Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Jósnőhöz menni érdemes?

Jósnőhöz menni érdemes?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, például hogy bevált-e, igaza volt-e stb. Két embert ismerek, akik voltak jósnőnél (anyám és az unokanővérem), náluk ijesztően beletrafált, de kíváncsi lennék még néhány véleményre. És légyszi, arról is mondjatok valamit, hogy ha érdemes, milyenhez menjek (tenyér, kártya, asztrológus)!

2013. aug. 13. 20:31
1 2
 11/15 anonim válasza:

3-as vagyok.

Tegnap történt egy sajnálatos esemény amitől nagyon kiborultam, és elmentem egy jósnőhöz.

Nem úgy kell elképzelni, hogy elmondja a jövőt és pont.

Meg kellett fogalmaznom a kérdésemet, ő feltárta az okokat, azt, hogy én mit csinálok rosszul, és milyen rossz vége lesz, ha így folytatom. Nem evidens dolgot kérdeztem egyébként. Nagyon sok tanácsot adott, konkrét időpontokat is mondott. Van aki nem hisz benne, van aki hisz, teljesen mindegy, mert attól még nem zárható ki, hogy léteznek olyan dolgok amikről nem tudunk.

Évek óta rágódtam egy dolgon, ami mostanra már annyira elhatalmasodott, hogy szinte maga alá gyűrte a családomat is. És hogy miért nem beszélek az érintettekkel? Nagyon sokszor próbáltam, szépen, csúnyán, de csak falakba ütköztem. Ezért is kellett, hogy legalább a MIÉRT-re választ kapjak, és választ kaptam.

Nem azt mondja meg egy jós, hogy mi lesz 100%-osan, de vannak olyan események, amikről bizony ezt mondja, mert nem lehet őket elkerülni. Van amit lehet befolyásolni, ezt is megmondja.

Hogy mondjak egy konkrétumot is: sokat vártunk babára, egy babát el is vesztettem. Kis orvosi segítséggel teherbe estem, de 7 het4esen megint elkezdtem vérezni, ráadásul nem is voltam itthon akkor. Én biztos voltam benne, hogy azt a babát is elveszítem. Anyukám akkor elment ehhez a jósnőhöz, aki megmondta, hogy a baba milyen nemű és melyik hónapban fog megszületni. Persze nem hittem el, hogy is hihettem volna. Minden úgy lett végül... Pedig erre nem volt befolyásom...

2013. aug. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 SuperUrzu7 ***** válasza:

Ez tiszta és jó.

Valóban nem tudunk mindent, sőt amit tudunk annak a fele is téves. Ez biztos. De most úgy nagyon elvonatkoztatva. Ha azt mondja, hogy a baba megszületik, de te leugrassz egy hídról azzal nem lehet keresztbe tenni ennek? Nem céloztam semmire és tudom, hogy erős érv, de amilyen nyers olyan egyértelmű. Olyan jövőt amivel kölcsönhatásba vagyunk elméletben és gyakorlatban is képtelenség előre megmondani, mert egy ilyen könnyű mozdulattal megváltoztathatnánk, de akkor meg ugye ördögi kör. Azt esetleg láthatja, hogy ezzel az ütemmel hova jutunk, de legfeljebb a tapasztalatára támaszkodhat nem pedig a földöntúli jövőképeire... Feltételezett múlt mint mondtam legfeljebb "párhuzamos" időszálon futhat, de ez meg nem bizonyított dolog. Magyarán még segítünk is a jósoknak megalapozni a jelenséget, ennek ellenére még ez sem elég. Én megértem, hogy sokat jelent neked ez a dolog, hiszen mindenkinek hinnie kell valamiben. Ezért nem is igazán panaszkodok, csak azért maradjunk a bolygónkon.


El lehet menni hozzájuk, mert némelyik tényleg bölcs, és érti a dolgát(sok a tapasztalata) de legfeljebb mint tanácsadók számíthatóak be.


