Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha valamitő...

Miért van az, hogy ha valamitől nagyon tartok akkor bekövetkezik, ha meg szeretnék valamit akkor az meg nem?

Figyelt kérdés
Nem lehetetlen dolgokra kell gondolni, hanem pl. 20 tétel közül tudok 19-et. 1-et nagyon nem. Egész úton azért parázok, hogy csak azt ki ne húzzam. Erre pont azt húzom. Ha van olyan amit nagyon ki szeretnék húzni, és egész úton azt mondogatom, hogy: Bárcsak azt a tételt húznám, akkor pesze az nem jön be. Vagy beterít sárral egy autó és azt szeretném, hogy hazáig ne találkozzak az osztálytársaimmal, még másik úton is megyek hazafelé, erre persze, hogy beléjük botlok. Meg ehhez hasonló hétköznapi dolgok. Van erre valami magyarázat, vagy egyszerűen csak szerencsétlen vagyok?
2010. nov. 15. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

figyeld...:)


"Bárcsak az a tételt húznám."

"Tuti azt a tételt húzom."


figyeld a különbséget a két mondat között...az egyik feltételes módú vágyakozó, a másik magabiztos, kijelentő...no itt van a különbség, és a gond is...mert amikor félsz, akkor is azt motyogod magadban, hogy tuti azt fogod húzni, amit nem tanultál meg, és egyértelmű, hogy be is jön. :)


bízom benne, hogy segítettem valamelyest.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha van rá magyarázat, akkor is szerencsétlen vagy. Na jó, azért nem egészen.
2010. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
szerintem nincs így. véletlen.
2010. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Egyszerűen szerencsétlen vagy, plussz, az nem tűnik úgy fel ha valamit nem akarsz, aggódsz miatta, és nem is történik meg, csak az tűnik fel, ha nem akarod és mégis bekövetkezik.


20 tételből a legrosszabbat kiválasztani, nem olyan nagy mutatvány. 20 emberből egy úgyis kihúzza, ha nagyon szerencsétlenek vagyok, akkor kihúzza 2-3 is, ha szerencsések akkor senki. Gondolom sokan gondoltak erre hogy ú csak ne a legnehezebbet. Törvényszerű valakinek beteljesüljenek a félelmei :) Ezért kell mindent megtanulni :D


Egyébként van olyan "stratégia" is, hogy valaki mondogatja magának hogy nem fog sikerülni nem fog sikerülni, aztán mégis sikerül.


Az ember hajlamos kiépíteni ilyen babonákat magában. Azt hiszi hogy a véletlent befolyásolhatja, pedig nem.

2010. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
82%

LastOne.Left jól leírta a lényeget, valóban nem mindegy a megfogalmazás és amit te csinálsz, az inkább "negatív programozás", mint pozitív. A agykontrolltanfolyamon alaposan megtanulnád, mit kellene másként tenni, dióhéjban annyi a lényege, hogy a vágy, a hit és az elvárás hármas egysége valóságot teremt a puszta gondolatból...(!)

Hogy miért azt nem tudhatom.

Még egyszerűbben: határozd el és hidd el, hogy mától kezdve szerencsés vagy, pozitívan gondolkodsz és emiatt kedvezően alakul az életed, az apró és nagy dolgok egyaránt. Én hiszem hogy így lesz...egyre jobban!

2010. nov. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
71%

Ezt hívják úgy, hogy a Vonzás Törvénye. A "nem" szót az univerzum nem értelmezi, tehát, ha azt mondod: azt a tételt nem akarom kihúzni, akkor az = azt a tételt akarom kihúzni.

Ha pedig vmit nagyon akarsz, akkor azt jól fogalmazd meg!

Ahogy előttem is írták.

Ajánlom A Titok című könyvet, a Vonzás Hatalmát és hasonló témájú könyveket.

Nekem nagyon sokat segítettek az életben.

De ami a legfontosabb az a + gondolkodás!!!!!

2010. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Bevonzod.
2010. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

"Az ember hajlamos kiépíteni ilyen babonákat magában. Azt hiszi hogy a véletlent befolyásolhatja, pedig nem."


A parapszichológia tudományos módszerekkel méri a statisztikailag várható értékektől való eltérést, és rendszerint bizonyítja azt, hogy a tudat képes befolyásolni a "véletlent". De pl. a placebó-effektus is a tudat hatása.

2010. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A parapszichológia tudományos módszerekkel méri a statisztikailag várható értékektől való eltérést, és rendszerint bizonyítja azt, hogy a tudat képes befolyásolni a "véletlent". De pl. a placebó-effektus is a tudat hatása."


Attól még hogy tudományos módszereket használ, nem tudományos a dolog.

Nem kell ide nagy tudomány, dobj fel 1000x pénzérmét, és akard nagyon erősen hogy fej legyen. Nézd meg hogy szignifikáns-e a különbség a fej és az írás között. Egyáltalán fej lett e több. Ez lenne a tudományos bizonyítás, arra hogy létezik bevonzás vagy nem.


Semmi jónak nem vagyok elrontója, ha valaki babonás akkor higgyen benne, de ne mondjatok ilyeneket hogy tudományosan bizonyítható a bevonzás mítosza. Én egyébként vallásos, tehát hívő ember vagyok, és különösen érzékenyen érintenek az áltudományos eszmék, amik elfordítják az emberek figyelmét az igaz dolgokról. Ilyen a bevonzás meg az evolúció is.


Imádom a tudományokat és a vallásokat is, az áltudomány viszont nemcsak szakadékot teremt a kettő között, de mocskolja a tudományt, és sokszor a vallást is.


A placebó hatás teljesen más. Saját testünkre, érzékeinkre természetes hogy többé-kevésbé hatással van a tudatunk.

2010. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerű: a világ érted van és teljesíti a kívánságaid:

ha valamit akarsz, az beteljesedik,

ha valamit nem akarsz,az nem.


Ha ráparázol valaminek a bekövetkezésére, akkor azok gondolkozol, hogy mi lesz, ha bekövetkezik, tehát azt a kívánságot teszed magadévá, hogy be kell következnie.


Figyelj a gondolataidra.

2010. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!