Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi értelme lenne a reinkarnáci...

Mi értelme lenne a reinkarnációnak? Karma nem létezik szerintem. A bűnös lelkeknek Jézus megbocsát és irány a mennyország.

Figyelt kérdés
Egy multiverzumban élünk és ebben a multiverzumban simán eltudok képzelni egy olyan univerzumot ahol a mennyországnak megfelelő fizikai törvények uralkodnak. Már bocsi de aki azt hiszi reinkarnálodik annak a tudata bevan szűkülve

2022. dec. 31. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A reinkarnáció tana összecseng az energiamegmaradás modern fizika által felismert törvényével. Csak a jelenségek formája tűnik el, az energia átalakul egy másik formába.

A karma az ok és okozat törvénye, a tettekről és azok következményeiről szól. Ha rácsapsz az ujjadra kalapáccsal, máris tapasztalhatod működés közben. De bármely egyéb döntésed esetében is.

Én azt nem szoktam érteni, hogy ha egy ember 60-80 évig elvárt módon végez tevékenységeket, ennek miért az a következménye, hogy örökké tartó boldog eufóriát tapasztalhat jutalmul valahol.

2022. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hidd el nem létezik karma. Aki rossz ember az előbb vagy utóbb mepusztul rákba. Figyelj élem az életem. Reggel felkelek elmegyek dolgozni esete hazajövök és probálok jopofa lenni a kolégámimmal. Úgy általánoságba nézed a nyugati ember így él. Ez egy napom. Rosszat tenni mással eszembe nem jut. Az emberek 99 százaléka így van ezzel ilyen mentalitás mellé nem fér be egy olyan elgondolás mint a karma mert senki nem tesz rosszat csak aki öl. Annak pedig megvan isten országában a büntetése. Ok okozat nem értem nyugati fehér emberként hogy mit is akar jelenteni. Milyen általános rossz tetteket csinál az ember amit az Úr ne bocsaltana meg és 'karmikus következménye lenne?
2022. dec. 31. 11:14
 3/18 A kérdező kommentje:
Vagyis értem hogy mi az hogy ok okozat nyílvábn ha rosszat teszel akkor rosszat kapsz, de ha kicsit kutatsz ez sem igaz mert sok rossz ember van de semmilyen büntetés nem kap elég neki az a büntetés is hogy rossz és tele van negatív gondolatokkal. Azt meg hogy ezt átvinné következő életében és majd ott esetleg vele lesznek olyan rosszak mint amilyen ő volt elöző életéven ember tarsaival ezt én nem fogadom el
2022. dec. 31. 11:18
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
De ez a mennyország ez hogy van. Ott csak jó dolgok vannak? És ha csak jók, akkor hogy tudjuk majd azt értékelni? (Hiszen a rossz miatt tudunk örülni a jónak..)
2022. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagy úgyis kérdezhetném, hogy a jó hogy létezhet a rossz nélkül?

(Hiszen akkor az megszokottá válik.)

2022. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A mennyország Isten és angyalai lakhelyének számít, s az idők végén, az utolsó ítélet után az összes megváltott is a mennyben nyeri el jutalmát. Az Újszövetség alapján a hívőknek arra kell törekedniük, ami ott fönn van; ott van a „hazájuk”


A bibliai szövegekben a mennyel – mint az örök boldogság színhelyével – azonos jelentésben szerepelhet a paradicsom kifejezés. Az Éden mindig alapvető mintának számított;

2022. dec. 31. 12:02
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Értem én de nem lesz unalmas ha ott csak jó lesz? Örök boldogság? Ez érdekes...
2022. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Na mi újság, véget ért a karácsonyozás?
2022. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme annak, amit írsz?

Ha a tetteknek nincs semmiféle következménye, mert Jézus mindenkinek megbocsát, akkor mit keresünk itt? Miért nem élhet automatikusan mindenki a mennyországban?

2022. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Jézus mindenkinek megbocsát2

csak és kizárólag az nyer feloldozást és megbocsátást, aki bevalla és megbánja bűneit!

Ez a mindennapi életben is így működik.

Te megbocsátasz annak, aki ezt mondja: "jól tettem, hogy kibaxtam veled, legközelebb is ezt fogom tenni!"?

2023. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!