Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Azt hiszem megidéztem magamra...

Azt hiszem megidéztem magamra a Sátánt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt beszéltem hozzá, hogy segitsen rajtam, cserébe halálom után a démonjává tehet. Lehet rossz ötlet volt, nem tudom. Éjjel mikor aludtam, valamit éreztem..Valami rosszat..

2021. jún. 20. 18:07
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10. Mert az Istenbe elvesztettemm a bizalmamat teljesen.
2021. jún. 21. 13:44
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaa nagyon sajnálom, de szerintem akkor sem kéne a sátánhoz fordulni. Nincsenek barátaid??
2021. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
kit nevezel sátánnak?
2021. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

11-es kommenthez szól a kérdésem:


Mit történhetett Veled Kérdező, hogy elveszítetted Istenbe a bizalmadat? Milyen nehézséget éltél át, amin esetleg a szüleid nem tudnak segíteni? (Gondolom, családban élsz tinédszer korú lehetsz az írásod alapján.)


Biztosan tanulsz még, iskolába jársz. Talán túl szigorúak Veled tanulás területén és az okoz neked ilyen megrázkódtatást? Ebben az esetben iskolapszichológus is segíthet.

2021. jún. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
14. Szinte csak a rosszat éltem át, a kezdetektől. Ez hosszú történet. Hatodik gyerekként, én már nem kellettem volna a szüleimnek, de anyám nem akart gyilkos lenni..elvetetni, mert tanulta a Jehovistaságot. Ráadásul mindvégig azt hitte hogy fiú leszek. Csak akkor derült ki hogy lány vagyok, mikor megszült. Legalábbis ezt mondta nekem. Biztos nagyot csalódott. Szóval hatodik gyerekként nem könnyű már eleve az élet. A testvéri szeretet helyett átéltem a testvéri gyűlöletet. Anyám nevelt fel, apám még csak felém sem nézett. Sőt, már még anyám hasában voltam, akkor elátkozott engem. Tulajdonképpen rengeteg lelki trauma ért engem. Egyetlen egy helyiségben nőttem fel, a gyenge elméjű nővéremmel, és a pszichopata anyámmal. Tizenéves lehettem, kb 12 mikor a bátyám is hozzánk költözött, mert már úgy volt, hogy összeverekedik az apjával. Amit meg is kellett volna tennie, ahelyett hogy engem tett a célpontjává. Hosszú éveken keresztül rajtam adta ki minden gyűlöletét. Totál megalázóan beszélt velem, lebolondozott minden nap vagy harmincszor. És persze éveken keresztül. De nem akartam előtte sírni, visszatartottam,.és éjjel sírtam csendesen, mikor már mindegyikük elaludt. Mikor anyám nem volt otthon, akkor mondta nekem a bátyám, hogy ha nem hagyom magam neki, vagy ha megpróbálok ellenállni, akkor agyonrugdos. Nos, ott voltam én, tizenéves ésszel, és ott volt ez a magas, dagadt, nagy darab ember, - a bátyám, nagy gulykó szemekkel, hát szóval féltem tőle, és hagytam magam, sajnos. Lelkileg sokkos állapotban voltam nagyon sokáig. De a legrosszabb a tehetetlenség, és a kiszolgáltatottság érzése volt. A megalázottság. Lelkileg ott bántott ahol csak tudott. Hogy én egy senki vagyok, meg csak egy szolga, mivel lány vagyok, csak egy másodrangú. Meg bolond, meg hogy nekem őt kell szolgálnom. No, mondjuk, ezt soha nem kapta meg. Soha nem szolgáltam ki. Pedig ebbe bele volt őrülve akkor nagyon. Volt neki mostoha anyja, akivel hat évig kellett együtt élnie, és ez még jobban felerősítette a nők iránti gyűlöletét. Mert az a nő semmit nem csinált nekik, szóval. Amiket ő átélt, azt mindet én rajtam adta ki. Nekem meg fogalmam sem volt, hogy miért ilyen kegyetlen velem a bátyám. Anyámnak mondtam, hogy a fiad gyűlöl engem. De figyelembe sem vett, azt mondta hogy csak viccel veled az a gyerek.. Hát neki a gyereke. Anyámról külön könyvet lehetne írni, egy agresszív, primitív dög. Nulla nőiességgel rendelkező, valaki, ilyen szadista hajlamokkal. Ráadásul Jehovista, na igen..az mondjuk érdekes volt, hogy jól kiátkozott minket otthon, úgy mentünk a gyülekezetbe, Isten imádásra. És itt már szinte el is érkeztünk oda, hogy miért nem érzek semmi bizalmat az Isten felé. Hát nem csoda. Mai napig gyűlölöm. Különben nem csak én, egyik gyereke sem kedveli a hatból. Voltak neki is ütős beszólásai, amit úgy örökre zsebre tettem magamnak. Például- egy fillért nem adnék az életedért. A nővéremmel sokat verekedett, a gyengeelmájűvel. Egymásba kötöttek bele. Egyszer anyám a nővérem fejét a sparhelt csövébe ütögette. Meg boxolta, én úgy megijedtem hogy sikítottam kínomban. Hát, egy gyerek hogy reagáljon, egy ilyen helyzetre? Szóval bőven vannak csodás gyerekkori élményeim. Jó, mondjuk, tudom hogy nem érdekel senkit, de mivel kérdezted, így nagyjából elmondtam, hogy mégis mi vezetett ahhoz, hogy semmi bizalmam nincs istenben. Mondjuk még vannak bőven más okok is.
2021. jún. 26. 15:53
 16/26 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem megidéztem magamra a Sátánt"

