Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy egyes...

Mi az oka annak, hogy egyes emberek, akik ezoterikus spiritiszta körökbe jártak, utána pszihiátriai kezelésre, és gyógyszerekre szorulnak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 18:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
404 nem jár kezelésre ! Orvos és villája van.
2013. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én az egyszerű emberekre gondoltam. Már nem egy felsült azzal, hogy elment ilyen ezo körökbe, aztán gyógyszerezhették magukat. Miért, és mitől?
2013. nov. 13. 18:52
 3/19 anonim ***** válasza:
És miért van az, hogy arányaiban több átlagember jár pszichiátriára mint ezós ? Jah hogy már megint lenéző és bunkó vagy ...
2013. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy "megint"? Ismerjük egymást?

Nem adtam okot az ilyen dumára. Tudsz válaszolni, vagy sem. Bár attól tartok, te még nem találkoztál a jelenséggel.

2013. nov. 13. 18:58
 5/19 anonim ***** válasza:

a rögeszmés tévképzet, és az ahhoz való ragaszkodás, ami elszakít a minden napi valóságtól, az betegség.

később súlyosbodhat, és megváltozik az iránya, a paranoia, skizofrénia...és egyéb betegségek felé...akkor már tünet együttesről beszélünk, amire néha több kórképet is felállítanak, és több szakprofesszor véleményezi, míg meg nem találják a pontos diagnózist.

ekkor kezdődik a gyógykezelés...

sajnos mire egy ember ide eljut, már nagyon távol van a régi mivoltától, olyan mint egy robot, a vegetatív idegrendszere működik és ösztönös cselekvésre képes.

ezután ált viselkedés kontroll terápia van, amiben megpróbálják újra felépíteni a társas viselkedés alapjait, magyarán szocializálják.

aki látott ilyet élőben, az nem szép látvány...

sajnos nem fogja fel a sok ide írogató fanatikus, aki még komolyan is gondolja, h bizony az évek múlásával szépen kifejlődhet nála vmifelé pszichés torzulás...és remélhetőleg akkor nem én fogom neki a diagnózist felállítani:)

2013. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

De ez a kurzus során mitől alakul ki?

Mert a rögeszmés képzet azt is jelentheti, hogy eleve gondok voltak az agyával, és a tanulmányai csak elmélyítették azokat. De aki az előtt egészséges volt, annál ez mitől alakul ki.

2013. nov. 13. 19:09
 7/19 anonim ***** válasza:

mindenkinek van egy kis defektje, így mondják ezt.

de erre a környezet ugye csak rásegít.

ahogy írtam pszichés torzulás révén jönnek létre az egyre súlyosbodó kórképek, ami nem öröklött, vagy veleszületett.

2013. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hogy mi az oka? A félelem. Tudok róla,hogy van valaki aki a szeánszokra járt,s most már cssk lámpával képes aludni. Sötétben nem,mert fél.
2013. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"És miért van az, hogy arányaiban több átlagember jár pszichiátriára mint ezós ?"


Ezt a következtetést milyen statisztikából vontad le?

2013. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

egy ismerősöm épp most kapott egy öröklakást a pszichátrián ilyen téveszmék miatt.

sokan nem is jönnek rá hogy baj van, csak a környezet észleli, hogy megváltozott.

2013. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!