Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért nem lettek növények inkább?

Miért nem lettek növények inkább?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy filmet ilyen tengeri élőlényekről. Leginkább cápákról szólt igazából, plusz nem is tudtam végignézni. De a lényeg, hogy volt benne egy angolnafaj, ami Hawaii-on él, és az egész életét földbe vájt üregében éli le, ahonnan csak akkor merészkedik elő, ha enni akar, de akkor se bújik ki teljesen, hanem csak ilyen arra úszó kisebb élőlényeket vadászik le. Nem bújik ki teljes testtel. De kb mint egy erdőt, úgy kell elképzelni, vagyis egy rakás ilyen angolna, belevájva a földbe él, de nagyon közel egymáshoz. Na most kérdem én, minek ehhez az állati test? Miért nem lettek fák inkább? Egy helyen, röghöz kötve él, mit tapasztal így? Hagyjuk már… semmi szükség állati testre ehhez. Nagy tisztelője vagyok a növényi létformának. Inspiráló. Lenyűgöz a szó bizonyos értelmében. Olyan csodálatosak lehettek volna növényként. Helyette ez az alantas állat, amely cseppet sem szimpatikus. Legalábbis nekem. Nem értem a választást. Bevallom undorító számomra az angolna.

febr. 9. 22:11
1 2
 1/20 Grimfox ***** válasza:
100%
A növény ilyen szempontból teljesen eltérő, mivel az önellátó, nincs szüksége aktív mozgásra sem a táplálkozáshoz, sem a szaporodáshoz. Igazából ezeknél az angolnáknál sokkal passzívabb állatok is léteznek, mégis teljesen eltér az, amit megtapasztalnak attól, amit a növények tudnak megtapasztalni.
febr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
“nem értem a választást” Az evolúcióról hallottál már?
febr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
1: de mit? Mit tapasztal meg? Mondj még passzívabb állatot, kíváncsi vagyok.
febr. 10. 10:13
 4/20 A kérdező kommentje:
2: nem hiszek benne
febr. 10. 10:13
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Hát elég ingatag, vitatható elmélet, az biztos. Nem a kettes hozzászóló vagyok.
febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Az előző vagyok, valamilyen szinten biztos létezik, bár nem ez a kérdés. Hát, hogy miféle tapasztalat ez a fajta élet, az jó kérdés.
febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Azért egy növény nehezen tapasztalná meg ezeket. Ez már bőőőőven 2. dimenzió alja, nem tudom miért akarnád az első dimenzióba rakni őket. Egy teljesen normális második dimenziós életet le lehet így élni.
febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7: igaz ami igaz, a félelmet megtapasztalja, az biztos! De sokat nem lát a világból. Mi az, hogy első, meg második dimenzió?
febr. 10. 13:19
 9/20 A kérdező kommentje:
Azért megnézném az embert is, hogy hova evolucionálódik még, ha ki nem halunk egyhamar. Mellesleg nem hinném, hogy teljesen kihalnánk, de még ha teljesen megváltozik is a világ klímailag. Pl azt hallottam, hogy az a két ín az alkar belső oldalán, ami akkor látszódik, ha megfeszítjük, már nincs mindenkinek ott, és eltűnik előbb utóbb. Nekem még van, tehát génjeim a régi világéi még. Van hova fejlődnöm. Evolúciós zsákutca vagyok.
febr. 10. 13:23
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudtam, hogy a te ízlésed szerint kell újjászületni.

Te is lehettél volna egy szép unikornis, esetleg szárnyas ló és mégis egy csupasz majom lettél, amiből így is sok van.

Lehettél volna szép főnix madár. Miért nem lettél?

febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!