Név? Mert elég sok név van mit ezzel párosítanak és elég sokszor tévesen....

2021. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

16.


Szent István Társulati Biblia János evangéliuma 8. fejezet


44 Az ördög az atyátok, és atyátok kedvére igyekeztek tenni, aki kezdettől fogva gyilkos, nem tartott ki az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor hazudik, magából meríti, mert hazug, és a hazugság atyja.

A kezdetektől fogva embergyilkos, a Biblia szerint, Jézus a hazugságok atyjának nevezi. Ő volt a lefőbb angyal, és a leghatalmasabb, aki állitolag szembeszegült az Istennel, mivel felfuvalkodott..



A Biblia több néven említi Sátánt, amelyek egyúttal fő tevékenységeit is meghatározzák. Ilyenek: pusztító, vádló, tolvaj, ördög, rágalmazó, hazugság atyja, embergyilkos, e világ istene, a levegőbeli hatalmasságok fejedelme, stb. Követőiből királyságot szervezett, amelynek ő a vezetője. Főhadiszállásuk a magasságban van.


Lucifer az egyik leghatalmasabb és legszebb angyali fejedelem, aki Isten fölkent kerubja volt. Felfuvalkodott különleges szerepe és hatalma miatt. Isten ellen lázadást szervezett Ádám teremtése előtt. Célja az volt, hogy egyenlővé tegye magát Istennel. Lázadásába magával vonta az angyalok egy részét is. Erre válaszul Isten Lucifert minden követőjével együtt levetette a mennyből. Így lett Lucifer Sátánná, Isten ellenfelévé.


A Biblia több néven említi Sátánt, amelyek egyúttal fő tevékenységeit is meghatározzák. Ilyenek: pusztító, vádló, tolvaj, ördög, rágalmazó, hazugság atyja, embergyilkos, e világ istene, a levegőbeli hatalmasságok fejedelme, stb. Követőiből királyságot szervezett, amelynek ő a vezetője. Főhadiszállásuk a magasságban van.


Főbb feladataik:


- Isten tervének és ígéreteinek meghiúsítása,

- az emberek, családok és nemzetek sátáni uralom alatt való tartása,

- Jézus Krisztus megváltói művének elhomályosítása,

- a hívők vádlása, elszakításuk Isten dicséretétől és imádásától,

- az Egyház szellemi, lelki és anyagi előbbre jutásának hátráltatása.


Működésük végső célja Sátán totális uralmának és imádatának megvalósítása a földön.


Sátán leghatalmasabb szolgái a halál és a pokol sötét angyala. A halál angyalának az ember testén van hatalma, hogy fizikai halált hozzon létre. A pokolnak arra van hatalma, hogy a bűnösként meghalt emberek szellemét saját birodalmában tartsa.


A démonok olyan szellemi lények, akik Sátán királyságában a gonosz angyalok alatti hatalmi szinten vannak. Testük nincs, földközelben élnek, és legfőbb céljuk az, hogy emberek testébe költözhessenek és bűnös kívánságaikat rajtuk keresztül végrehajthassák. Vezetőjük Belzebub; a démonokat a Biblia tisztátalan, illetve gonosz szellemeknek is nevezi.


