Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek az amcsik honnan...

Szerintetek az amcsik honnan szerezték a mágnesplazma rakéták tervét amit meg is valósítottak és az elméleti hipertér generátor tervét (hiperhajtó mű) Lehet hogy az idegenektől?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 20:40
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
szivesen bocs de a hiperhajtőmű terveiről semmi értelmeset nemtaláltam remélem ezzel kielégítettem a kíváncsiságodat én is szeretem az eféle technikai kütyüket olvasgatni
2012. máj. 3. 22:18
 12/27 A kérdező kommentje:

tessék a hiperhajtóműről de ez csak elméleti



Hipertér hajtóművet vizsgál az amerikai kormány


2006. január 8. 19:56, vasárnap


Az eszköz, ami egy sokat vitatott elméleten alapul, alapelveit tekintve már körvonalazódott, és elvileg három óra alatt érné el a Mars bolygót.



Hirdetés



Az Egyesült Államok kormánya egy rendkívüli "hipertér" hajtómű lehetőségét vizsgálja, ami dimenziók közötti ugrásokkal váltaná valóra a csillagközi űrutazást. Ezzel egy 11 fényévnyire található csillagig is mindössze 80 nap lenne az utazás időtartama - állítja a New Scientist magazin legfrissebb számában megjelent írás.



Burkhard Heim


Az elméleti hajtómű egy erőteljes mágneses mező létrehozásával működik, ami gravitációs mezőt alkot, és tolóerőt eredményez az űrhajó számára. Az elvet elsőként a 2001-ben elhunyt Burkhard Heim fejlesztette ki az 1950-es években. A 75 évet élt tudós 1944-ben egy balesetben elvesztette látását, hallását és kezeit, ezért elhagyta korábbi munkahelyét a Göttingeni Asztrofizikai Intézetet és kutatásait magánúton folytatta tovább. 1967-ben állt elő az új hajtómű elvével, ekkor ismerte meg nevét a média révén a világ, majd közel 10 éven át szinte semmit nem lehetett hallani felőle. Csak néhányan tudták, hogy Heim az anyag és a gravitáció egy egységes hatdimenziós kvantum mező elméletén dolgozik.


Amennyiben sikerül létrehozni egy elég erős mágneses mezőt, az űrhajó egy másik dimenzióba csúszik át, ahol a fény sebessége gyorsabb, így a jármű egészen hihetetlen sebességeket érhet el. A mágneses mező kikapcsolásával a hajtómű visszatér jelenlegi dimenziónkba.



Az Egyesült Államok Légiereje érdeklődését fejezte ki az elv iránt. Az Energiaügyi Minisztériumnak dolgozó tudósok - akik rendelkeznek egy úgynevezett Z-berendezéssel - képesek létrehozni a hajtómű által igényelt mágneses mezőket, így letesztelhetnék az elméletet.



Jochem Hauser


Jochem Hauser professzor, a német Salzgitter Alkalmazott Tudományok Egyetemének fizikusa, az elvet előterjesztő tudósok egyike, a The Scotsman hírportálnak elmondta: amennyiben minden megfelelően zajlik, akkor öt éven belül már egy működőképes hajtóművet tesztelhetnek. Azonban Hauser professzor - aki korábban az ESA aerodinamikai részlegének vezetőjeként is ténykedett - arra figyelmeztet, hogy a hajtómű egy, az univerzum szerkezetéről alkotott vitás elméleten alapul.


Ez jelentős változást igényelne a fizika törvényeiről szerzett ismereteinkben. Mindenekelőtt a hajtómű alapjául szolgáló tudomány helytállóságát kell bizonyítaniuk, melyen jelenleg is dolgoznak. Szerinte a hajtómű lehetővé tenné a naprendszerek közötti utazásokat, és amennyiben az elmélet igazolást nyer, többé már nem tudományos fantasztikumról, hanem tudományos tényről beszélhetnénk. A professzorral már felvette a kapcsolatot a NASA, és hamarosan megkezdődnek a tárgyalások a Légierő képviselőivel is, tehát az egész projekt még csak a kezdeti stádiumnál tart. Azonban a professzor szerint amennyiben a technika működőképesnek bizonyul és semmilyen egyéb gátló körülmény nem lép fel, az elkövetkező öt évben megépíthetővé válik egy működőképes prototípus.


Mint kiderült, az amerikai hatóságok érdeklődését a professzor és Ausztráliában élő kollégája, Walter Droscher "Iránymutatások egy Heim kvantum elméletén alapuló űrmeghajtási eszközhöz" című tanulmánya keltette fel.

