Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ismeri valaki Morgaine boszork...

Ismeri valaki Morgaine boszorkány főpapnőt?

Figyelt kérdés

Olvastam a honlapját, és szimpatikusnak tűnik, tanfolyamai is viszonylag elérhető árúak.

De nem hallottam róla semmi véleményt eddig, valahogy túl fiatalnak látszik, hogy ilyen címet viseljen.

Volt valaki a tanfolyamán? Beválnak a jóslatai? Érdemes hozzá fordulni?

A honlapja:

[link]



#jósnő #boszorkány #Wicca #papnő #főpapnő #Lady Morgaine Mutendzsmet
2013. márc. 28. 19:00
1 2 3 4 5
 11/43 Hecate válasza:
48%

Nahát… hol is kezdjem… egy ember kivételével… már elnézést, de ezt a szóösszetételt fogom használni… mintha a „Majmok Bolygóján” lenne az ember, ahogy beleolvas, ebbe a sok-sok sületlenségbe.

Egyes: Ha már véleményt alkotunk valakiről, főleg negatívat, legyen annyi vér az ember pucájában, hogy odabiggyeszti a nevét a végére. Vagy fél valaki, valamitől? Elnézést azoktól, akik esetleg megtették…

Kettes: Közületek, valaki ismeri őt személyesen egyáltalán? Beszélgetettek már vele? Ha nem, úgy nem értem, hogy jöhet szóba, hogy valaki ilyen szintű véleményt alkosson valakiről, amennyiben még nem is találkozott vele. Nektek fincsi, ha a hátatok mögött, ismeretlen arcok lefikáznak titeket, úgy, hogy az életben egy kanyi szó sem váltottak veled? Előbb kérdezzétek meg, mit-miért csinált, és úgy, ahogy, aztán azután hurrogjátok őt le, de az arcába, nyugodtan, mert őt ismerve jobban csípi, ha az arcába mondják, ha valakinek nem tetszése van vele kapcsolatban.

Hármas: Miért baj, ha valaki részletesen leírja, kicsoda, és mit tud? Rendben van, hogy magától értetődőnek „kellene” lennie, hangsúlyozom „kellene”, mert ennek ellenére rengeteg marha kérdezi meg tőle újra és újra, mint a bezombult borjak, hogy „Te ezt is tudod? meg „ja… te ehhez is értesz?” Talán nincs kedve újra és újra elismételni mindenkinek ugyanazt… vagy tán az irigység szólalt meg egyesekben?

Négyes: Wicca filozófia… blabla… feltűnt, hogy ő nem is wicca? A wiccák gyakorolgassák a maguk hitét, meg a boszorkányok is a magukét… mert remélem nincs itt olyan tudatlan, aki ne tudná, mi a kettő közötti különbség… ugye?!

Ötös: Nektek egyáltalán van vallásotok? Valami utatok? Neki legalább van! Ráadásul elmondhatja magáról, hogy hosszú utat járt be, mire megtalálta az igazi útját. Ezek alapján, ő lenne a kevés tudású ember, aki csak érdeklődik, „érdeklődget”? Nem zavar titeket, hogy ezek alapján, inkább ő a legtapasztaltabb, és legnagyobb tudású? Mert ő már beletekintett több vallásba és gyakorolta is őket, és így sose követne el olyan bakit, mint most ti, hogy másokat húz le a vallása miatt, vagy, hogy kereste az útját. Célba ért, nem? Vagy mit gondoltok, Buddha hogy lett Buddha? Így született, mint a buddhizmus megteremtője? És sokan mások? Zarándoklat utáni megtérésről hallottatok? Meg azt feltételezed, nincsenek M.-nek komoly ismeretei? Honnan tudod, hogy nem végzett speciális iskolát, egyetemet? Honnan tudod, hogy nem járt külföldön és beszélt hasonló személyekkel és cserélt velük eszmét? Mi alapján mered felmérni a tudását, ha nem is ismered őt? Abból a pár dologból, ami a honlapján van? Szerinted mindenkinek arra van ideje és kedve, hogy a honlapjain a tudását fitogtassa, mikor azt személyesen is megteheti? Ezek alapján több helyen is elszúrtad a nagy pocskondiázást Súr nevű emberke, még ezt is, hogy „Már ott elbukik, hogy a kereszténységet próbálta (kezdetben) a természet-vallással ötvözni - ez már nem vall különösebb értelemre (látásra stb.)” Nem hapsikám, Te buksz itt el, mivel pont ez vall a legélesebb látásra, és a kreativitásra, úttörésre! Reformáció mond neked valamit?

