Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
Éjszaka határozottan hallottam, hogy valaki bejön a szobaajtón és odalépked az ágy mellé, éreztem, hogy az ágy mellett áll és felém hajol. Nagyon erős félelemérzetem volt közben, mondhatni halálfélelemnek, annyira erős volt. Utána megpróbáltam magamban elküldeni úgymond, segítséget kérni, forgolódtam, odabújtam a barátomhoz, aztán lassan elkezdett elmúlni a félelem, és mintha lassan eltűnt volna az, aki felém hajolt. Nem tapasztaltam még soha hasonlót, mi lehetett ez? Nagyon sötét volt, ezért látni nem láttam semmit. Percekig tartott, nagyon féltem.

2023. máj. 20. 12:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
38%
Nekem régen sokszor volt ilyenem, főleg gyerekkoromban. Nem beszéltem meg senkivel, de nem jó élmény. Azt figyeltem meg, hogy főleg kipihenten, aktív alvásban jött elő. Még egy dolog lehet szerintem: fűtöttetek tegnap? Gázfűtés van esetleg? A co2 mérgezés kezdeti tünete lehet.
2023. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Nem halt meg mostanában rokonod vagy ismerősöd?
2023. máj. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
00:56 De igen, miért?
2023. máj. 21. 15:22
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, alvásparalízist szoktak társítani ehhez a jelenséghez.


Én ezt úgy éltem meg, hogy tudtam, hogy alszom, azt is tudtam, hogy hol vagyok a fizikai térben. És ott volt a lény. Szerettem volna tovább aludni, de nem tudtam, hogy ez a lény csak a pszichés vagy asztrál, vagy mittudjamén milyen térben van jelen, vagy kajak tényleg bejött valaki a szobába.


Ha tudom, hogy nincs jelen fizikailag, akkor alszok tovább mert aludni jó :)

De így, hogy nem tudtam, pánikolva próbáltam felébredni.


Könnyű mindenre azt mondani, hogy ez csak álom, ez csak hallucináció stb. Gondolom vannak olyanok, akik tudatosabbak a hasonló jelenségekben, vagy megközelítik a személyiség/elme/tudat működési szintjén, vagy más létsíkok lényeit vélik bennük látni.


Nem szeretem az egyoldalú megközelítéseket, hogy csak így lehet igaz vagy csak úgy.


Dr. Máté Gábor pl. mondott valami olyat, hogy ayahuasca szertartás alatt ő a zavarodott emberben gyerekkori sérüléseket lát, ugyanannál az embernél a tradicionális sámán zavaró szellemi entitásokat lát. Ugyanaz a dolog teljesen máshogy látszik különböző, fejlettségi/kultúrális/társadalmi/hitrendszeri stb. nézőpontokból.


Ez a csaj pl. halottak szellemét véli látni:

https://www.youtube.com/watch?v=z-veuv6e3CE


A Zen meg igyekszik meghaladni az elme káprázatát:

https://www.youtube.com/@zen108

2023. máj. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
13: az hogy alaptalnul törölteted az olyan véleményeket miszerint ez egy rosszindulat kitaláció és csak szórakozol az emberekkel, azt mutatja, hogy így is van.
2023. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!