2012. máj. 3. 22:22
 13/27 A kérdező kommentje:

it a cím is ahonnan a híperhajtőmű elmélete származik

[link]

2012. máj. 3. 22:23
 14/27 A kérdező kommentje:

itt egy másik

jövőnéző



RSS

Címlap

Archívum

Címkék



A Marsra menetem, vacsorára itthon vagyok


14 hozzászólás Írta zgalant több éve


És ez állítólag csak az első lépés. A második lépés pedig a legközelebbi csillagok elérése lenne egy-két hónap (!) alatt. Mármint ha lehetséges a dolog, és éppen ez az, amit szerintem senki sem tud. És ez állítólag csak az első lépés. A második lépés pedig a legközelebbi csillagok elérése lenne egy-két hónap (!) alatt. Mármint ha lehetséges a dolog, és éppen ez az, amit szerintem senki sem tud.

De ennek ellenére is egy, az úgynevezett hiperhajtóművel foglalkozó tanulmány nyerte el a bízvást rangosnak nevezhető AIAA (American Institute of Aeronautics and Astronautics) díját, és az amerikai hadsereg is érdeklődik, mivel a Burkhard Heim nevű német fizikus által az 1950-es évek elején kidolgozott és mindenféle extra dimenziók bevezetésével a kvantumfizikát meg az einsteini gravitációt egyesítő elmélet roppant csábítónak látszik. Elvileg például akár az egész űrutazást is forradalmasíthatná. Értsd: nem csupán a bolygókat, de más csillagrendszereket is kolonizálhatnánk, meg nagyjából minden. Amennyiben Heimnek igaza van.

Mindenesetre annak idején az Apolló-program vezetője, Werner von Braun is azt kérdezte, hogy akkor most kidobhatja-e az összes űrhajótervét. De aztán mégsem tette, az elmélet pedig sosem vált igazán ismertté, ugyanis Heim soha nem tanult meg angolul; nem preferálta konferenciákat; várt volna még a kísérleti bizonyítékokra; stb. Az pedig más kérdés, hogy az elmélete egészen meghökkentő pontossággal adja meg egyes elemi részecskék tömegét. Ebből azonban önmagában még nem következik, hogy be fog válni az azóta a Walter Dröscher nyugalmazott ausztrál szabadalmi ügyvivő közreműködésével kidolgozott hiperhajtómű, ahol egyébként a News Scientist leírása szerint „megfelelő nagyságú elektromágneses erőnek” kellene a gravitációt kiküszöbölnie. Közben pedig jó közelítésben majdnem az összes fizikus azt mondogatja, hogy ő bizony nem érti ezt az egészet.

De hát a tudomány már csak ilyen. Viszont egyelőre senkinek nem tanácsolnám, hogy már most asztalt foglaltasson egy marsi étteremben.

Méghozzá azelőtt, hogy az megépülne egyáltalán.


Címkék:heim , hiperhajtómű, kolonizáció , mars , űrutazás-

ésd itt a cím [link]

2012. máj. 3. 22:24
 15/27 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy 14 hozzászólásból, 10 a kérdezőé?
2012. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
én csak egy kérdezőnek válaszoltam ennyit mert kiváncsi volt honnan tudok ezekről a technikai vívmányokról de mivel apránként találtam róluk a neten leírást igy sokszórra válaszóltam egyépként egy kommentbe is belefértvoln az összes de így jött össze
2012. máj. 4. 12:40
 17/27 anonim ***** válasza:

A plazma hajtómű nem újkeletű dolog, működési elve már régóta ismert (lineáris gyorsító), és fizikailag is elég triviális. Az egyetlen probléma ugye, hogy honnan veszel energiát a gáz fűtésére és a részecskék gyorsítására. Emiatt nem használták eddig. (Gyengébb változata az ionhajtómű, amit műholdak meghajtásához már használnak egy ideje)


A hipertér hajtómű elég ezoterikus, ugyanis NINCS jelenleg bizonyított egyesített elmélet a gravitáció és az elektromágnesesség egyesítésére. Vannak elméletek pl húrelmélet 11 dimenzióval, szupergravitációs elmélet stb. De ezek még elméleti szakaszban is rengeteg problémát vetnek fel. Ráadásul a húrelmélet nem is bizonyítható explicit módon, maximum a jóslatai vagy bejönnek vagy nem (és akkor ki lehet dobni). Kétlem, hogy ez utóbbit megépítené bárki a közeljövőben.


Azt meg végképp kétlem, hogy a plazmahajtómű idegenektől szerzett információk alapján vetődött fel. Azért ehhez elég okosnak tartom a mérnököket, tudósokat.


Az már gyanús lenne ha holnap előállna valak egy komplett működő antigravitációs hajtóművel.

2012. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Még valami:


Érdekes olvasmány Stephen Hawking: Az idő rövid története.


Agyeldobás pláne a vége felé.

2012. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
köszi az olvasmányt
2012. máj. 4. 13:10
 20/27 A kérdező kommentje:
hát igen szerintem is várni kell még egy működő hiperrhajtóműre de nem csak ez a legnagyobb probléma ha megis valósúl a közeljövőben az űrben való tájékozódást is meg kell oldani elvégre nemszabad és nem is biztonságos cak vaktába eöpködni
2012. máj. 4. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!