Hatos: Súr… „ártatlan baba” arca van M.-nek? Na, akkor tapsvihar jár neked. Mit gondolsz… mi rejlik egy ilyen arc mögött? Babaarcú Nelson talán csak babázott meg szopta az úját ilyen fejjel?! Ó nem… hidegvérrel lelőtt bárkit a bankrablások során. Meg egyáltalán, vegyünk még ehhez hasonló példákat… szerinted melyik a rosszabb? Az őrült, tomboló gyilkos, vagy a csendes, halk szavú, háttérben meghúzódó? Elárulom neked, a pszichológia tudományát használva… az utóbbi a legrosszabb, mert arról senki nem gondolná, hogy úgy lemészárol ezreket, minden kegyelem nélkül, akárkit, hogy el se hinnéd, hogy a csendes… halk szavú… háttérben meghúzódó… esetleg… babaarcú? ember… ennyire elvetemült. Én inkább M.-től félnék, semmint a te totál ismeretlen Joy of Satan-os hölgyikédtől… aki persze sátánizmussal foglalkozik, elvárható tőle, hogy valami félelemszerűt keltsen, ellentétben egy boszorkánnyal, aki bizalmat akar ébreszteni másokban és úgy segíteni. Egyébként, te akkor nem valami sátánista fan vagy? Valami efféle? Akkor meg miért próbálsz beleszólni a wiccák-boszorkányok dolgába?

Hetes: Hetet-havat összehordtál Súr. Egyszerűen két értelmes, mondattanilag és tartalmilag értelmezhető mondatod volt. A többi olyan, hogy miről beszélsz? Gondolom olyan nagyot akartál mondani, hogy nem vetted észre, nem lett belőle semmi. Oh, meg persze ennek a Joy of Satan-nak jó reklámot csináltál. Gratu.

Nyolcas: „semmilyen entitásokkal se kössetek „szövetséget”... miért mondanátok le magatokról bárki más javára?” Ki mondta, hogy ilyenkor bárkinek, bármiről le kell mondania? Ez alkufüggő, de főleg attól függ, kivel szövetkezünk. Vagy te csak démonokkal tudsz meg az ördöggel? Hát, mi boszorkányok másokkal is jól tudunk együtt dolgozni, anélkül, hogy bármit is „eladnánk” nekik.

Kilences: Remélem ragadt rátok valami. Pl.: nem alkotunk véleményt láthatatlanban a másikról, és mielőtt égbekiáltó hülyeségeket irkálnánk össze, kicsit elgondolkozunk rajta, és csak azután dobáljuk meg a másikat sárral, ha tényleg van miért is… persze, ez csak jó tanács, mindenki azt gondol, amit akar, és úgy is cselekszik.

2013. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
57%
Uralkodónak hívják, egy nagy gömbben lakik, amivel bolygókat sütöget és, ha felbosszantod megvillámol téged így BZZZZZZZZZZZZZ. Van egy haverja Vádör, vele sem érdemes szívózni mert kettényes a kardjával, de komolyan, totál zakkant a pasas, a saját fiának is lenyeste a kezét, mert nem jött el vele a nevelési tanácsadóhoz.
2013. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

Aki ezotériából, mágiából akar megélni, az rossz úton jár, bukásra van ítélve.


