Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Azt hiszem megidéztem magamra...

Azt hiszem megidéztem magamra a Sátánt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt beszéltem hozzá, hogy segitsen rajtam, cserébe halálom után a démonjává tehet. Lehet rossz ötlet volt, nem tudom. Éjjel mikor aludtam, valamit éreztem..Valami rosszat..

2021. jún. 20. 18:07
1 2 3
 1/26 Grimfox ***** válasza:
85%
Megnyugodhatsz, ha bármit éreztél, az a tudattalan félelmed felszínre törése volt, nem a sátán. Ilyen alkukat nem tudsz kötni, és sem a sátán, sem semmi más nem képes elfogadni, és beteljesíteni.
2021. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálatos hogy sem Isten sem az Ördög nem akar segíteni. Ez nagyon durva. Amúgy.
2021. jún. 20. 18:17
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Amennyiben annyi a tünet csak, hogy sugárban hánysz, akkor menj el dokihoz.
2021. jún. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
45%
semmi baj menj el orvoshoz ő majd ír beutalót a pszichiátriára ott majd segítenek
2021. jún. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Grimfox ***** válasza:
73%
Szerintem az ember hibásan feltételezi, hogy az istennek, ördögnek, vagy bármi másnak feladata, kötelessége lenne, hogy segítsen. Ha az isten alatt a legvégső, mindenható létezőt érted, akkor nem is segíthet közvetlenül, mert az részrehajlást igényelne tőle. Ami részrehajló, az pedig nem lehet mindenható. Az ördögnek meg miért lenne érdeke, hogy segítsen? Ő az ember ellensége, nincs oka segíteni az emberen. Olyat nem tudsz neki ajánlani, ami ezen változtatna.
2021. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sajnálatos hogy sem Isten sem az Ördög nem akar segíteni."

Ez más szavakkal azt jelenti, hogy nem ugranak csettintésre, és vonakodnak a csicskáid lenni?! 🙄

...csak egy tanács, ha megidézed a gonoszt, tartsd minél tovább magadnál, legalább máshol nem csinál sz@rságokat 😉

2021. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%
A sátán csak rosszat akar, nem segíteni.
2021. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem is segíthet. A sátán feladata az eredeti mitológia szerint az, hogy kísértse, és megvádolja az embert Yahweh színe előtt, valamint az, hogy Yahweh ítéletét végrehajtsa rajtuk. Ugyan a bibliába nem került be, de egyes héber szövegek, rabbinikus iratok szerint a sátán kelt birokra Jákobbal, ami miatt megsántult, a sátán mérte a tizedik csapást Egyiptomra, és a sátán mérte a csapást Sodomára. Nem azért, mert ilyen kedve volt, ezeket parancsra tette. De olyat egy forrás sem tartalmaz, hogy bármikor is egy ember, vagy egy nép segítségére lett volna.

(Mielőtt valaki megkérdezi, hol olvashatók ezek a források, nem tudom. Én is csak az összegzést, és a hivatkozásokat olvastam. Nagy eséllyel nem is fordították le őket héberről)

2021. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Te kérted.
2021. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért pont a sátántól kérsz segítséget????
2021. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!