Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik kételkednek a lélek...

Akik kételkednek a lélek halhatatlanságában hogyan képesek nyugodtan élni, beletörődni, hogy csak egyszer élünk? Nem gondolják, hogy ez esetben az élet értelmetlen és csak biológiai tenyészrobotok, szolgák vagyunk?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Hogyan képesek nyugodtan élni. xD
2021. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Azt akarod mondani, hogy ha az ember nem úgy éli az életét, annak a feltételezésében vagy esetleg tudatában, mintha lenne egy halhatatlan lelke, akkor az az élet igazából nem több egy rabszolga életénél?
2021. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az ember csak a fajfenntartás, gyerekcsinálásért létezik. Ez egy elég alsóbbrendű életcél. Az ember nem több ezek szerint egy állatnál, egy tenyészbikánál/ kancánál, ha valóban nincs halhatatlan lelke, ami tovább létezik a test halála után is.
2021. márc. 22. 22:16
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Fejtsd már ki légyszives, (Ne hivatkozásokat adj, hanem mondd el a saját szavaiddal!) ha "van halhatatlan lelke" azzal mi változik? miféle "életcél" adodik ebböl? mi az értelme a test nélküli léleknek? mit tud/akar vele tenni? egyáltalán mire jo?
2021. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Én maximálisan HISZEK a lélek halhatatlanságában és az ujászületésben de ha ez mégsem így van, és csak egy biorobotok vagyunk lélek nélkül, az sem változtatna az életemen. Biztosak egyik verzióban sem lehetünk.
2021. márc. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már abban sem hiszek, hogy maradt egyáltalán lelkem az évek,csalódások annyira szétvittek bennem mindent. Ezt leszámítva nagyon remélem, hogy neked van igazad, és tényleg halhatatlan (ha egyáltalán van belőle valami).


Sokáig jártam hitgyülibe szóval alapvetően nekem is vannak elképzeléseim a halál utáni létről, de egyikben sem vagyok biztos sajna.

2021. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Emlékszel az előző életedre? Nem? Akkor nem tökmindegy, hogy van-e halhatatlan lelked vagy nincs?
2021. márc. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
7# 200iQ :DD
2021. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A lét akkor is tökéletes ha ezt a részét nem ismerjük. Így is úgy is jobbá érdemes tegyük a létezést minden számára.
2021. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elképzelésből több van.

Van aki szerint egyszer élünk és kész.

Van aki hisz abban hogy a halál nem a vég, de egyszer lesz/ lehet tényleges vég.

Van aki abba hisz hogy nincs tényleges vég.

Ugyanakkor nem mindenki az önálló lélekben hisz.

De teljesen mindegy melyikben hiszünk, vagy melyiket lehet logikusan elmagyarázni, az lesz ami ténylegesen lesz, nem más.

2021. márc. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!