Ezen a csajon meg az látszik, hogy nem az idén barnult le, és nyerészkedni akar.


Úgy gondolja ez a hely jó ingyenreklámnak :)

Remélem nem jön be a számítása.

2013. ápr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Ugyan dehogy vagyok Morgaine, csak ráakadtam az oldalára, és érdekesnek tartottam. Nem tudom, miért baj, hogy az ezoteriából akar megélni, ez is szakma, van, aki jól csinálja, valaki nem, ahogy pék is lehet ügyes, és ügyetlen. Szerintem egyáltalán nem cigány, de mindegy.
2013. ápr. 20. 12:43
 15/43 anonim ***** válasza:

Az ezotéria nem egy szakma, pont ez a lényeg, hogy egy Út önmagunkhoz. A vajákolást meg a kóklerek csinálják, de az meg átverés úgy, ahogy van.


Az igazi tudóknak ingyen adták a tudást, és ezért nem is fogadnának el pénzt a segítségért, így lehet felismerni őket.

2013. ápr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezzel nem értek egyet. Ugyan én is elítélem azokat, azokat egy állítólagos szerelmi kötésért nyolcvanezret elkérnek, vagy tízezerért telefonon küldenek "pénzenergiát", de vannak valóban tehetséges, lelkiismeretes ezoterikusok, akik viszonylag olcsón dolgoznak. Miért is várnánk el, hogy a szabadidejükből több órát ránk szánjanak? Nekik is van életük, nekik is enni, kell, vannak számláik is. Pl. aki tanítást vállal,mondjuk reiki tanfolyamot, akkor fél napig ingyen magyarázzon vadidegeneknek? Ez egy szolgáltatás. Van, aki nem hisz benne, és nem veszi igénybe. Van, aki hisz benne, és hasznára válik.

Az ezoteria egyébként is tág fogalom. Sokan lejáratták, de vannak rendesek is. Bár nem könnyű eligazodni, ki rendes, ki nem, ezért is érdemes infokat gyűjteni róluk.

2013. ápr. 20. 22:27
 17/43 Hecate válasza:
52%

Én osztom az utolsó válaszadó gondolatait. Az valóban elfogadhatatlan, ha valaki horribilis összeget kér el, mert az vagy csaló vagy kuruzsló. Viszont, ha valaki minimális összegért vállal tanítást, az egyáltalán nem megvetendő. Igen, az ezotéria manapság már szakma, egy szolgáltatás. Elvégre, lassan semmi sincs ingyen a világban, és nem is volt soha! Aki annyira kardoskodott a fentebb levő válaszoknál... kérdem őt, te mivel foglalkozol? Dolgozol? a dolgozol, akkor te is egy szolgáltatást nyújtasz, amiért fizetnek neked, akkor is ha irodában sínylődsz vagy boltban, akárhol. Ez ezoterikusok is dolgoznak manapság, csak ő mást árulnak ennyi. Azzal meg ne dobálózzunk, hogy a tudás mindig is ingyenes volt. Igen, akadtak olyan filozófusok és tudósok, de gondolod, ők nem kaptak időnként cserébe valamit? Főleg ha nemes vagy király tudósa volt, akkor fizetést is kapott, de ha szegény okoskodó, akkor is kaphatott a tanításért ételt, italt, vagy amire szüksége volt. Ez így szerinted ingyen van? Más világot élünk, ahol már meg kell fizetni egy x összeget a tudásért, de főleg azért is, hogy írásos anyagot anyagot kapj róla és oklevelet, hiszen az elismerés jól jön, nemde? Meg azok anyagok, amikhez hozzá juttathat. Mindezt neki is elő kell állítania, vagy a papír ingyen van meg a festék? Nem tudnék róla... de szerintem,kérdezd meg bátran Morgaine-t vagy bármelyik mást ezoterikust, hogy tanítana-e téged alkalmanként egy kiló kenyérért, meg egy liter tejért. Lehet, hogy belemenne. Vagy neked ennyit is derogálna adni?

