Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Egyszer majd fognak létezni...

Egyszer majd fognak létezni vámpírok, vérfarkasok, alakváltók, sárkányok és óriások?

Figyelt kérdés

Azt hiszem Terry Pratchett mondta azt, hogy ahhoz, hogy valami létrejöjjön először el kell képzelni vagy meg kell születnie a fantáziánkban (vagy ilyesmi).

Lehet, hogy az emberi faj a hatalmas képzelőerejével azért jött létre, mert ez a természet útja ahhoz, hogy olyan dolgok létrejöjjenek, amiket "egyszerűbben" nem tudna létrehozni?

Pl. vámpír csupán természetes úton nem jöhet létre, mert túl sok tényezőnek kéne összeállni hozzá. Viszont nem lehet azt mondani, hogy a hozzávalók nincsenek jelen szerte az élővilágban.

Az ember pedig hihetetlenül kreatív lény.

A jövőben esetleg létrehozhatunk természetfeletti lényeket, ezzel színesítve az univerzumot?

Bizonyos fantáziáink lehetnek akár a jövő emlékei is (akár reinkarnáció által)?

Mint pl. a Blindsight c. scifiben a vámpírok tulajdonságait használják fel az űrutazáshoz.

Szerintetek a jövőben hoznak majd létre az emberek vámpírokat, hogy egy űrutazó fajként funkcionáljanak vagy vérfarkasokat, akik katonák vagy testőrök lesznek?



2023. jan. 18. 16:17
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Nem. Azt írtam, hogy olyan világban akar élni, amiben vámpírok léteznek. Nem pedig azt, hogy vámpírrá válik.

Én új lények megalkotásáról beszéltem és nem meglévők átalakításáról.


A mesterséges tervezés lényege pedig pont az, amiről a kérdés szól és nem az, ami a természetben létezhet.

Szerintem teljesen elment melletted a kérdés lényege.

2023. jan. 18. 18:52
 12/40 anonim ***** válasza:
40%

Az a probléma itt nagy tévedések vannak már abban is, hogy mi a vámpír és mi a farkasember.

Vámpír nem ég el a Naptól, pont.

A vámpírok olyan lények, akiknek "halott" testük van, AMI ÉRZÉKENY a Napra és ÉRZÉKENY a fokhagymában felszabaduló kémiai anyagokra.

Vámpírsághoz az ember halála után lehet jutni sok szertartás útján.

Pont.

Valamint több fajta vámpírság van, de az, amit Ti vártok, az szertartásokkal valósul meg még a vámpír emberi mivolta alatt.

Baba nyelven a vámpír élőhalott és mágia vezérli.

Viszont van olyan vámpír, aki emberi éltében vámpír élet módot folytat.

Ettől epe ömlést kapok, ha valaki nincs tisztában ezekkel, mivel akkor nem végzett tényleg körültekintő kutatómunkát a témában.

2023. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát... pont ilyenek biztos nem léteznek majd, mert nagyon nem hasznosak, maguktól meg sose alakulhatnak ki.

De készíteni lehet hasonlót.

Tűzokádó sárkányt biztos. De csak ilyet: https://www.youtube.com/watch?v=-SpSeSL3F4s

Vámpírt... nem érdemes. Az ellenálló képessége még rendben van, de a rossz tulajdonságai nem kellenek hozzá.

A farkasember határeset. Ugyanúgy a képességei hasznosak, de a vérengzés nem kell.

Valószínű, hogy a jövő élőlényei másfélék lesznek, mint amit most elképzelünk.

2023. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 SZücsöm ***** válasza:
100%

Terry Pratchett író(nem is rossz).

Nem ezoterikus felhanggal írta/mondta ezt ha 1általán megtörtént, hanem mint fantasy,science fiction író(költői túlzás). A materiális világunknak megvannak a törvényei. Nem ott nem fognak létezni attól mert valaki kitalálta őket. A fantázia világnak nincsenek szabályai, ott bármi megtörténhet mint ahogy azt te is prezentáltad a kérdésedben leírt fantazmagóriákkal.

2023. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 UlfOrmson ***** válasza:
72%
Egyáltalán téged érdekel a véleményünk, vagy csak megerősítést akartál?
2023. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
15. Valakié érdekel, valakié nem. A tiéd pl. nem érdekel.
2023. jan. 18. 21:31
 17/40 A kérdező kommentje:

Meg azért tegyük tisztába:

csak azért, mert valakinek egy véleménye, még egy másik személy nem fogja a saját véleményét megváltoztatni miatta.


Ahogyan én sem változtattam meg a véleményem a korábbi válaszadó miatt és ő sem változtatta meg a sajátját az enyém miatt. Ettől még kommunikálni lehet. Szerintem normálisan reagáltam a válaszaira. Ha valaki megsértődik azon, hogy nem változtatta meg a véleményem vagy nem hallgatok rá, akkor ezen nem tudok és nem is akarok segíteni, mert ez így fog maradni.


Aki csak a szkepticizmusát akarja ráerőszakolni a másikra az tényleg zátonyra futhat a hajójával. Ennyi.

2023. jan. 18. 21:40
 18/40 A kérdező kommentje:
*van
2023. jan. 18. 21:42
 19/40 anonim ***** válasza:
51%

Csak szólok, kérdező, hogy UlfOrmson idáig még nem írt.

Tehát részedről nem szép dolog, hogy így reagáltál.

Itt, a kérdésedben te vagy az, akinek rendet kellene tartania. Jó lenne, ha ehhez mérten tudnál viselkedni.

2023. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy érdekes, amit felvetsz, de pont amiatt nem tartom valószínűnek, hogy ezt fogják használni vagy kísérletezni Vele, amíg ez a mostani civilizáció van.

Viszont vámpírok léteznek és természetfölötti lények, viszont amit Te felvetsz az egy fegyver is.

Arra nem áll készen ez a civilizáció, mivel nagyon helyén kellene lenni hozzá agyban.

Már az is kisüti az agyát az átlag embernek, ha azt mondod vannak párhuzamos dimenziók, amiket bizonyítottak is kutatásokkal.

Ez is sok egy embernek, ebben a civilizációban, nem hogy egy ilyen használata a fantáziának.

2023. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!