Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Véleményetek erről? Vagy csak...

Véleményetek erről? Vagy csak megint úgy kitalálnak egy ilyen dolgot?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 13. 21:42
1 2
 1/11 Tahó Generális ***** válasza:

Ennek az oldalnak nem igazán lehet hinni, mert tele van bizonyított kitalációkkal. Pl. a három föld felé tartó objektumos cucc.

Nem túl nagy a hitelessége.

2011. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

am kedves első máshol is kint van a cikk.

origon is kint van!

és asszem halottam még 1 hackerről aki ugyanazt álitja mint a cikkben szereplő is.

szóval ennyi vagy,felszínes vagy.

2011. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tahó Generális ***** válasza:

Felszínes? Ezt mégis miből? Na mindegy, azt hiszem mindenkinek jobb lesz, ha itt és most tisztába tesszük a dolgokat.


Nézzük mit állít az egyik fél.

Közeledik a föld felé három darab gigantikus méretű objektum, amik állítólag idegen anyahajók, és állítólag 2012 december 21-én érik el a földet.

Állítólag mindezt a SETI fedezte fel, és az egyik ott dolgozó tudós hozta nyilvánosságra. Állítólag ez ki is került a SETI honlapjára, majd később törölték, és tagadták.


Ez még nem is lenne akkora badarság, de lássuk, mit mond a másik oldal, mit lel az ember, ha kicsit utána is néz a dolgoknak, nem csak a levegőbe beszél.


Elsőként arra kellene felhívni a figyelmet, hogy a SETI eddig sem nézegette az eget, és ezután sem fogja, mert a SETI nem ezzel foglalkozik, és mit ad isten, nincs is olyan eszköze, amivel a csillagokat tanulmányozná.

A SETI a rádióhullámokat figyeli, magyarul a csillagok között mozgó objektumokhoz nem sok közük van.

Az állítólagos tudós, aki nyilvánosságra hozta a dolgokat, valóban dolgozott korábban a SETI-nek, nagyjából addig, amíg megépítették, ugyanis ő egy mérnök, de innentől nincs köze a tényleges kutatáshoz... magyarul nincs hozzáférése az adatokhoz.

Sajnos rossz emberre sikerült hivatkozni.

Ezek az adatok, mint mondtam, állítólag kikerültek a szervezet honlapjára, de erről azóta sincs semmi bizonyíték, állítani meg ugye mindent lehet.

Origo, Paranormal, UFOzug, egyik sem olyan oldal, aminek feltétlenül meg lehetne bízni a hitelességében. Az origora pedig akár a szomszéd Józsi bácsi is küldhet be hírt, mert ha elég szenzációhajhász módon sikerül megfogalmaznia, akkor bizony ki fogják rakni, hiába, hogy nincs hitelessége.

Itt bejönnek persze az összeesküvés elméletek is, hogy persze, a kormány tagad, meg minden, de hát hol a bizonyíték. Oké, hinni lehet bármiben, meg dobálózni is a hangzatos igével, de ne tessék már tényként kezelni olyan dolgokat, aminek nem tudunk hihető alapot adni.

Ja, és mielőtt ez lemaradna, még plusz hibaforrás, hogy sokan hivatkoztak egy bizonyos csillagtérképre, amin látható a három objektum, de ad 1: ezen a csillagtérképen nem igazán lehet megállapítani, hogy az adott objektumok közelednek-e, ad 2: a Nap gyakorlatilag nem is látható rajta, csak jelölés szintjén, ami azért a méretezésben elég nagy bizonytalanságot ad, és ad 3: ez a térkép már gyakorlatilag évek óta nem frissült, vagyis minden ugyanott van, ahol három-négy évvel ezelőtt. Ez alapján nincs hitelesség... már megint.


A hackerről ha megkérhetlek, valami bővebb adatot tudnál szolgáltatni? Sajnos róla eddig nem hallottam ezzel kapcsolatban, így nem tudom, kiről van szó.


Remélem azért részben sikerült eloszlatni a felszínességemről alkotott elképzelést.


