vagyunk, de valójában a testvéreimmel állandóan sírtunk és rettegtünk, annyi verbális bántást kaptunk. Anyukánk szerint viszont ez semmi, mert nem fizikai a bántalmazás, így ezeket el kell engedni. Csak annyira nem lehet kiszámítani, hogy mikor jön egy bántáshullám, mivel mi mindig próbálunk mindent megtenni, hogy a kedvében járjunk, de volt,hogy azért ordított fél órát és a halálunkat kívánta, mert rekedt hangon szólt valamelyikünk, vagy mert kicsit kócos volt a hajunk.


Nekem most jön az utolsó egyetemi félévem, viszont teljesen depresszióba estem, minden nap meg akarom ölni magam, nem látom a kiutat, pedig nagyon szeretném. Szerintetek az milyen ötlet, ha halasztok, és eljárok valami pszichológushoz? Elég sok éve járok már egyetemre, mert nem bírok koncentrálni.


2021. febr. 6. 19:32
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ja az elején csak azért tettem hozzá, hogy rangos ember, ezért megkívánja mindig a környezetünk, hogy őt dicsőítsük, meg őt az összes rokonunk,barátunk az egekig magasztalja, és nem tudom kihez fordulhatnék őszintén a mentális problémámmal. Az egyetemen nem mondhatom el az igazat, mert ő is ott adjunktus, viszont én már kezdek rosszul lenni ettől az egésztől, nem látom reálisan a dolgokat.

Szóval mindig hazudnom kell valami okot, hogy miért halasztok.

2021. febr. 6. 19:33
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Járj pszichológushoz, de ne halassz!

Fejezd be és költözz!

2021. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet.

Esetleg iskolaváltás és koli?

Testvéred is van, együtt könnyebben költöznétek.

2021. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
pszichologus, de szerintem se halassz, annal hamarabb szabadulsz
2021. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
mindenképpen januárban tudnék csak államvizsgázni, mert a szakdolgozatom akkorra készülne el, de köszönöm a válaszaitokat!!
2021. febr. 6. 20:12
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
Most akkor professzor vagy adjunktus?
2021. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mondasz valamit utolsó. Bár tök más szakon van, ő bölcsészkaron dolgozik, én orvosin tanulok, de elmegyek kukásnak, csak veled ellenben én nem nézem le őket, és nem bántottam senkit. Nem pénzelt egyébként, de ahogy jónak látod. :) Még államilag támogatott képzésen vagyok.
2021. febr. 6. 20:48
 8/21 anonim ***** válasza:
31%

8:


oké. akkor lépj. nyilván hamarosan tele lesz veletek a bulvársajtó. hajrá!

2021. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Adjunktusként professzor??


És ez így most hogy? 😂😂😂😂😂😂

2021. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__109..

Anyukád az ezotéria rovatban kérdezget.

2021. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!