Végezetül, az nagy parasztság ha valakit a bőre színe, csúnyasága, szépsége, fogyatékossága alapján ítélünk meg, tud e valamit, vagy sem! Na az ilyen ember nézzen csak magába, hogy mennyire érdemes ő bárminemű ezotéria foglalkozásával. A tudás külsőségektől független, mert lehet, hogy a legsötétebb bőrszínű és a legcsúnyább ember a leghatalmasabb. A Dalai Láma tán hófehér? Vagy az indiai jógik, akik levitálnak? Szerintem ennyit erről a kérdésről.

Még mindig tartom magamat ahhoz, hogy könnyű úgy fikázni valakit, hogy nem is ismered.

2013. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 NIMUE PAPNŐ válasza:

Egyértelmű, hogy csak az orruknál fogva vezethető emberek nem látják, hogy ez a nevetséges színjáték egy előre megrendezett lejáratási kísérlet Morgaine ellen. Miért nincsenek például azoknak a válaszaik értékelve, akik nem Morgaine-t ócsárolják? Annyira amatőrök vagytok, komolyan! Nem gondoljátok, hogy esetleg boszorkányoknak megvannak az eszközeik, hogy rálássanak dolgokra. Lássuk csak vajon hova vezethetnek a szálak? Valakiknek talán gond van a házuk táján vagy féltik a híveiket?? Nem támadnák Morgaine-t, ha egy jelentéktelen tudás nélküli kis senki lenne. Pontosan tudják, hogy Morgaine nagyon is érti a dolgát és egy nagy tudású személyről van szó. Irigyek vagytok rá Drágáim, nehogy más is érvényesüljön a boszorkányság területén? Vagy fogyatkoznak a híveitek? Mert csalódtak bennetek? Miért fáj az, hogy vannak még boszorkányok Rajtatok kívül? Fogadjátok el, hogy nem uralhatja egyetlen személy vagy szervezet a boszorkányvilágot? Az emberek sem egyformák, nem lehet mindenkire ugyanazt az irányzatot ráerőltetni. Mi nem járatunk le más ezoterikus személyeket vagy társaságokat, akkor sem, ha nem értünk egyet azzal amit tesznek vagy más nézeteket vallanak. Mindenki válasszon ízlése szerint. Az pedig valószínű, hogy minden személy vagy társaság a hozzá hasonló egyéneket fogja bevonzani. Nem kéne akadályozni a másikat, jutnak hívők és érdeklődők mindenki számára. Ilyen -olyan kis praktikával pedig nagyon nem kéne próbálkozni...Az érintettek értik miről beszélek... Vagy esetleg én leszek a következő, akire rákülditek a kis akadályozó mágiátokat, mert Morgaine támogatója vagyok???


Ami az anyagiakat illeti..Mindenki próbálja meg elképzelni, hogy adott egy ezotériával foglalkozó segítő tevékenységet végző személy. Találkozik naponta több problémás emberrel, fogadja őket, megkeresik a megoldást, feloldanak lelki problémákat, sorsot elemeznek, gyógyítanak, jósolnak és még sorolhatnám a végtelenségig. Egy ilyen személynek erre megy rá a napja!! Nem érdemel ellenszolgáltatást? Ha másokkal foglalkozik folyamatosan ingyen, miből eszik, miből fizet számlákat? Természetes, hogy megszab egy normális megfizethető összeget egy szolgáltatásért. Az orvos ingyen gyógyít? Vagy menj be egy templomba. A pap,Isten szolgája, szerinted nem fizetésért dolgozik? Nem puszta emberszeretetből osztja az észt meg a lelki segélyt. Ingyen esket, ingyen temet? Nem! Fizetésért végzi küldetését, amit meg lehet érteni. Még annyit hozzátennék, Morgaine már rengeteget tett másokért mindenfajta anyagi ellenszolgáltatás elfogadása nélkül. Talán nem kéne ócsárolni annak, aki nem ismeri!!!


