Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elkezdtem magyarázni a barátnő...

Elkezdtem magyarázni a barátnőmnek, hogy szerintem létezik reinkarnáció. Ő meg kinevetett. Most ez mire volt jó? Lent.

Figyelt kérdés

Én olyan ember vagyok, aki mindenki véleményét meghallgatja, és pl nem kötök bele senki be se, csak azért mert mást hisz, velem ellentétben.

Miért nem lehet elfogadni mások véleményét?


2011. dec. 28. 14:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
54%

miért ne nevethetne ki?

butaság alaptalanul hinni valamiben

2011. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Te hiszel valamiben? Vallás, Isten, mágia, stb?
2011. dec. 28. 14:11
 3/42 anonim ***** válasza:
76%

ateista vagyok. egyedül a tudományban hiszek és a két szememnek.

ettől függetlenül nem tartom kizártnak egy magasabb szintű tudat/erő/akármi létezését. ha létezik, akkor úgy sem tud velünk kapcsolatba lépni, a jelenlétét pedig alig ha érzékelnénk. szóval se bizonyítani, se cáfolni nem tudnám "isten" létezését. viszont ha létezik, akkor valószínűleg nem sokat törődik az emberek tyúkszaros életével...vagy szadista:)

2011. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
49%

ma 14:19


Valamihez hozzászólni amiről lövésed sincs legalább akkora butaság, mint alaptalanul hinni valamiben.


A reinkarnációt, és a következő élete milyenségét pedig nem Isten, hanem mindenki saját maga, a mostani cselekedeteivel irányítja, befolyásolja.

2011. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
50%
mégis mivel? ha megölök egy gyilkost, aki "talán" megölne egy gyereket az jó cselekedet?
2011. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
63%
A reinkarnáció szempontjából ha megölsz valakit az nem annyira jó. Még akkor sem ha az a valaki gyilkos, azért a tettéért majd ő bűnhődni fog, de nem általad.
2011. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
akkor gondolom bezárni sem helyes embereket
2011. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 Antimod ***** válasza:
63%

Tipikus emberi reakció. Homokba dugjuk a fejünket (Neeem, ilyen nincs! - mintha annyira tudná), aztán kineveti a másikat, hogy "ezós hülye". Én mostanában tudományos cikkeket olvasok (amelyek a parapszichológia határát súrolják), és azon kutatások szerint nem lehet sem megerősíteni, sem kizárni semmit. Egy biztos, a HKÉ-ek kutatása során megbizonyosodtak afelől, hogy a mostani tudományos ismereteink nem magyarázzák meg ezen élmények keletkezését és egyáltalán a létét sem.

Régen én is ilyen voltam, de most, felnőtt fejjel jövök rá, hogy van mit keresni.


14:19 - téged pedig tisztellek, mert értelmesen vagy szkeptikus. Szerintem érted, mire gondolok.

2011. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
69%
remélem nincs reinkarnáció az örök élet a földön a legszörnyűbb büntetés amit el lehet képzelni
2011. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
63%
Én hiszek benne, mert sokszor nem érzem magam jól "ebben a világban" és sokkal jobban lennék a múltban.. és innen a gondolat..na mindegy, a barátnőd meg elég fafejű lehet.. ha már nem értetek egyet valamin, akkor legalább ne alázzon meg azzal, hogy kinevet...remélem legalább orra esik valamikor "cserébe":D
2011. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!