Lucifer lázadásának következménye, hogy a világban felbomlott a harmónia, és egy gigantikus szellemi harc kezdődött Isten királysága és Sátán királysága között.

2021. jún. 27. 09:41
 18/26 A kérdező kommentje:

A Jelenések könyve nem írja le, hogy pontosan mikor vetették ki Sátánt az égből, viszont említést tesz egy eseménysorozatról, melyből megtudhatjuk, hogy ez nagyjából mikor történt. Az első esemény a messiási Királyság megszületése volt. Ezután ’az égben háború tört ki’, melyben végül Sátán vereséget szenvedett, és kivetették az égből.


A Szentírás világosan rámutat 1914-re, mint arra az évre, amikor véget ért „a nemzetek meghatározott ideje”, és létrejött a Királyság (Luk 21:24). * Mennyi idővel ezután tört ki a háború az égben, melynek végkimeneteleként Sátánt kivetették az égből?


A Jelenések 12:4 kijelenti: „a sárkány [Sátán] ott állt a szülni készülő asszony előtt, hogy mikor az megszül, felfalhassa a gyermekét.” Ez azt mutatja, hogy Sátán gyorsan meg akarta semmisíteni az újszülött Királyságot, hacsak lehetséges, még a születése pillanatában. Bár Jehova közbelépett, és megakadályozta Sátánt gonosz szándéka megvalósításában, Sátán elszánt és hajthatatlan volt abbeli erőfeszítésében, hogy kárt okozzon az újonnan létrehozott Királyságnak. Ezért logikus, hogy ’Mihály és az angyalai’ nem vesztegették az időt, hogy eltávolítsák az égből ’a sárkányt és az angyalait’, hogy ne érhesse kár a Királyságot. Ez arra enged következtetni, hogy Sátán veresége és az égből való kivetése nem sokkal azután történt, hogy a Királyság 1914-ben megszületett.


A felkent keresztények feltámadását is figyelembe kell vennünk, mely a szentírási bizonyítékok fényében nem sokkal a Királyság létrejötte után kezdődött el (Jel 20:6). * Mivel Krisztus felkent testvéreiről nem olvashatjuk, hogy részt vettek volna Jézussal a sárkány és angyalai elleni harcban, ezért az égben vívott háború, valamint Sátán és démonai levetése bizonyára már megtörtént, mire Krisztus testvéreinek a feltámadása elkezdődött.


Igaz, a Biblia nem tárja fel, hogy pontosan mikor vetették ki az égből Sátánt és a démonait, de nyilvánvaló, hogy nem sokkal azután, hogy Jézus Krisztust trónra emelték az égben 1914-ben.

2021. jún. 27. 09:44
 19/26 A kérdező kommentje:

1914-ben vetették le Sátánt, akik akkoriban éltek, azt állitsák, hogy látták is, mármint láttak valami jelenséget ekkor.

Jelenések 12:12 Örüljön az egész Menny, és ti mind, akik a Mennyben laktok! De jaj nektek, föld és tenger, mert leszállt hozzátok a Sátán! Nagyon dühös, mert tudja, hogy már csak kevés ideje maradt.”

2021. jún. 27. 09:53
 20/26 anonim ***** válasza:

"A kezdetektől fogva embergyilkos, a Biblia szerint, Jézus a hazugságok atyjának nevezi. Ő volt a lefőbb angyal, és a leghatalmasabb, aki állitolag szembeszegült az Istennel, mivel felfuvalkodott.."

Ez már belemagyarázás, Lu egészen más karakter...


Jn8:44 et olvasva elöbb jutott eszembe Kain

Ki meggyilkolta fivérét és hazudott az úrnak. S mint tudjuk a vér nem válik vízzé. Kain családfája is jegyezve van. "Az ördög az atyátok, és atyátok kedvére igyekeztek tenni" ahogy a Jn8:44 kezdi.


Lu, inkább ark továbbra is, aki szerintem ténylegesen a sátán lehetne az samael, isten mérge. de ő neki alapban az elme mérgezése a feladata "...a bűn az ajtó előtt leselkedik, és rád vágyódik" Móz 4:6

+ jobban illik rá a kígyó.

2021. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!