Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mind egyetlen egész részei...

Mind egyetlen egész részei vagyunk? Milyen gondolatok ébrednek benned, ha ezt elfogadnád?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése:


Ha tanulmányozod a mágikus tanokat, az ősi tanítások, filozófiák egyetlen közös motívuma, ami még a vallásos & pogány "pozitív" sátánista ideológiákban is közös, az pedig az, hogy mindannyian létező élőlények, emberek egy egész részei vagyunk.


Newton 3. törvénye az akció reakció azt mondja ki, hogy ha egy anyagi testet erőhatás éri egy másik testtől vagy mezőtől, az azzal ugyanolyan nagyságú, de ellentétes irányú válaszerőt fejt ki. Ez a fizika alaptörvényei egyike, mely mindig igaz. Ismerős a karma ? Ok és okozat : amit az ember másoknak okoz, azt kapja vissza. Ez minden spirituális, vallásos, pogány, ősi filozófia szerves rész, ha másban nem is ,de ebben egyetért az összes.


A karma törvénye, pont azt jelenti, hogy mind egyetlen egész részei vagyunk. Senki sem különbözik ettől az egésztől, hisz ha egy rendszer részei vagyunk a részeink azonosak. Ez teljesen azonos Newton törvényével, mert az az energia megmaradás miatt igaz, hiszen nem vész el energia a világból mint rendszerből, ezért lesz mindig reakcióerő, ugyanígy a világban a karmában is mindig lesz következménye a kiváltó hatásnak.


Ezt a felismerést, miszerint mindannyian egyetlen egész részei vagyunk ide látogató millió, milliárd éves fejlődésen átesett fajok tanításaiban is lejegyezték emberek, akik olyan monumentális építményeket emeltek, melyet ma sem tudnánk, épp ez bizonyítja hogy itt jártak. Ők többet tudtak, mint a mai tudomány. Miért is ne lehetne igazuk?


A mai modern kvantumfizika is kezdi ezt az utat tapisgálni. A materializmus valójában egy téveszme, nem állhat minden anyagból, hisz annak építőkövei energia rezgések, anyagtalan mezők melyek rezegnek. Úgy tűnik, hogy az anyagi világ illúzió csupán. A lélek létezik és annak a törvényei : ne tegyél rosszat senkivel, mert azt magaddal teszed, mert mindannyian egyek vagyunk.



2016. máj. 7. 13:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
23%
Téveszme. A valóság nem ezt támasztja alá.
2016. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
93%

Én egyetértek!

Sőt, ha körbenézel, kivétel nélkül, minden esetben (bárhol is vagyunk) éppen akkor mi magunk vagyunk ennek a világmindenségnek éppen akkor, a közepén.

Ugyanis ha körbenézel, mindig, minden irányba, ugyanakkora távolságra tudunk ellátni, vagyis úgy tűnik, hogy az általunk érzékelt világnak éppen a közepén vagyunk!


Ez persze illúzió, de a létünk alapjaiban azon áll, hogy érzékeljük, tudatában vagyunk annak, hogy: vagyunk!!!

2016. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően egyetértek. Egy pár helyen, más szavakat és összefüggéseket alkalmaznék. Elég nehéz ezeket értelmezi, ha megvan a vezérfonal, már sokkal egyszerűbb mint gondolnánk.

A rosszat csinálni jobban, a végeredmény mégis rossz lesz.


Ilyen témákba szerintem soha nem szabad bezárni a kapukat.

2016. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%

Mennyire részletesen fejtsem ki?

Nagyon nagyon nagyon sokat tudnék írni

2016. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

A fő gondolattal egyet értek, mind egyetlen egész részei vagyunk. Már egy ideje elfogadtam ezt, már olyan rég, hogy nem tudnám miben változott meg a világnézetem, de talán olyan azóta, mintha felébredtem volna. Nem értem van minden, nem a Nap kering a Föld körül, bármit teszek, az másokra is hat, mindenre, és ugyanúgy minden hatással van rám... Valamikor tiniként jött a felismerés. És boldog vagyok a tudattal. Csak annyitól is, hogy tudom.

