Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az emberek miért hiszik azt,...

Az emberek miért hiszik azt, hogy vámpírok és vérfarkasok nem léteznek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 9. 17:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
61%
Nincsen semmi undorító az első oldalon. Amúgy azt meg felpontoztad aki a 2. válaszban már lebutázta azokat akik nem hisznek a vámpírokban, de az én 21-es választásomat meg lepontoztad holott semmi sértő nincs benne. Szóval erről csak ennyit. Te el tudod mondani miért hiszel bennük amúgy?
2022. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

9. vagy 10. Ezek mik? Szerintem eléggé undi és ide nem illő válaszok.


Nem mondtam azt, hogy senkit sem pontoztam le. Akivel nem értettem egyet, azt lepontoztam és nem csak olyat, aki nem hisz bennük. Ez lehet vélemény alapján, de lehet stílus miatt is. Akit le szoktak nullázni, azt néha felpontozom akkor is, ha nem értek vele egyet. De nem mindig. Nem szeretem a klikkesedést és a falkába verődést az egy ellen és ott fúrom az ilyesmit meg, ahol csak tudom. Ezen az oldalon így tudom. Ez egy ösztön nálam, olyankor is csinálom, amikor nekem kellemetlen a végeredménye. A lényeg, hogy ne legyen egy falkában csapatás. (Haha, nem vérfarkasos.)

De a százalékok alapján te is lepontoztad azt, aki a kérdésre adott választ és nem értettél vele egyet. Szóval bagoly mondja verébnek?

Na mindegy, lényegtelen.


Én azért hiszek bennük, mert a kedvenc természetfeletti lényeim. Számomra érdekes az, hogy valaki több embergenerációnyi időt él át és szemtanúja mindenféle történelmi eseménynek, a világ számos helyén élhet és mégis teljesen szabad a társadalmi normáktól és kötelességektől.

Meg jó olyasmiben hinni, ami annyira irritálja az embereket, hogy lehülyéznek miatta és inkább hozzám sem szólnak. Egy jó pajzs a társadalommal szemben. Kívül maradnak.

Szóval lehet nem léteznek (habár jó lenne), de a hit bennük így is sokat segít.

Én ezekért hiszek dióhéjban.

2022. dec. 11. 22:25
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem pontoztam senkit.


"mi annyira irritálja az embereket, hogy lehülyéznek miatta és inkább hozzám sem szólnak."


Szerintem a te korosztályodban menő. Engem is izgatott meg hittem benne tiniként, aztán felnőttem. Volt egy gót osztálytársam aki állandóan régi fekete színű nemesi női viseletekben járt, kihegyezte a körmeit és meg volt győződve róla hogy vámpír. Nekem nagyon szimpatikus volt olyan volt mint Winona Ryder a Dracula c. filmben. Az egyik barátja állítólag vérfarkas volt, amúgy mi is összebarátkoztunk és vérszerződtünk amitől elvileg én is vérfarkas lettem. Aztán felnőttem és röhögök az egészen. De félig gyerekként 15-16 évesen még izgalmas volt meg minden.

Akkoriban kb. 200x megnéztem ezt a videót, és az oblivion nevű szerepjátékban is volt egy vámpír karakterem xd


https://www.youtube.com/watch?v=ff0CgpGlUBk&ab_channel=Felip..


Akkor még ez volt a menő vámpír figura, nem a twilight féle jóságos csillámvámpír. A fantázia jó dolog, csak ne keverjük össze a valósággal.

2022. dec. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Mi a korosztályom? Én nem vagyok tini. 29 éves vagyok. Sajnálom.


Nem akarok vámpír vagy vérfarkas lenni és tiniként sem volt olyan korszakom, amikor vámpír vagy vérfarkas akartam lenni (nem rémlik). Pedig rég olvasok róluk, kb. 15-16 évesen olvastam az Alkonyatot, aztán az Interjú a vámpírralt és folytatásait, True blood könyveket. Csak hiszek bennük és szeretem őket. Én ember vagyok és azt hiszem örökké sem szeretnék élni a testemben. Ha át akarnék változni mássá, akkor szerintem inkább valamilyen pingvin lennék, esetleg atlanti tőrfarkú. De semmiképpen sem vámpír vagy vérfarkas.

A rajongás jó, de én maradok "távoli csodáló".

Ismertem olyanokat, akik annak tartották magukat vagy azok akartak lenni. Jó társaság lehet. De belefutottam néhány rosszindulatú egyénbe is már ilyen téren. :( Sajna a vámpírrajongás sem garancia a lazaságra.


A játékkal nem játszottam, de a Dracula filmet szeretem. Igaz néha kicsit fura nekem a jelentváltás benne. Mintha kimaradtak volna részek. Azt hiszem a regény napló és újságcikk szerűségét akarta visszaadni, de ez annyira filmen nem volt jól megoldva.


Szerintem mindegyik vámpír lenyűgöző. Ugyanúgy imádom az Alkonyat vámpírjait, mint Draculát vagy Anne Rice vámpírjait vagy a Buffy vámpírjait vagy a Vaják vámpírjait vagy a Hívj be vámpírjait. Habár tény van kedvencem. A legjobb vámpírok a Lázálomban vannak. Lehet valakinek az sem tetszene, mert ebben is szerepelnek olyan vámpírok, akik nem akarnak embereket ölni és egy alternatív vérkeveréket isznak.

Az Alkonyatban is csak két család nem öl embereket. Valahol logikus, hogy az ember-vámpír szerelmi plot valahol itt fog megtörténni és nem a Volturinál, ahol rendszeresen gyilkolgatják a népet.

Plusz az Alkonyat egy tini románc és a Dracula egy felnőtteknek szóló horror. Nyilván máson lesz a hangsúly.

Ezek mindenesetre fikciók.

Amiből táplálkoznak nem feltétlenül. Én erre gondoltam inkább hit alatt.

2022. dec. 12. 02:13
 35/39 anonim válasza:
21%
És emberek miért hiszik azt, hogy vámpírok és vérfarkasok léteznek? (Elnézést, hogy visszakérdeztem!)
2022. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
37%

Hát tudtommal én létezem..:D

Vérszopacs UwU

2022. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
35. És tudsz olvasni? (Elnézést, hogy visszakérdeztem.)
2022. dec. 15. 22:14
 38/39 anonim ***** válasza:
37%

# 30


Posztod végéhez szólnék:

Valóban a természeti világban (ami mérhető, mindenkinek/sokaknak látható, "megfogható") a fizika, a kémia, a matek illetve a megismételhető kísérlet az, amit bizonyító erejű.

A hit világában - vallás - mások a szabályok. Ott az alap a "kinyilatkoztatás", mert erre épül minden. Ez vagy tételes (Szent iratok), vagy személyes tapasztalatokon (belső sejtés, megérzés, átérzés) nyugszik. Erre az ember reflektál.

Ez a két területnek nincs metszete. Amit a tudomány bizonyít(ani tud), ott a hitnek nincs keresnivalója.

2022. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 szpeti1991 ***** válasza:
53%
Döbbenet.
2022. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!