Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a jelenünkben vannak a jövőből? (időutazók)

Figyelt kérdés
Csak nem fedik fel kilétüket, vagy csak néhányan tudják. Mert ha nincsenek, akkor az azt jelenti, hogy a jövőben sem jöttek rá hogyan lehet időutazni.

2014. jan. 26. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha a jelenünkben lennének, akkor lehetnének a múltunkban is. Ha viszont a múltunkban lettek volna, akkor valószínűleg azért lettek volna, hogy elkerülje az emberiség azokat a csapdákat, amikbe a jövőből jöttek megjelenése előtt beleléptek. Erre viszont nincs semmiféle bizonyíték, hiszen az emberiség minduntalan elköveti ugyanazokat a hibákat.

Tehát csak azért jöhetnek vissza, hogy elpusztítsák az emberi fajt. Akkor viszont egyszerűbb lett volna az őskorba visszautazniuk, ott kevesebbet kellene germózniuk, a technológiai fejlettség és a nagy létszám előtt.


Pusztán nézelődni meg nem hiszem hogy visszajönnének a mi jelenünkbe, hiszen ma már szinte minden történést kamerák rögzítenek. Egyszerűbb elővenni az archív felvételeket, mint fene tudja mennyi energiát elpazarolni az időutazásra.


Egyébként Hawking csinálta azt, hogy bejelentette egy napon, hogy összeröffenést csinált előző nap a jövőből visszautazók számára. Mivel csak a buli befejeztével tette közhírré a bulit, és egy teremtett lélek sem jelent meg a bulin, ezért valószínűleg nem lehetséges az időutazás. Legalábbis a múlt irányába.

2014. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen,lehetséges,miért ne lenne lehetséges? Ennyi:D
2014. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pl Nostredámus??

Amúgy jó a kérdés..ott a pont..

Elméletileg meg lehet csinálni mert fizikai törvénybe nem ütközik. Másrészről a GPS műholdak napona 1-2 percet időutaznak ha azt nézzük mert minden nap újra kell öket a földről állítani hogy működni tudjanak.

Ha van időutazó az ugyse fedheti fel magát. Ha nincs az sem jelenti azt hogy ne létezhetne. Lehet csak élőt nem lehet utaztatni vagy nem lehet változtatni a jövőn/múlton mert mit tudom én mért.. -Felrobban a galaxis.. Aztán énekelhetjük a semmibe meg a seholba az izzik a galagonyát..

2014. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Az idő csak egy irányba haladhat vagyis előre, ha valaki visszautazna a múltba, ami képtelenség paradoxont idézne elő. De, ha a párhuzamos dimenzió elméletet vesszük alapul akkor elképzelhető. De akkor az illető nem a saját múltjában utazna vissza, hanem egy párhuzamos világban érkezne, amely megegyezik a miénkkel. De mégsem

az teljesen független a mi világunktól.


Üdv, J Ügynök Időutazó

2014. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"hanem egy párhuzamos világban érkezne, amely megegyezik a miénkkel. De mégsem

az teljesen független a mi világunktól. "


Ha teljesen független a mi világunktól, akkor hogyan tudna oda bárki is "átidőutazni" a mi világunkból?

2014. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
:D Nos, ne úgy képzeld el, hogy ez a párhuzamos valóság mindig is létezett ezt a párhuzamos világot az időutazó kolléga idézné elő amikor is visszautazna a múltba nem a saját múltjában érkezne, hanem egy párhuzamos idősíkban, amit az illető idézne elő azzal, hogy vissza ment az időben és megváltoztatott valamit, mivel a múltat nem lehet megváltoztatni csak párhuzamos világokat idézne elő ezt hívják "Multiverzum-elméletnek" [link]
2014. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Értem. Tehát azzal, hogy visszautazik az időben, létrehoz egy komplett, működő világegyetemet is. Ahhoz azért igen nagy mennyiségű energiára lenne szükség. Kábé pont annyira, mint amennyi energiát az egész Univerzumunk tartalmaz.
2014. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szecsői Tibor ***** válasza:

"Másrészről a GPS műholdak napona 1-2 percet időutaznak ha azt nézzük mert minden nap újra kell öket a földről állítani hogy működni tudjanak."

Azért az idődilatáció más tészta, szerintem azt ne keverjük ide. Az inkább az időben előreutazás egy formája lehet elvben. Eleve, az előre- és hátrautazás egész más jelenségekkel indokolható.


Amennyire én emlékszem erre, az Einstein-egyenleteknek vannak olyan megoldásai, amik elvben lehetővé teszik az időutazást visszafele (lásd pl closed time-like curves <-> Gödel megoldás, féreglyuk, stb, biztos van még több), ezenkívül a tachyon mint elméleti részecske is érdekes ebből a szempontból, de ezek azért azt nem jelentik, hogy egész biztosan lehet időutazni.

2014. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban érdekes a "Multiverzum-elmélet" szerint a mi dimenziónkkal párhuzamosan több

univezum, dimenzió is létezhet szóval alapból létezik több párhuzamos valóság ezek a világok olyanok akár a mi világunk egy kis eltéréssel.. [link] Véleményem szerint ez úgy kezdődött, hogy az univerzum megalakulásakor az idő során több párhuzamos valóság jött létre a cselekmények miatt és szerintem az összes párhuzamos univerzum egyetlen univerzum -ból alakult ki és erre az egyetlen univerzumra vezetném vissza az összes többit bár: nem tudom, hogy ez mennyire helytálló.)

2014. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az előre utazás szerintem is lehetséges például, ha valamelyik fórumozó hibernálja magát és valamikor a jövőben felélesztik bár: most ez képtelenségnek tűnik. De hiszem, hogy egy nap képesek leszünk erre is a visszafelé utazás már nem annyira lehetséges, mivel az már megtörtént nézd meg ezt a filmet kérdező az időutazás -ról szól :-D. [link]

Üdv, Az utazó

2014. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!