Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy szerelmes nőből anya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy szerelmes nőből anya lesz, akkor a többségnek onnantól fogva a gyerek lesz a legfontosabb az életben, és a férje/párja a második helyre kerül?

Figyelt kérdés
2021. jan. 14. 00:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
54%
*màr csak ilyenek miatt is első a gyerek mert az èletképtelen önmagában.
2021. jan. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%

Szerelmes nő vagyok, imádom a férjem, de a gyerek nyilvánvalóan megbolygatja a bejáratott párkapcsolati dinamikát. Hiszen most már nem ketten vagyunk család, hanem hárman, és míg a férjem egy felnőtt ember, aki ha éhes, el tud menni a hűtőig és csinál magának kaját, ha álmos, aludni megy, stb, egy kisbaba ezeket még nem tudja. Ugyan minél nagyobb lesz, a fejlődésével együtt egyre önállóbbá válik, de még nagyon sokáig a szüleitől- és első sorban az anyjától, még az első kb 1 évben minimum- függ. Továbbra is fontos a férjem, fontos az életemben, de már nem egyedüliként. Inkább így mondanám, hogy nincsenek első meg második helyek, másképp fontosak, másképp igénylik a törődésem és az időm.


Amúgy értelmes férfi felfogja, hogy egy magatehetetlen csecsemő, akinek az egész világ ijesztő és új és ismeretlen több időt és energiát igényel az anyjától, és nem féltékeny lesz, hanem inkább kiveszi a részét a gondozásból, a házimunkából, levesz terheket az anya válláról, és így csak több lehetőségük lesz megtartani a párkapcsolati részét is a családi dinamikának.

2021. jan. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
42%
"Ha egy szerelmes nőből anya lesz, akkor a többségnek onnantól fogva a gyerek lesz a legfontosabb az életben, és a férje/párja a második helyre kerül?" - na látod Kérdező, ezért kell nagy ívben elkerülni az "anyatípusúnak" mondott nőket... és akkor nem lesz ilyen típusú gond, a nő anyaként is megmarad NŐnek, ahogy a férfi is FÉRFInak.
2021. jan. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
47%
Ez oké 12-es, de nem a nap 24 órájában.
2021. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
70%
#14 ezt nem teljesen értem, mire gondolsz. Nyilván az apuka dolgozik, ez rendben van, olyankor ő nem tud a gyerekkel foglalkozni vagy házimunkát végezni. Ez nem is baj, én azért vagyok itthon, hogy a gyerekkel legyek, de nem mindegy, hogy azzal telik az egész napom, hogy próbálom utolérni magam és kifogástalan rendet varázsolni estére, mire "a zuram" hazajön, vagy mondjuk ő maga is elpakol saját maga után, bekapcsolja a mosogatógépet, hétvégén kitereget, átveszi a gyereket miután hazaért a munkából, nem okoz neki gondot, ha csak szendvics a vacsora vagy rendeljük a kaját, szóval ilyenekre gondolok. A hozzáállás sokat számít. Nálunk én ébredek éjszaka a gyerekhez egyedül, hétvégente ezért reggel mindig ő viszi az első "műszakot" a babával, hogy legalább akkor tudjak 1-2 órát még nyugodtabban pihenni. Ilyesmikre gondolok, ezek nem napi 24 órás feladatok, mégis hatalmas segítség a mindennapokban, és így azért nekem is van erőm nőnek is megmaradni, másrészt meg elképesztően jól esik, hogy a férjem nem tekint másodrendű állampolgárnak, aki "úgyis otthon van egész nap, ráér" alapon kezeli az én időmet. Szerintem ezek nem olyan hatalmas dolgok úgy egyébként, de sok aprósággal sokra lehet menni szerintem.
2021. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
79%
Normális esetben szerintem mindkét félnek, anyukának, apukának is a gyerek lesz az első - persze egészsges módon. Mégiscsak ők hozták a világra, ők felelősek érte. Ezt azért normális esetben nem úgy kell elképzelni, hogy onnantól kezdve apunak-anyunak szólítjuk egymást, és a másik megszűnik individuumként, vonzó társként létezni az adott fél számára.
2021. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
61%
"Mégiscsak ők hozták a világra, ők felelősek érte." - ez igaz... de ugye ez nem jelenti azt automatikusan, hogy fontosabb szerepe lesz az életemben, mint a páromnak? Ugyanis az embernek a párja az egyetlen, akit tudatosan, szabad akaratából választott maga mellé... a szüleit, gyerekeit, meg egyéb vérrokonokat csak a sors dobja olyannak, amilyenek. Szóval szerintem semmivel sem indokolható, ha valaki számára a szülő-gyermek kapcsolat (bármilyen irányban) fontosabb a párkapcsolatnál.
2021. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
23%
17: én meg úgy vagyok vele, hogy aki nem hajlandó a gyerekét az első helyre tenni, az ne legyen annyira önző, hogy mégis világra hozza, ha tudja, hogy a párja mindig fontosabb lesz neki.
2021. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Gyerek mellett nincs olyan hogy hoppá beugrott valami es fogom a furdoruhat torolkozot leptem uszni. Mint a régi reklamban hogy 3 nap mulva jövök.:D

Teljesen ertelmetlen a kérdes.

Johogy el kell látni a kicsit vagy a felugyeletét az étkeztetésèt stb

2021. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
59%
#18, bocsi, de ez valami irigységből fakad, hogy vannak, akik továbbra is a legfontosabbak a párjuknak, és nekik is legfontosabb a párjuk? Mert ennek semmi köze ahhoz, hogy elhanyagolnák a gyereket, félreértés ne essék.
2021. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!