Üdv.: Én

2011. jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"ez a térkép már gyakorlatilag évek óta nem frissült, vagyis minden ugyanott van, ahol három-négy évvel ezelőtt. Ez alapján nincs hitelesség... már megint."- Bocs, hogy kötözködök, de akkor ezek szerint akkor voltak ott valamik. Ha csak nem oda photoshoppolták.
2011. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tahó Generális ***** válasza:
Látványuk alapján azok a valamik lehetnek fénytörések is, de az biztos, hogy épp annyira néznek ki kosznak a távcső lencséjén, mint űrhajónak.
2011. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

am 2 hacker is betört irtam.

akkor szerinted minek akarja az USA elkapni őket?

és szerinted ha 2 ember azt álitja akkor hazudnak?

ja és nem a 3 objektumról beszéltem... szövegértés...

honét tudod?:D

lehet hogy államtitok.

tudom te szerinted nincs semilyen titok tipikus buta átlag ember :D


50 évvel ezelőt Magyarországon megépitették a F! objektumot és államtitok volt valamedig vagyis senki se tudod róla.

van róla videó és budaepst alatt van.

tudom ugy se hiszed el...


am ha még abban korban élnénk mikor az áltlag ember azt gyözködné hogy a föld lapos akkor azon az oldalon álnál...

bravo ragadj le a szinteden :D

2011. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tahó Generális ***** válasza:

Azért nagyon rendes, hogy így támadsz engem. Legalább ha lehet, maradjunk a kulturált beszédnél, mert én sem sértegetlek téged, köszi.

Az, hogy valaki bizonyíték nélkül nem hisz valamiben, még nem jelenti, hogy "buta átlagember", ahogy mondtad. Csak próbál ésszerűen gondolkodni, és nem hiszi el elsőre, amit mondanak neki.

Sajnos ez már csak egy ilyen dolog, én bizonyíték nélkül nehezen hiszek el bármit is, mert attól, hogy valaki azt mondja, látott rózsaszín elefántot, még nem jelenti, hogy létezik is. Persze nincs kizárva.

Remélem azért átérzed a különbséget a szemellenzős viselkedés, és a szkepticizmus között, mert óriási.


Mellesleg így visszaolvasva, tényleg kicsit félreértettem az írásod, de hát ez van, sajnos én is emberből vagyok, ami lehetővé teszi, hogy tévedjek olykor.

Amúgy meg nem tartom kizártnak, hogy vannak titkok, amiket senki nem tud, mert hát... titok, de a mélyen tisztelt összeesküvés hívők sajnos kapnak valami alaptalan információt, amit eléjük vágnak, és ezt olyan gyorsan tényként kezelik, hogy öröm nézni.


Mellesleg imádok vitatkozni, de nem érzem, hogy bármi jó kisülhet abból, ha belekezdünk egy értelmetlen szájkaratéba, legalábbis ebben a témában nem sok jóval kecsegtet.


Visszatérve a témához, ennek a fent linkelt cikknek lehet bizonyos alapja, én nem is abba kötöttem bele. Én pusztán óvatosságra intettem, hogy azért bulvár oldalaknak nem kéne igazán elhinni mindent. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem történt meg az eset.

2011. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tahó Generális ***** válasza:

Sőt, hozzáteszem, nagyon is hiszek az idegen lények létezésében, mert túl nagy ez az univerzum ahhoz, hogy egyedül legyünk benne. De ami mostanában divat ezen az oldalon (lásd: reptoidok, plejádok, krixkraxok, meg a hasonló népek), kicsit megkongatják bennem azt a bizonyos vészharangot.

Ennek azért nem hinnék feltétlenül, mert bár nincs kizárva, hogy léteznek ezekhez hasonló lények az univerzumban, de nem hiszem, hogy olyan agyoniskolázott egyénekkel vennék fel a kapcsolatot, akik itt nagyban hangoztatják őket.


A 2012-es maja ciklusváltásnak meg elég rosszat tett a jó nagy adag emberi butaság, mert sikerült világvégére változtatni, és azóta azon verseng mindenki, hogy minél hangzatosabb apokalipszist fessen elénk a következő év végére. Amiről persze szó nincsen a maják szerint.

2011. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek hogy ezzen az oldalon hülyeségek mennek :)
2011. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ufós vagyok, de ez kamu. Ha igaz lenne, a titkos szolgálatok már rég kivonták volna a forgalomból ezeket az oldalakat.
2011. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!