Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kétmilliárd év múlva valóban...

Kétmilliárd év múlva valóban lesz világvége!?

Figyelt kérdés
Tudósok,csillagászok megmondták hogy a nap egyre csak fogyatkozik és hogy körülbelül 2milliárd év múlva teljesen eltűnik.Ti mit gondoltok az ügyben kapcsolatban.
2012. jún. 4. 18:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ekkora hülyeségeket, életemben nem hallottam.Nem lesz semmi baja se a napnak, nem tudhatod előre mi lesz.Majd mikor meghalsz akkor elérkezik a világvégéd,akkor lesz vége számodra a világnak.
2012. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb is, mint két milliárd év.

Nat Geon láttam hogy pár százezer év múlva (ha jól emlékszem!) a Tejútrendszer találkozik egy másik galaxissal.

És fekete lyukká válik.

A pár százezer év nem biztos,de abban biztos vagyok hogy előbb fog ez bekövetkezni mint a nap elpusztulása.

2012. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Shai-Hulud ***** válasza:
75%

Pár száz millió az a pár százezer :-DD

Az Andromédáról van szó, amely valóban ütközési pályán mozog hozzánk képest.

De ha figyelmesen nézted volna a filmet, az is el kellett hangozzék benne, hogy az ilyen "ütközések" egész másképpen zajlanak, mint két merev test ütközése. A galaxisok belseje nagyrészt üres, azaz csak igen pici helyeket foglalnak el az egyes csillagok, bolygók. Annyira picit, hogy bár a gravitációs hatások igen alaposan "átrendezik" ilyenkor a galaxisokat, tényleges ütközésekre csak elvétve, nagyon ritkán kerül sor.


Az egymásba hatoló galaxisokból egy új fog kialakulni, amely a nem egyirányú sebességek miatt általában forgó spirális galaxis lesz (akárcsak most a miénk - ez is "túlélt" már egy ütközést. Nem valószínű, hogy e két galaxis ütközése különösebb hatással lenne a Naprendszerre, azon belül a Földre. (Persze nem nulla az esélye, de nagyon kicsi.)


Pedro

2012. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Még hogy a nap fogyatkozik! Ma sem volt semmivel sem kisebb, mint a múlt héten!
2012. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A nap mérete nem változik,ekkora baromságot már.A napfogyatkozás az amikora hold eltakarja a napot és ár percig sötétség van.
2012. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Világvége hamarabb is lehet, jön az Apofisz. XD

Egyébként nem érdemes több száz vagy ezer évvel későbbre apellálni, lehet akkor már bolygó sem lesz, szóval a kérdés maga nevetséges.

2012. jún. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Hát jólvan de azért szép lassan elkéne gondolkozni mert ha én nem leszek és ti sem akkor se szeretném az emberiség kipusztulását.
2012. jún. 5. 06:44
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem is biztos, hogy akkor már emberiség lesz. :D
2012. jún. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Kedves kérdező, 2 milliárd év agybénítóan hosszú idő. Még ha valami csoda folytán még van élet a Földön nyugodt lehetsz teljes mértékben felismerhetetlen létformákra akadsz teljesen más földrészeken. Tehát még ha az emberiség valahogy túléli önmagát 2 milliárd év múlva már rég nem beszélhetünk "emberiségről". Távoli utódaink teljes mértékben idegenek lesznek számunkra.
2012. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Még ha ez nem is következik be, a nap egy CSILLAG!!!! ÉS A CSILLAGOK FELROBBANNAK!!!!!!!!!
2012. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!