Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hisztek a paranormális jelensé...

Hisztek a paranormális jelenségekben?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 20:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én nem tartom magam sem primitívnek ,sem hiszékenynek. Csupán vannak elveim és hitem. Furcsa szó hogy hiszek-e a paranormális jelenségekben. PL az hogy vannak-e szellemek:ebben nem hiszek,hanem TUDOM hogy vannak. Szóval igen,nagyon sok mindenben hiszek. Aki szerint ez rossz dolog azt nem értem. Miért lenne rossz? Az talán jobb mikor valaki fanatikusan hisz Istenben? Szerintem a vallási fanatikusok sokkal veszélyesebbek. Engem érdekelnek a természetfeletti dolgok. És vannak amikre konkrét bizonyítékok vannak,nem hit kérdése.

Üdv. 18/L

2010. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
ma 11:24-as vagyok megint. Azt kihagytam ,hogy igaza volt az előttem szólónak,abban hogy fontos hogy tudjuk uralni a természetfeletti dolgokban való hitünket,és nem szabad hagynunk hogy felülemelkedjen rajtunk. Én úgy gondolom,hogy sikerült megtalálnom az összhangot a való élet és a számunkra még természetfelettinek tartott világ között. Az hogy foglalkozom vele ,szerintem még nem baj.:)
2010. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
én hiszek benne ugyanis nagypapám egy olyan házba lakik ahol szoktak történni paranormális jeleségek tudom is hogy miért az előző lakónak az apja ott felakaszotta magát
2010. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
én keresem is ezeket a paranormális jeleségeket mert érdekel ez a téma
2010. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom van egy rakás paranormálisnak mondott jelenség, amit az oly nagyra tartott tudomány még nem magyarázott meg. Ad abszurdum még azt is lehetségesnek tartanám, hogy pár száz év múlva a tudomány fogja bizonyítani isten jelenlétét az univerzumban. :-)

Nem boncolgatom, és nem is ismerem annyira, de például a húrelmélet pont bizonyítani szeretné még úgy 5-6 fizikai dimenzió létezését. Lehet, hogy az egyikben megtalálható Isten is. :-)

2010. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Nehéz kérdés, hogy mi a paranormális, mert pl. a mai fizika sötét (nem ismert) anyagról, sötét energiáról beszél, van anyagkeletkezés, megmaradási törvények és szimmetriák sérülnek lépten-nyomon. A gyakorlatban pl. a gömbvillámot, akkupunktúrát, a halálközeli élményeket, a placébót sem értjük, vagy mondhatom nyugodtan a telepátia, távdiagnózis, bioenergia is létező, bizonyítottan előforduló dolgok, kár hülyézni egymást, attól még nincs magyarázat rájuk.
2010. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 11:24-es!

Teljesen egyet értek veled: a vallási fanatikusok semmiben sem különböznek azoktól, akik hátborzongató dolgokat idéznek elő emberfeletti lényekkel való kapcsolatok útján. És ehhez nem kell semmilyen vallás tagjának lenni, elég,ha a józan eszünket használjuk. Azok, akik vallásosnak mondják magukat, sajnos sokszor nem tudják igazán, hogy miben hisznek, mert nem is ismerték meg azt akiben hisznek, mert mindig mások befolyása alatt álltak, ezért szerintem ők nem is tartoznak az igazi hívők csoportjába.

A spiritizmus véleményem szerint azért veszélyes, mert kivétel nélkül, mindig valamilyen nagyon titokzatos, félelmetes, vagy máskor megejtően vonzó formában jelenik meg, és mintha más célja nem is lenne, minthogy borzongást és rettegést keltsen teljesen öncélú módon, miközben nem kívánja az emberek jellemét jó irányba formálni -jó esetben. Rosszabb esetekben viszont -számtalan megtörtént példa bizonyítja- olyan kifejezett utasításokat kapnak ezektől az u.n. transzcendens lényektől az így csapdába ejtett emberek, hogy az minden csak nem jóindulatú. Sem neki, sem a többi embernek nem hasznos, hanem kifejezetten ártalmas.

Összegezve: Én sem hiszem, hanem tudom, hogy ilyen jelenségek vannak, viszont a tapasztalatok azt mutatják, hogy nagyon óvatosan kell bánni ezekkel, mert ha túlzottan elmerülünk bennük, egy idő után átveheti a tudatunk felett az irányítást, és többé nem azt tesszük, amit mi szeretnénk, hanem azt amit az diktál...


Sok szeretettel: Cs.

2010. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én hiszek. Velem is történtek már furcsa dolgok. Aki nem hisz az ilyen dolgokban, vagy hisz és nagyon érdekli, azoknak ajánlanám Nemere István, Parajelenségek című könyvét.
2010. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
szerintem vannak és én is szoktam lépéseket hallani akkor mikor senki nincs itthony volt, olyan is h nem mozogtam a szobában kb1 órája és lesett 1 virág, és még nagyon sok furcsaság
2010. okt. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Világosodjatok meg, nem létezik ilyesmi.

Keressetek Google-val Viktor Schauberger-re ! Az ő munkásságán alapszik az, amit valakik "paranormális" jelenségeknek akarnak feltüntetni. Az einstaini relativitáselmélet régen túlhaladott. Ne legyetek ostobák !

2010. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!