Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Èveken át kutatom paranormális...

Èveken át kutatom paranormális jelensègek, mágia, szellemek stb lètezèsèt, mint szkeptikus ateista, semmit nem tapasztaltam soha. Akkor mások miket tapasztalnak? Ès mièrt? Tehát akkor ez hiten alapszik?

Figyelt kérdés

2018. aug. 24. 13:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%

Tapasztalsz te is, csak másnak tudod be, mint ami a valóság.

Nincs olyan ember aki ne lenne megkisértve, és ne lenne támadva okkult módszerekkel. Kinek elég egy egyszerű mezei jóslás, ki erősebb és rögtön el akarják pusztítani, mert ha megerősödik akkor komoly veszély tud előidézni bizonyos körökbe.

Sátán is tudja a jövőt. Minden embernek a jövőjét, és hidd el, ha valaki akkor ő megtesz mindent, hogy az embert elpusztítsa.

2018. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

Valószínűleg!

Ha nem hiszel benne, akkor nincs! Főleg, hogy nem is találtál semmit... Ez rá a bizonyíték!

2018. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Első kèrlek ne.... 😀😀😀😀 A bibliát is kielemeztem ès isten sokkal rosszabb mint Sátán. De a biblia nem más, mint egy mese.
2018. aug. 24. 14:11
 4/26 anonim ***** válasza:
57%

Ha már az első - kérlek ne!

Akkor, kérdező, kérlek ne!


Attól, hogy nem találtál semmit, az még nem ok arra, hogy ez nem létezik.

Számodra nem létezik, a te valóságodat nem képezi, ebből csak ennyit lehet megfejteni.


Hiten alapszik?

Lássuk csak, ha hiszem azt, hogy meg fog csípni egy darázs, a hegyekben, akkor megfog vagy nem fog?

Darázs nincs a hideg hegyekben, mert ha nincs meleg, a darazsak nem tudnak mozogni.


Egyáltalán, mivel vizsgáltad vagy hogyan?

Fizikai eszközökkel a nem fizikait?

Előre megállapított tényekkel és véleménnyel?

Ha valakinek van kialakult véleménye valamiről, sem tudod semmiről meggyőzni, hogy az másképp van, még ha látja is, hogy az másképp van!


Biblia, mindenki felhozza ezt a könyvet.

A szó jelentése könyvek, könyvecskék. Ebből jól látható, mikből áll.

Igaz, írnak benne ufokról, földönkívüliekről, időutazásról, entitásokról, gyógyításról, mágiáról, szóval eléggé vegyes a felhozatal.

Vallásonként megkülönböztetjük, ki melyik részét fogadja el.


Szerintem, más könyveket is olvass el vagy nézz utána, mit tartalmaznak.


Vannak alapvető technikák, amiket te is el tudsz végezni, lásd meditáció, relaxáció, álmok világa. De az ez sem megy, akkor még nem állsz azon a szinten, hogy bármit is tapasztalj ezekből.


Valaki ugrik a szakadékról valaki viszont elkezd agyalni... vajon mi lehet oda lent?

Addig nem tudod, míg fejest nem ugrasz!

2018. aug. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 thoomas26 ***** válasza:
58%

A történeted kiindulópontja némileg azonos a sajátommal. Én is szkeptikus voltam, viszont egy meghatározó saját élményem hatására rádöbbentem, hogy valami nem stimmel azzal a világképpel, amelyet hivatalosan tanítanak nekünk. S akkor eldöntöttem, hogy tudni akarok mindent, amit csak lehet, s saját megtapasztalást is szeretnék mindenből, amiből lehet.


Én azonban nagyon sok mindent megtapasztalhattam, s már már enyhén szólva sem kételkedhetek abban, hogy a testünktől független lelkek lennénk, kiknek jelenlegi élete csupán egy apró láncszeme teljes létezésüknek.


Jelenlegi ismereteim szerint annak is (mint mindennek) oka van, hogy egy kutató úton elindulva mennyi visszaigazolást engednek valakinek odaátról - hogy úgy mondjam. Ez az adott személy karmájától, életútjától függ, hogy a lelke hogyan s mit volt kénytelen vagy kívánt eltervezni jelen életére.


Én szépen sorjában haladtam végig a kutató utamon, s a legtöbb dologban, melyben kértem saját élményt, meg is kaptam hamarosan. Telepátia, jövő megálmodása, szellemek érzékelése, velük való kommunikáció, stb.


Hogy hiten alapszik-e? Én végig úgy voltam az utamon, hogy nem voltam képes addig elfogadni semmit sem, amíg nem tapasztalhattam meg azt saját magam, vagy nem találtam rá egy objektív, megcáfolhatatlannak tűnő bizonyítékot. Hinni sosem akartam. Vagy tudni akartam valamit vagy nem tudni. S ahogy írtam az előbb, nekem sikerült is a legtöbb esetben, hogy saját élményt kapjak. Aki nem így "jár", nyilvánvalóan vagy nem jött el még az ideje, vagy a hitét teszik jobban próbára, vagy más okból történik így - de hogy oka van, az tény.

2018. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
28%
Mit szivtok johet ide is. "Komunikacio szellemekkel" Hat hogyne, direkt eloidezett halu, meg hasonlok.
2018. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

nem vagyok olyan hülye hogy vitába szálljak veled.

gratulálok a világnézetedhez.

2018. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
14%
Thomas, nagyon szép amit leírtál de azt nehezen tudom elképzelni hogy hit nélkül jártad végig ezt az utat.Nyilván nem elég a hit sok esetben és a saját tapasztalat mellé nem kell hit de amit még nem tapasztaltál meg azt egy az egyben el is utasítod?
2018. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 thoomas26 ***** válasza:
54%

#8

Amit nem tapasztaltam meg, arról igyekeztem számomra kellően meggyőző információkat beszerezni olyanoktól, akik átélték.

Csak egy példa. A halál közeli élményt átélők beszámolóinak lényegi elemei gyakorlatilag megegyeznek, függetlenül kortól, nemtől, vallási hovatartozástól, stb. S amikor teljesen eltérő emberek átéléseiben ugyanazok a közös vonások megjelennek, az számomra kellően meggyőző akkor is, ha magam nem éltem át hasonlót. Nyilván ide már kell hit, persze, de talán inkább kellő nyitottság, s a józan gondolkodásnak egy újfajta szintje, ami szükséges. (Sokkal rosszabb és a fejlődés gátja is egyben, aki nem hajlandó új prespektívákat még csak megfontolni sem.)

2018. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem Thoomas26 te így keresel magad köré vendégkört úgymond. Biztos magánvállalkozásban látóként "dolgozol" és húzol le pár embert akit be tudsz húzni a csőbe. Már sok mindent megtalasztalt és megjárt ember vagyok. Számomra minden érthető, és átjött minden ebből a két hozzászólásodból.

Előbb utóbb nálad is bekopogtat a NAV!

2018. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!