Hidd el tudom milyen meggyőzőek tudnak lenni! Volt pár esetem. Voltak valóban bölcs jósok, nem tagadom. Meg ugyan nem mondták a jövőmet de felvetettek pár javaslatot, tanácsot. Na meg persze volt olyan is, aki rossz emberen próbált fordított pszichológiát használni és végül annyira belezavartam, hogy teljesen elrontott mindent. Volt aki időben észrevette és abbahagyta, majd bölcsebbnek látta visszaadnia a pénzemet. :) Na az tényleg vicces volt.


Egyszóval vannak jó tanácsadók. A bölcs jósok bár valójában nem jósolnak, de messze megbízható tanácsokat adhatnak, érdemes meghallgatni őket. Ám a többsége Kókler mint az a sok szellemősökkel beszélő a tévében(Médiumok...).

2013. aug. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Persze, nyilván keresztbe lehet tenni nagyon sok történésnek, én csak azért írtam le a példámat, mert egyáltalán nem hittem benne, hogy tényleg pozitív kimenetelű lesz a dolog, mivel minden ellene szólt. Abban a helyzetben igen kicsi volt rá az esély, hogy az történjen amit mondott, de minden úgy lett...

Igen, sok a sarlatán én is tudom, de vannak akik valamit tényleg tudnak, és ez a tudás elég ijesztő. Szerintem nem is mondanak el mindent amit látnak, csak amit feltétlenül szükséges. És sok dolgot javasolt, hogy mit kellene tenni, hogy ne forduljanak még rosszabbra a dolgok. Olyan lehet ez félig meddig, mint egy jó pszichológussal való beszélgetés (bár nem tudom, hogy az milyen), de mivel a lelkem megkönnyebbült, így azt gondolom volt értelme. Nem rózsaszín jövőt festett és nem is feketét, de felvázolta, hogy mi lesz ha így folytatom. Szóval nem egy kőbe vésett jövő létezik, hanem vannak választási lehetőségek, amelyekkel el lehet indulni egyik vagy másik irányba. Én láttam olyat, hogy valaki mindent megtett, hogy ne az legyen amit jósolt neki valaki, kierőszakolt a sorstól magának valamit amire nem volt kész, és most issza a levét, és nagyon súlyos árat fog fizetni. Sokkal rosszabb helyzetben van, mint ami ellen küzdött.

Nem akarok senkit meggyőzni semmiről, mert mindenkinek szíve joga abban hinni amiben és akiben akar. Én találkoztam 2 olyan "jóssal" akik valamit igenis tudnak. Erről felesleges is látatlanban véleményt mondani, de pusztán kíváncsiságból is felesleges kipróbálni.

2013. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Több száz féle bizonyítás van hogy jóslás nem létezik,ezek a féle jósók akikhez eltud menni a köznép és pénz fejében jósolnak neked ez mind kamu.Igazi jósokból az egész történelemben talán ha 20-25 volt/van.De van aki az ő tudásukat is megkérdőjelezi.De ezek a falusi jósók és a tv-ben találhatóak valamint a média által felfújt vagy emberek között szájbeszédek után híressé vált jósók bebizonyítottan kamuk.
2013. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 SuperUrzu7 ***** válasza:
Én megírtam, hogy láthatnak jövőképet, ráadásul az elméleteim alapján szinte végtelent is. Én csupán azt mondom, hogy nem a miénket. Lehet úgymond 6.érzéke. Aki látja a szomszédos idővonalakat az akár érezheti is, hogy melyik hasonlít leginkább hozzánk. Mint a hideg-meleg érzés. Nem lehetetlen. A saját jövővonalunkat előre megmondani, na az a lehetetlen. A saját idővonalunkon nem mondhat meg semmit mert az megváltoztatná azt az idővonalat és megint jön az "ördögi kör" effektus. Én feltettem a lehetőségét, hogy van sőt, javasoltam is, hogy menny el hozzá. Nem kell nekem esni csak mert nem osztom a hited. Ne légy olyan mint az egyház. Ide nem illik.
2013. aug. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!