Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért nem lettek növények inkább?

Miért nem lettek növények inkább?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy filmet ilyen tengeri élőlényekről. Leginkább cápákról szólt igazából, plusz nem is tudtam végignézni. De a lényeg, hogy volt benne egy angolnafaj, ami Hawaii-on él, és az egész életét földbe vájt üregében éli le, ahonnan csak akkor merészkedik elő, ha enni akar, de akkor se bújik ki teljesen, hanem csak ilyen arra úszó kisebb élőlényeket vadászik le. Nem bújik ki teljes testtel. De kb mint egy erdőt, úgy kell elképzelni, vagyis egy rakás ilyen angolna, belevájva a földbe él, de nagyon közel egymáshoz. Na most kérdem én, minek ehhez az állati test? Miért nem lettek fák inkább? Egy helyen, röghöz kötve él, mit tapasztal így? Hagyjuk már… semmi szükség állati testre ehhez. Nagy tisztelője vagyok a növényi létformának. Inspiráló. Lenyűgöz a szó bizonyos értelmében. Olyan csodálatosak lehettek volna növényként. Helyette ez az alantas állat, amely cseppet sem szimpatikus. Legalábbis nekem. Nem értem a választást. Bevallom undorító számomra az angolna.

febr. 9. 22:11
1 2
 11/20 Grimfox ***** válasza:
55%

Kérdező, bármely korall, vagy hasonló, helyhez kötött csalánozó passzívabb, mint a "garden eel"(bocs, nem találtam a magyar nevét). Még a magasabbrendű állatok között is vannak ilyenek. Előgerinchúrosoknál például a zsákállatok. A tengeri makk sem képes helyváltoztatásra. A garden eel tud helyet váltani, ha szükséges, de ha teheti, inkább megmarad a helyén. A szükséges szervei megvannak hozzá, hogy aktívan mozogjon, csak az életmódja miatt ezt ritkán használja ki.

Ugyanúgy tapasztal éhséget, félelmet, veszélyt, tapasztalja a biztonságot, amit az otthona nyújt, a csoport adta biztonságot, amit a többi angolna ad, kielégülést, ha táplálékbőség van. Mivel állati jellegű az életmódunk nekünk embereknek, ezért meg tudjuk mondani, hogy nagyjából milyen tapasztalatai vannak egy-egy állatnak. Viszont azt nem, hogy a növények mit tapasztalnak, mert gyökeresen(nem szóvicc) eltérő életmódot folytatnak.

febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
10: kedves 10-es, a különbség az, hogy az általad leírt állatok nem léteznek az általunk érzékelhető világban, tehát nem állíthatod, hogy “lehettem volna”, mivel nem tudsz megbizonyosodni a létezésükről. Én se mondtam, hogy lehettek volna fúriafűzek. Ja és én amúgy eléggé szép vagyok, vannak hibáim de sokkal szebb vagyok, mint az átlag.
febr. 10. 16:15
 13/20 A kérdező kommentje:
12: igazad lehet
febr. 10. 16:16
 14/20 A kérdező kommentje:

Jajjjjjj nem, 11-nek mondtam, h igazad lehet.

12-nek, aki én vagyok igaza VAN természetesen, mint mindig.

febr. 10. 16:16
 15/20 Grimfox ***** válasza:
69%
Fontos, hogy egyetérts magaddal :D
febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Na ugye 😂😂😂
febr. 10. 16:18
 17/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha valaki szerint az evolúció kérlelhetetlen logikája vitatható, ott valakinek a logikájával lehet gond szerintem.

A természetfilmekben bemutatott temérdek életforma pont arra segít rávilágítani, hogy Darwinnak igaza volt.

Meg arra is, hogy minden élet mennyire eldobható. Az egyén (a faj fenntartásától eltekintve) nem fontos, lelke főleg nem fontosabb, mint egy számítógépes program.

Kizárt dolog, hogy lelkek vándorolnának, ezt semmi nem indokolja, egyszerűen semmi szükség rá.

Apa-anya mindig újabb, frissített szoftvert telepít az utódra. Régi lélek (szoftver) semmire nem kell már, egyszeri használat után leszerepelt, törölhető.

febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Grimfox ***** válasza:
A lélek nem a szoftver. A lélek inkább a tápegység. Vagy még inkább az ok, amiért egyáltalán bármit is készítesz. A szellem, ami a személyiség, és minden hasonló az, ami szoftver jellegű. És az valóban mindig új.
febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
52%

Semmi értelme nincs különbséget tenni, mint "szellem" meg ilyen hülyeségek.

Lélek, tudat ezt csak így szoktuk mondani, többféle szó lehetséges rá, de egy (összetett) szoftverünk van a fejünkben, illetve memóriánk is.

Egy dolog van, ami jelen tudásunkkal nehezen megmagyarázható, hogy nekünk öntudatunk is van, ellentétben egy számítógép öntudatlan szoftverével.

De erre magam részéről nem fogadok el semmiféle misztikus, Isteni magyarázatot.

Noha van bizonyos elképzelésem erről is, amit nem osztok meg.

febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Grimfox ***** válasza:

Attól, hogy te nem teszel különbséget, még van.

Az öntudat, amit öntudatként tapasztalsz, szintén a szellem, azaz a szoftver része, és múlandó. Ahogy te se mennél bele az elképzelésed részletezésébe, én se mennék bele ennek a részletezésébe, mert nem vagyok kompetens röviden, és érthetően leírni, már ha le lehet. Téged meg amúgy sem foglalkoztat.

Nem szükséges elfogadnod semmiféle misztikus magyarázatot. Az egyéni álláspont nem változtat az objektív valóságon. Bárkinek is van igaza, nem változik semmi.

febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!