Végezetül pedig TE!!!! Nem mered odaírni a neved? Mi ez a sértegetés, származást illetően? Először is nem látsz a szemedtől, hogy ő nem az, aminek titulálod??? Másodszor és ha valaki az, akkor mi van? Ki vagy te??? Emberek szégyene, aki ilyen primitív sértegetéshez folyamodik. Tudod ám Kedves, hogy az ilyen sértegetésekért megütheti az adott személy a bokáját? Feltételezem nem követsz semmilyen építő jellegű spirituális ösvényt, különben nem járatnád le magad a mocskolódásoddal.Remélem hogy az Élet tartogat még számodra elegendő leckét, feladatot és megpróbáltatást, amelyek hatására fejlődést produkálhatsz, hogy valóban elmondhasd méltó vagy arra, hogy Embernek hívd magadat!

2013. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Ez egy oldal, ahol az érdeklődők mások véleményére kíváncsiak.

Én leírtam az enyémet, és nem félek a boszorkányoktól!! Ez utóbbit másoknak is tanácsolom.


Megjegyzem nincs itt semmiféle lejárató kampány, egy magánember magánvéleményéről van szó, aki ért a mágiához, de nem ebből él. Mélyen lenézem a nyerészkedőket, nem tartom jónak, ha valaki a pénzért végez mágiát. Már csak azért sem, mert tudni kell nemet mondani, és csak ott beleavatkozni a dolgokba, ahol az feltétlenül üdvös és szükséges. Ritkán adódik úgy, hogy valóban üdvös lenne.


A pénz meg elviszi az embert a rossz irányba, ez a véleményem és tartom. Vállalom, hogy nem akarom megismerni sem a TV-s, sem a netes jósok, mágusok mindegyikét mielőtt leírom róluk a véleményemet, látszik ez anélkül is. Elég volt a hozzászólásokat olvasni ahhoz, hogy rájöjjek micsoda asztrális gubanc jelenik meg mások fejében. Bár nehéz eldönteni, hogy ezt ti tényleg így gondoljátok, vagy gerillamarketing :)

2013. ápr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Őszintén sajnálom, hogy a topicom ennyire elfajult véres vitába. Azt meg végképp nem értem, hogy gondolhatja valaki, hogy ez "gerillamarketing". Egyszerűen csak rátaláltam az oldalára, mert reiki tanfolyamot kerestem, és kidobta többek között az ő oldalát. Olvasgattam, és a hölgyet szimpatikusnak találtam. De mivel nem tudok róla semmit, ezért itt tettem fel róla kérdést, hogy megbízható-e - attól eltekintve, hogy mind a fotója, mind az írásai nekem szimpatikusak. Sajnos nagyon sok a csaló, a magát főmágusnak kiadó, de szerény tudású egyén - ezért mindig körbejárom a témát, utána olvasok a kérdéses tanítónak, vagy tanfolyamnak, mert nem szeretnék felesleges tízezreseket költeni, számomra fontos a minőség.

Itt tettem fel a kérdést, mert ezt az oldalt sokan olvassák, számtalan hasonló témájú topic van.

Nagyon sajnálom, hogy ismeretlenek becsmérelték - ha jól értelmezem, úgy, hogy őt magát nem is ismerték. Némelyik olyan agresszíven nyilvánult meg, hogy nekem fájt.

Szerintem nem is ellene szól - az egyik papnő - aki erre gyanakszik, szerintem nagyon téved - hanem egyszerűen csak arról, hogy nagyon sok itt a szkeptikus, akik élből leszólnak minden ezoteriával foglalkozót, és csalónak bélyegzik úgy, hogy nem ismerik.

Ismeretlenül bocsánatot kérek Morgaine-től, hogy akaratlanul is kellemetlenséget okoztam neki.

2013. ápr. 27. 22:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!