Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítani akarok a barátnőmmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítani akarok a barátnőmmel. Hogyan oldjuk meg ezeket az anyagi gondokat?

Figyelt kérdés
Megromlott a kapcsolatunk. 6 éve vagyunk együtt, de 1 éve szex sincs rendesen, ez nem is kapcsolat. A baj, hogy van hitel amit én vettem fel, de közösen költöttük el szóval nem lenne jó, ha a maradékot, ami nem kevés csak én fizetném. Meg a telefonja is az én nevemen van, ami 20ezer havonta. Van egy minimális félretett pénzünk is, azzal se tudom mi legyen, mert én teszek bele többet, de néha költök is belőle magamra, míg ő kevesebbet utal át havonta arra a számlára, de nem szokott hozzányúlni. Úgy gondoltam megmondom neki, hogy legyen enyém a pénz, amit félretettünk és akkor nem kérek tőle a törlesztőbe, de ahogy ismerem a telóját se fogja nekem fizetni. Kérjem vissza? Nem nagy szemétség, hogy elküldöm, elveszem a telefonját és még a megtakarításból se kap? De ha ez így nem jó szerintetek akkor hogyan lenne az? Szakításkor ti hogyan oldottátok meg az ilyesmit?
2022. jan. 12. 15:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Ha te vetted fel, akkor a tiéd. Tanulj belőle és legközelebb ne csinálj hülyeséget! Akármikor leléphet tőle, nem kötelező neki kifizetni egy vasat se belőle. Szerintem a megtakarítás közös, abból elviszi, amit ő tett bele, visszakövethető.


Nagyon gáz anyagi döntéseket hozol, komolyan. Ez félelmetesen sötét.


Szakításkor mindenki viszi azt, ami hivatalosan az övé. Ez a jog. A többi a jószerencséd, ami nem lesz, mert ez a lány ügyes, veled ellentétben.

2022. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Összefoglalom amit az 1-es írt!


Ezt beszoptad!

2022. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy ha az előfizetés van a te neveden, akkor azt simán lemondhatod. Ha hűségidős, irassátok át az ő nevére.
2022. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A hitelt az én nevemre vettük fel,de közös dolog miatt, nem várhatja el, hogy majd én visszafizetem csak úgy. A telefon meg hűségidős, ha használja, ha nem akkor is fizetnem kell, szóval úgy lenne igazságos, ha visszaadná vagy ideadja a részletet. A megtakarításban lehet igazad van, azt én is érzem, hogy nem lenne igazságos.
2022. jan. 12. 15:16
 5/27 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet átírni az ő nevére? Akkor nekem nem lesz semmi anyagi közöm a telefonhoz?
2022. jan. 12. 15:17
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
Mert ez eddig igazságos volt??? Azt vár el, amit akar, látszólag neked semmi felelősségérzeted nincs. Ez kemény tanulópénz lesz!
2022. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Szakításkor (és váláskor) a jog dönt és ez alapján rosszul állsz. Ha nem akar beleadni a törlesztőbe, semmivel nem tudod rá kötelezni. A spórolt pénzét visszakövetelheti, a telefont meg át tudjátok iratni rá, akárhogy is. De hitelt nem kell törlesszen, egyáltalán. Hogy ha megteszi, akkor mázlid lesz, de szerintem nem fogja megtenni. Szakításkor már nem játszanak érzelmek (legalábbis pozitívak biztos nem), csak a száraz tények és őt semmi nem köti ahhoz a hitelhez.
2022. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menni a szolgáltatóhoz érdeklődni. A Telekomnál pl. mindkét félnek meg kell jelenni, illetve ha még fennáll a hűségidő, akkor tarifakötbért kell fizetni. (Úgy emlékszem ez a honlapjukon is fent van.)
2022. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Mire vettétek föl a hitelt, hogy nincs látszatja? Mert ha teszem azt bútort vettetek belőle, akkor megtartod a cuccot és fizeted a hitelt, nincs kérdés. De ha elszórtátok, akkor valóban beszoptad.

A megtakarítást elosztjátok olyan arányban ahogy befizettétek. Itt abból lesz majd esetleg gond, hogy te csapolgattad azt a számlát. Ő tudott egyáltalán erről, hogy te a közös megtakarításból költöttél?

2022. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
A telefont átíratnám a nevére, ezt a szolgáltatónál lehet intézni. A megtakarításból neki járó részt tehát amit ő tett bele, figyelembe véve azt is hogy nem nyúlt a spórolt pénzhez, természetesen visszaadnám. A hitellel kapcsolatos ügyeket meg kell beszélni. Szerintem attól is függ, mire vetted fel a hitelt, mire költöttetek. Elvileg ugye nem kellene belefizetnie mert a te hiteled, és nyilván kérdés az is hogy az amire felvetted, a szakítás után a te birtokodban marad e mert ha igen akkor nem látom értelmét hogy ő fizessen bele olyanba amihez semmi köze nem lesz ezentúl. Szóval jó lenne tudni mire volt a hitel.
2022. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!