Mondjuk én ezzel akkor szembesültem, mikor a hitemet vizsgáltam. Hogy a sok mesétől lecsupaszítva a vallásokat, mi lehet mögöttük a valódi mondanivaló. Nem szeretek senkit untatni vele, hogy én miben hiszek, de a fent leírt gondolat a hitemnek is része. Hogy minden egy, hogy minden hat mindenre. Hogy milyen gondolatok ébrednek bennem? Semmi különös. Csak, hogy ennyivel is bölcsebb lettem, és ez elégedettséggel tölt el. Rengeteg minden tisztább és érthettőbb ennek a tükrében. Így a világra tekinteni, valahogy annyival egyszerűbb....

2016. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Ozmium42 ***** válasza:
44%

Ne keverd a szezont a fazonnal, a fizikát a vallással.


A testek és mezők kölcsönhatása éppen kizárja a karmát, hiszen ha van egy működő leírásunk az anyagi világ természetéről, az a többi magyarázatot, ami más eredményre vezet, cáfolja. Azaz, vagy karma van, vagy fizika. Nem egyértelmű számodra, hogy mi a különbség a fizikai kölcsönhatás és a karma között, ezért kifejtem.


A karma alapvetően arról szól, hogy kell egy kozmikus igazságszolgáltatás, hogy az embert megnyugtassa sérült igazságérzetében. Hogy a rossz elnyeri a büntetését, a jó a jutalmát, illetve legfőképpen én magam a kárpótlást a szar életemért, ami akár éppen nem ok nélkül ilyen, hanem mert biztos elbaltáztam valamit korábban, vagy az előző életemben. Moralitás központú hipotézis.


Mindez a newtoni fizikából NEM következik, éppen ellenkezőleg! Itt egy egyértelmű anyagi törvényszerűség van, aminek meg kell történnie, az megtörténik, és pont. Nem morális szempontok, hanem puszta szükségszerűségek vezérlik, teljesen függetlenül az emberi moráltól. A morál csak egy absztrakció, nem befolyásol semmit a törvények szintjén. Más szavakkal, ha pofán versz valakit, akkor a newtoni igazságszolgáltatás és karma annyi, hogy az ellenfeled arca ugyanakkora erővel visszaüt a kezednek, azonban ez anatómiai okokból sokkal kevésbé fájdalmas, mint annak, akit az arcán találtál el. És ennyi. Ha az ellenfeled visszaüt, az már nem fizikai szükségszerűség, és egyáltalán nem is szükségszerű, lehet, hogy elmenekül, vagy elájul, lehet, hogy feljelent, és utána talán megbírságolnak, de lehet, hogy felmentenek és megúszod, és soha senki nem fog igazságot szolgáltatni, a morál sérülését helyrehozni.

2016. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
42%
Kedvesem, én nem látom a magyarázatodban a karma és a fizika miért zárná ki egymást. Persze nem mondom, hogy a karma létezik, pont így, de szerintem nem csak fizikai, hanem szellemi és lelki, spirituális szinten is hatással vagyunk egymásra. Azért, mert ezt nem lehet számokkal leírni, gondolom azért csak érzed.
2016. máj. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
35%
Ha levágom a kezem, neked megmarad. Innentől kezdve nem vagyunk egyek. Ez nem illúzió.
2016. máj. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
68%

Édesem, tudom, hogy veled is kár vitába szállni, de ha levágod a kezed, azzal márpedig közvetetten hatsz másokra. Nem egyek vagyunk, hanem egy nagy egész részei, akik hatnak egymásra. Pillangó effektus. Először magadra, majd a közvetlen környezetedre hatsz, ők pedig a saját környezetükre és így tovább. Ezt te nem látod, de mikor a boltban azon hezitálsz, hogy sonkát vagy szalámit vegyél, ha szalámi helyett sonkát veszel, vagy ha egy másodperccel is tovább ácsorogsz ott, sok minden máshogy alakulhat, mint másképpen cselekedtél volna.

Tudom ezzel kicsit eltértem a kérdéstől, de ha nem is te, remélem legalább valaki megérti miről is beszélek. Ezzel a gyenge érrvel kicsit sem cáfolsz meg semmit. Persze ettől nem vagy kevesebb, hogy te másként gondolod, a világnak ilyen emberekre is szüksége van, mint te ;)

2016. máj. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen igazad van. Ezzel én is tökéletesen egyetértek.

Csak a leírtakból pontosan ennyi következik. Sem több, sem kevesebb.

És ha valamit teszek az valaminek a következménye?

Hol az első ok?

És a most született kommentem magamtól írtam, vagy megíratatott? (mondjuk a marsra azonnal biztosan nem fog hatni - nem hiszem, hogy élő kapcsolatban vagyunk).

2016. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!