Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért a szellemek az elsők?...

Miért a szellemek az elsők? Hiszen ha láthatatlan páraszerű emberkék léteznek akkor más lények is nem igaz?

Figyelt kérdés
Én lehet hogy szkeptikus vagyok de elgondolkoztam a témán. Ha szellemek szerintetek léteznek akkor más természetfeletti miért nem? Sok lényről hallottam már de akkor is mindenki a szellemekben hisz a legjobban. Azokkal egyáltalán nem szkeptikusak az emberek. Aztán ahogy olvasgattam a kérdéseket mindenre rávágják hogy "Nem létezik". Ne értsetek félre én szkepi vagyok mindennel kapcsolatban de kíváncsi lennék a többiekre.
2014. márc. 19. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ember valamitől működik. De mitől??? Vámpíroktól? Zombiktól? Démonoktól? Vagy netán a farkasembertől? Nem. A szellemtől. Na és ha az ember meghal, akkor hová tűnik a szellem? Kiszáll a testből, és bolyong. Ez egy logikusnak tűnő válasz. De én is szkeptikus vagyok.
2014. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont ez az amiben szintén nem hiszek.
2014. márc. 19. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen azért, mert az él legerősebben a köztudatban, az található meg a legtöbb kultúrában nagyjából hasonló formában. Szerintem csak ennyi az oka, hogy az a "legelterjedtebb".
2014. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

"Az ember valamitől működik."

Energiának hívják. Az ember mivel heterotróf, ezért belső oxidációval az anyagok belső energiáját átalakítja, a szerves anyagokat pedig beépíti a saját szervezetébe. A molekulákból más és más anyagokat állít elő, például neurotranszmittereket(ingerületátvivőket), amelyek közvetítik az agy és a többi idegsejt között az információkat. Ezek az információk ezután az agy memóriáért felelős területein raktározódik el, bizonyos időközig. A legtöbb információ törlődik, viszont a túléléshez szükséges információk(mi/ki rossz, mi mérgező, mi éget meg, stb.) elraktározódnak halálig- kivéve, ha a demencia nem szól bele. Nincs szó semmiféle szellemről. Azért, mert nem érted meg a biológia alapjait, még nem kell hülyeségeket terjesztened.

" Na és ha az ember meghal, akkor hová tűnik a szellem"

Sehová, hiszen nem létezik.

"Ez egy logikusnak tűnő válasz."

Nem, egyáltalán nem az. Rámutatnál, hogy hol itt a logika?

"De én is szkeptikus vagyok."

Dehogy. Aki ilyen bődületes hülyeségeket logikusak tart, kicsit sem szkeptikus. Persze lehetnek olyan szkeptikusok, akik vallásosak, vagy az ezotériát részben elfogadják, feltéve, ha olyan bizonyítékai vannak rá, amelyek biztosak. Másképp pedig nem vagy szkeptikus.

Én is hármassal értek egyet, csupán annyi kiegészítéssel, hogy a régebbi kultúrákban még annyira ismerték az emberek a testük felépítését, mint az első válaszadó, és kellett nekik valamilyen magyarázat. Meg persze akkoriban voltak annyira ostobák az emberek, hogy hittek az önálló érzékelésüknek. Azt nem értem, hogy azok az emberek, akik hisznek abban, hogy a valóságot pont úgy érzékelik, ahogy van, mégsem hisznek abban, hogy a bűvészek varázslattal tűntetnek el dolgokat.

névte2en

2014. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És kérdező, okos vagy, hogy nem hiszel a szellemekben. A létezésüket csupán képek "bizonyítják". Viszont arra nincs magyarázat, hogy mik, mi hasznuk van, és mi az identitásuk úgy átlalában.

névte2en

2014. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Cardith Lorda válasza:
Azért a szellemek az "elsők", mert viszonylag egyszerűen érzékelhetők, alacsony spirituális érzékenység és tapasztalat kell hozzá csak, és sok van belőlük.
2014. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szellem, mint némely ember képzeletében megjelenő valóságnak tűnő lény igen is valós. Nem ugyan az mint a lélek, mely irányít vezérel egy egész szervezetet önnön fejlődése érdekében, ami aztán nem létezik, mert aki ismeri az ember biológiáját az azt mondja, hogy kémiai reakciók sorozata. Csak ez az ember névte2en odáig nem jut el, hogy azon reakciókat mi indítja be? A láncreakciónak is van kezdete!
2014. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A láncreakciónak is van kezdete!"

Jelen esetben is kémiai reakciók. Biológia 8. osztály.

névte2en

2014. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak a szellem alatt a halál utáni fizikai testet értettem.
2014. márc. 19. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Ui: A szellem akkor micsoda? Ha valós, akkor van defiíciója, és eredete is. Kérlek, írd már le ezeket a dolgokat, "paraszakértő" barátunk!

névte2en

2014. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!