Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan létezhetek én?

Hogyan létezhetek én?

Figyelt kérdés
Mármint itt ez a világ, ahol születik -és hal meg sokmilliárd élőlény.. mindegyik teszi a dolgát, fejlődik, célokat valósít meg, stb.. De van egy konkrét egyed, aminek van ez a tulajdonsága, ami az összes többitől megkülönbözteti: általa ez a lélek, ami én vagyok, részese lehet valamiért a valóságnak. Megfigyelhetem, befolyásolhatom, tapasztalhatom a létezést. De hogyhogy? Mitől nem lett ez az egyed akárki más, mint az összes többi? Az agyban az elektromos jelek érzéseket, gondolatokat valósítanak meg, oké.. de miért az Enyémeimet? Ez az univerzumnak egy állapota, tulajdonsága, hogy joga van létezni ennek a lénynek, ami én vagyok? Hogyan definiálódhatott ez? Mint egy programkódban egy változó, ami akkor kap értéket, amikor megszületek? De akkor is már deklarálva kellett hogy legyen, nem? Fenn kellett állnia a lehetőségnek, hogy én létrejöhessek, már a világ keletkezésekor.. Ti hogy gondolkodtok erről?
2014. máj. 15. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Az agy tul komplex, tobb billinyio sejtbol all es evmilliok alatt fejlodott ki. A mukodeset teljesen megerteni soha senki nem fogja. A termeszetanyaval nem kelhetunk versenybe. De nem csak az agy, hanem az emberi szervezet mas pontjat sem, mint a sejtek folyamatai molekularis szinten, olyan alapveto dolgokat nem tudunk, minthogy pl. az AIDS virus hogyan keruli meg az immunrendszert.


Arrol pedig, hogy "miert te", azt gondolom, hogy ilyen nincsen. Te is egy hangya vagy a tobbi kozul aki vegzi a dolgat, mindenkinek megvan a maga szerepe, van aki pek es kenyeret sut, van aki szul 3-4 gyermeket, van aki foldmuvelessel foglalkozik stb.. megvan mindenkinek a maga szerepe, es hozzajarul az emberiseg fejlodesehez.

2014. máj. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Az erzes pedig, hogy onallo vagy es lelked van, te iranyitod onmagad, lehet hogy ez az agy jateka. Hiszen az agy celja hogy a testet eletben tartsa megovja. Pl. gyerekorodban megvagod kessel az ujjad, es megtanulod hogy az faj, es legkozelebb ovatos leszel vele. Ez alapjan az agy akar elhitetheti veled olyan erzeket kelthet benned, hogy onallo vagy es van lelked, es mindig remenykedj, a remeny hal meg utoljara ugye. Lehetseges, hogy az agy ezzel hatja a testet, hogy mindig menjen, kuzdjon, tuleljen.
2014. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salamon Bálint ***** válasza:

Amit feszegetsz, azt úgy nevezik: kauzális determináció vagy okozati determinizmus.


E szerint a világ állapota egy bizonyos időpontban együtt a természeti törvényekkel meghatározzák a világ későbbi állapotait. A determinizmus fogalmának alapja az a filozófiai nézet, mely szerint mindennek, ami létezik, elégséges alapja van a létezésre, méghozzá az úgy és nem másként való létezésre. Ez Leibniz elégséges alap elve.

2014. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aha aha, na akkor egyszerűsítsük a problémát.. felteszem, hogy a legegyszerűbb életforma vagyok.. egy egysejtű. Táplálkozok, helyzetet változtatok és osztódok, semmi másra nem is vagyok képes - de még akkor is én vagyok én, ugyanezzel a nagy kérdőjellel a világmindenségben.. persze ott a többi egysejtű cimbim is, mindegyikük külön létjogosultsággal és céllal, de ők nem én vagyok. Ők lehet nem is léteznek, csak az én tudatomban, ki tudja.. az egyetlen bizonyítékom a létezésre az az, hogy én itt vagyok! ..felfoghatatlan :/


Kösziköszi válaszaitokat, #3-mas neked is, utánanézek ennek az elvnek :) Valahogy olyan viszkető ez a kérdéskör..

2014. máj. 15. 23:50
 5/5 anonim ***** válasza:

te úgy létezhetsz hogy a szüleid, régen sokszor papás mamást játszottak, és egyszer valamelyikük így szólt, ajaj ebből lehet később baj lesz!

nem baj, csináld!

és 9 hónapra rá megszülettél!

valahogy így keletkeztél!

2014. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!