Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szkeptikusok, ehhez mit szóltok?

Szkeptikusok, ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

Pár napja felmentem egy barátnőmhöz. Van egy másfél éves húga, vele és a barátnőmmel voltam a szobájában. A húga elkezdett furcsán viselkedni, állandóan az ajtót nézte, aztán visszanézett rám. Egyszer csak rámutatott (az ajtóra), utána többször is. Kérdeztem hogy ki van ott? (Ugyanis már többször felmerült, hogy szellem van a házban) Rám néz, azt mondja: papó.

Ránézek a barátnőmre, hát az arckifejezésünk nem sokban különbözött. Megint megkérdeztem a gyereket, hogy ki van ott? Papó. Az a furcsa, hogy még nem nagyon beszél csak egyszerű szavakat (pl. jó) de ezt tisztán és érthetően mondta. Minimum ötször.

Tegnap is fent voltam náluk, és megint ugyanez történt.. Aki erre ésszerű magyarázatot ad, minden tiszteletem.


2011. szept. 24. 21:17
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
NEM gügyögés volt felfognátok végre?:'D
2011. szept. 27. 17:40
 22/39 anonim ***** válasza:
27%

Felfognád végre, hogy de, az volt?

Szellemek nem léteznek, ennél fogva a gyerekek sem látják őket.

2011. szept. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg utolsó neked kéne felfogni, hogy nem csak az a bezárkózott gátolt világ létezik, amiben vered a fejed a falba.
2011. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
23%

Elképzelni sok mindent el lehet.

Attól még nem lesz igaz.

2011. szept. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
75%

Csak azért mert nem tudtok tovább gondolkodni, még nem jelenti azt hogy ti vagytok a felsőbbrendűek, kedves szkeptikusok. Vallhatjátok az általánosan elfogadott nézetet, de remélem nektek is lesz olyan élményetek, ami meggyőz majd titeket, hogy a világban több is van ennél :)

Komolyan kezd idegesíteni hogy aki azt meri mondani hogy pl. megéreztem egy történést, vagy láttam valami furcsát, akkor azt már rögtön bolondnak kell bélyegezni. Ha veletek történne hasonló szerintem ti is "kicsit" újragondolnátok a dolgokat (bár... na jó hagyjuk)

Én nem látok szellemeket, nincs velük semmiféle élményem, de miért kellene bárkit elítélni azért, mert próbálja látni ami az orra előtt van?

Aki ennyire a tudomány pártján áll, az ismerkedjen meg a kvantumfizikával, ott is baromi érdekes dolgok vannak, amiket nem nagyon tudna az ember megmagyarázni. Nem, nem vagyok tudós, de valószínűleg te sem, úgyhogy légyszi kerüljétek a kioktatást :D

Annyira utálom már hogy ennyire elfajultak a dolgok a "hívők" meg a szkeptikusok között. Hova lett a köztes réteg?

2011. szept. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
36%
Megpróbálják ránkeröltetni az unalmas életeiket.
2011. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Nem akarok senki melle allni, de azert eleg durvanak tartom, ha ket evesen ennyire semmi volt valakinek a szokincse. Ez gaz, tenyleg. Az en kisfiam egy evesen mar folyekonyan beszelt, szoval nem kell 100% - ra venni, hogy az a gyerek csak gügyögött. Az mar mas kerdes, hogy mit magyaraz az ember bele ebbe a megnyilvanulasaba. Egyebkent ilyen a keresztfiammal is volt mar nem is egyszer. Ö most 3 eves, es hiaba van külön szobaja, nem hajlando ott aludni. A masik szobaban elalszik egyedül, de azt a szobat gyülöli, es azt mondta azert, mert beszel hozza egy neni a konektorbol, meg piszkalja ejszaka.
2011. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
50%
Vannak itt vegyes kommentek én vagyok aki szerint gügyögés. Na szóval, azt is olvastam itt hogy ha majd mi látjuk. Ő nem látott az ég világon semmit. Oké, én is hiszek ezekben a dolgokban, érdekel a téma nagyon is, de nem kéne mindenbe belebeszélni. A másik, hogy ha valaki látja igy valaki látja úgy akkor, nem értem hogy valakinél miért csak a gyerekek. Ez ugyanolyan mint hogy én járok harcművészetre. Ott is ez volt, mesélte az edző : Egyik ilyesféle harcművészetben odáig volt az edző, hogy ő áramoltatja a belső energiáját, és hogy minden tanítványát Chi ütéssel majd eltudja dölteni. El is dőlt az összes tanítványa, kivéve az a kicboxos akivel szembe találta magát. Valamiért őt nem érdekelte a Chi áramoltatása. Ugyan ez van itt is, aki nem hiszi nem látja. Aki hiszi meg túlságosan hiszi és ez a baj , nem az hogy hiszi.: )
2011. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
81%

Nekem tetszik ez az ezós ellenvetés, hogy a szkeptikusok nem hajlandóak továbbgondolni, meg földhözragadtak.

Tetszik, mert annyira projekció, hogy a fal adja a másikat. Mert mi történt? Valami, amire nem tudunk magyarázatot. A szkeptikusok pedig igyekeznek végiggondolni felhasználva mindezt, amit a modern természettudomány kínál. Mit tesz az ezós? Előszed egy olyan magyarázatot, amivel az ilyen jelenségeket már évezredekkel ezelőtt is magyarázták. Majd kijelenti, hogy neki mekkora nyitott gondolkodása van.

2011. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
35%
Jó most nem kell itt fake-warozni.
2011. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!