Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van egy olyan érzésem hogy az...

Van egy olyan érzésem hogy az életem egy rémálom. Hogy ébredjek fel?

Figyelt kérdés
Tegyem azt mint Tom Cruise a Vanília Égboltban?

2015. ápr. 23. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ő mit csinált? Inkább azt, mint amit én láttam egy másik filmben.


Miért rémálom?

2015. ápr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Leugrott a sokadik emeletről. Aztán felébredt.
2015. ápr. 23. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tetszik a megoldás.:(
2015. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem megoldás!

Ne a filmre alapozd a jövődet, ahogy ott le van írva. Próbáld meg te magad! Talán beszéld meg a problémádat valakivel, vagy ha már ilyenek forognak a fejedben durván, akkor keress fel egy pszichiátert.

Tudom, hogy könnyen írok itt ilyeneket, mikor a valóságban sokkal nehezebb, de csak van valaki, akivel tudsz beszélni erről...

2015. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


Régi, ám mai fejjel könnyen megválaszolható filozófiai kérdés az alábbi:


Ha azt álmodom, hogy pillangó vagyok, miután felébredek, honnan tudhatom, hogy nem a pillangó álmodja azt, hogy ember?


A válasz egyszerű: a valóság két alvás/álom között mindig konzisztens, az álmok viszont inkonzisztensek, egyik éjszaka álmodsz valamit, a másik éjszaka valami teljesen mást álmodsz, megint máskor talán megálmodod ugyanazt még egyszer, de soha nem folytatólagosan. Amikor felébredsz, ugyanaz folytatódik, mint elalvás előtt, csak néhány óra eltolással.


Ha az életed nem összefüggéstelen és irracionális epizódok váltakozása, akkor nem tudsz felébredni belőle. Ha pedig mégis az, akkor az ébredés néhány órán belül elkerülhetetlen. Sőt, lehet, hogy az álom még azelőtt elmúlik, hogy felébredsz.

2015. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a valóságból akarsz felébredni? Szerinted, hogy lehet felébredni a valóságból? Nem gondolod, hogy a valóság nem egy álom, amiből fel lehet ébredni?
2015. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Legoman ***** válasza:

Ha tudatosítod magadban, hogy ez nem a valóság, de nem is álom. A valóságot meg kell ismerned.

A világ egy undok hely, amiben bárki bármikor térdre kényszeríthet, és nem enged soha felállni.

Meg kell találnod annak a módját, hogy ébredj fel!

Gondolom nem tudod, hogy csináld. Elmondom:

Tedd fel magadnak a kérdést:

"Honnan tudom, hogy nem-e álmodok?"

Hisz álmodhatsz is. Nemde? Nem biztos, hogy ébren vagy, hisz álmodban is azt hiszed, hogy ébren vagy, de mégsem.

Ne úgy nézd magad, hogy ez én vagyok, hanem úgy, hogy ez nem én vagyok. A testedet érezd úgy, mintha egy jelmez lenne rajtad. Magadat nem látod a jelmez miatt, de ott vagy alatta. Nézd úgy a kezedet, mikor írsz, hogy nem a kezeddel írsz, hanem csak azt használod írásra. Mikor futsz, akkor gondolj arra, hogy nem a lábaddal futsz, csupán azt használod futásra.

A kezed, a lábad, az ujjaid, a tested nem a tied, te csak használod.

Csak annyit kell tenned, hogy kinyitod a szemed. Ez a kulcsa mindennek!

2015. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ez nem jó.a testeddel pont hogy érdemes nagyon jó kapcsolatot kialakítani, fejleszteni a testtudatosságot.

nem jó, ha elidegenedsz a testedtől, nagyon rossz lelkiállapotba lehet attól kerülni.

2015. ápr. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!