Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Aki nem akar reinkarnálódni...

Aki nem akar reinkarnálódni az hova adjon be kérvényt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 15:05
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. remélem én már nem születek újjá többet, vagy ha mégis akkor valami gesztenyefaként kéne akkor végre nyugtom lesz:D
2011. nov. 9. 13:41
 22/30 anonim válasza:
Írj az ezzel kapcsolatos ügyfélszolgálatnak, itt az e-mail cím: reinkarnacio.ugyfelszolgalat@gmail.com
2011. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
100%

Igazán békén hagyhatnátok már a sok kérvénnyel!-.-

Buddha

2011. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Jocipapi válasza:
100%

Csak szólok!!!

Te csak ne akarj gesztenyefa lenni, mert akkor velem gyülik meg a bajod .

Bútor asztalos vagyok és az unokám is az lessz.

Még gesztenyéből nem csináltam butort, de az unokám majd biztos bepótolja .Nagyon kemény gyerek.

2011. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
köszi hogy szóltál jocipapi, akkor inkább valami zuzmóként születek újjá a tundrán :d
2011. nov. 10. 10:08
 26/30 loverbitch válasza:
Én már írtam, hogy mi a teendő, ha zuzmó akarsz lenni!!!
2011. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
úgy látom elég nyugtalan a mostani életed:/ gondolom ezért nem szeretnél már ember lenni ugye? sajnálom hogy igy érzel de addig is amig nem lesz vége segithetsz magadon hogy nyugodtabb legyen az életed pl: én REIKI tanfolyamon voltam ami sokat segitett boldogabb és nyugottabb vagyok, vagy esetleg meditálhatnál :) remélem segitettem :)
2011. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Megszabadulás az ötféle félelemtől


– Négyféle erő létezik, ó szerzetesek. Melyik ez a négy? A bölcsesség, a tetterő, a feddhetetlen élet és az adakozás.


Mit jelent, szerzetesek, a bölcsesség? Vannak dolgok, amelyek ártalmasak, és ártalmasként tartják számon őket; üdvösek, és üdvösként tartják számon őket; kifogástalanok vagy kifogásolhatóak, és ekként tartják számon őket; sötétek vagy ragyogóak, és ekként tartják számon őket; nemes személyhez méltóak vagy méltatlanok, és ekként tartják számon őket – ha valaki tisztán látja ezeket a dolgokat, és helyesen vélekedik felőlük; ezt nevezik bölcsességnek.


Mit jelent, szerzetesek, a tetterő? Vannak dolgok, amelyek ártalmasak, kifogásolhatóak, sötétek, gyakorlásra alkalmatlanok, nemes személyhez méltatlanok, és ekként tartják számon őket – ha valaki fölkelti magában a vágyat, összeszedi minden erejét, és arra törekszik, hogy felhagyjon mindezzel (ezt nevezik tetterőnek). Vannak dolgok, amelyek üdvösek, kifogástalanok, ragyogóak, gyakorlásra alkalmasak, nemes személyhez méltóak, és ekként tartják őket számon – ha valaki fölkelti magában a vágyat, összeszedi minden erejét, és arra törekszik, hogy mindezt elérje; ezt nevezik tetterőnek.


Mit jelent, szerzetesek, a feddhetetlen élet? Ím, szerzetesek, a nemes tanítvány feddhetetlen tetteiben, feddhetetlen szavaiban, feddhetetlen gondolataiban. Ezt nevezik feddhetetlen életnek.


Mit jelent, szerzetesek, az adakozás? Adni négyféle dolgot lehet: ajándékot, barátságos beszédet, segítő tettet és egyenlőséget. Minden ajándék közül legnagyszerűbb a Dhamma ajándéka. Minden barátságos beszéd közül legnagyszerűbb a Dhamma átadása újra és újra, azoknak akik áhítják és figyelmesen hallgatják. Minden segítő tett közül legnagyszerűbb, ha valaki felébreszti, táplálja és megerősíti a kétkedő hitét; felébreszti, táplálja és megerősíti az erkölcstelen erényét; felébreszti, táplálja és megerősíti a fösvény nagylelkűségét; felébreszti, táplálja és megerősíti a tudatlan bölcsességét. Mindenfajta egyenlőség közül a legnagyszerűbb adomány, ha a folyamba-lépett egyenlő lesz a folyamba-lépettel; az egyszer-visszatérő egyenlő lesz az egyszer-visszatérővel; a vissza-nem-térő egyenlő lesz a vissza-nem-térővel; az arhat pedig egyenlő lesz az arhattal. Ím, szerzetesek, ez az adakozás.


Ez tehát a négyféle erő összefoglalása.


Nos, szerzetesek, az a nemes tanítvány, aki birtokában van eme négy erőnek, az már maga mögött hagyta az ötféle félelemet: az életvitelből fakadó félelmet, a szégyentől való félelmet, a közösség előtti megszégyenüléstől való félelmet, a halálfélelmet és a boldogtalan jövőtől való félelmet.


Az a nemes tanítvány, aki birtokában van (eme négy erőnek), így gondolkozik: „Nem félek az életvitelem miatt. Miért is kellene félnem miatta? Talán bizony nem vagyok birtokában a négy erőnek: bölcsességnek, tetterőnek, feddhetetlen életnek és adakozásnak? Ha valaki ostoba és lusta; tettei, szavai és gondolatai kifogásolhatóak – az ilyen embernek talán van félnivalója az életvitele miatt.”


„Nem félek a szégyentől, vagy a közösség előtti megszégyenüléstől, ahogyan a haláltól vagy a boldogtalan jövőtől sem félek. Miért is kellene félnem mindezektől? Talán bizony nem vagyok birtokában a négy erőnek: bölcsességnek, tetterőnek, feddhetetlen életnek és adakozásnak? Ha valaki ostoba és lusta; tettei, szavai és gondolatai kifogásolhatóak – az ilyen embernek talán van félnivalója mindezek miatt.”


Ennélfogva meg kellene értenetek, szerzetesek, hogy a nemes tanítvány, aki birtokában van a négy erőnek, már maga mögött hagyta az ötféle félelmet.

2011. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges beadnod ilyen irányú kérvényt, mert legalább 30-40 ezer évet kellene várnod arra, hogy reinkarnálódj, körülbelül addig marad a Földünk élő, és a sok bürokrata miatt úgy is elkallódna. Hacsak nem előbb pottyan valami a fejünkre...
2011. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A reinkarnációhoz minimum 56%-os lélekre van szükség. Tehát ha el akarod kerülni, akkor nincs más dolgod, mint eladni/tönkretenni a lelked több mint 44%-át.
2012. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!