Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szó eredeti értelmében mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szó eredeti értelmében mi jellemez egy szinglit?

Figyelt kérdés
Pl.: Egyedülálló, és nem is akar társat, vagy egyedülálló, de akar társat?

2023. aug. 27. 15:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem eszembe jutna magyarként. Szingli az nálam annak az ellentéte, hogy párkapcsolatban él. Hogy elvált vagy özvegy, az csak pontosítása a dolognak.
2023. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Tényleg, az özvegy sem jutna eszembe.
2023. aug. 27. 19:37
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Azt baszdme', hogy vasárnap aludhatok délig!
2023. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Single. Egyedülálló. Nem (közvetlenül) latin eredetű szó, az angolból került át a magyar szlengbe.

Személyes véleményem, hogy a magyar "szingli" becézett hangzása miatt stílusában elsősorban annak leírására használjuk, aki egyedülálló, de - attól függetlenül, hogy keres vagy nem keres komoly kapcsolatot - boldog ebben az állapotban.

2023. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi, ilyesmi jelentést érzek én is a szóban, amit szavakba öntöttél.
2023. aug. 27. 20:29
 16/18 anonim ***** válasza:

Eredetileg azt jelenti aki a saját akaratából van egyedül és nem azért nincs senkije mert pl ronda hanem azért mert ö nem akar senkit.


De ebbe már nagyon sok minden belekavart mert ide sorolják magukat az mgtow-osk vagy van aki ezt szigmának hívja.

Megint más szerint ezt agglegénynek vagy vén lánynak hívják.

Japánban ez utóbbi pl kiszárat sütemény néven fut. Vagy valaki az ilyen nőt egyszerűen fa p.nának hívja.


Szóval ez messzire vezet.

Nagyon sok „szingli” van, aki annak definiálja magát aztán éjjelente szét sírjak a párnát, hogy nincs párjuk.

De Ö szingli oszt kész.

2023. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Téged megnyugtat, ha elképzeled, hogy sírnak? Pedig milyen boldogok lennének, ha te, a selejtek királya ott fingorásznál mellette az ágyban.
2023. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
16: Köszi! Akkor a kérdésem második kérdőmondatának első fele az igaz. Valahogy így rémlett nekem, de teljesen megzavart, hogy sokan (bizonyára tudatlanságból) minden más általad felsoroltra, (amik közt van, amiről azt sem tudom, mi lehet,) ezt a szót használják.
2023. szept. 11. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!