Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszüleimnek rossz házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagyszüleimnek rossz házassága lehetett?

Figyelt kérdés

Visszagondolva az apai ágú nagyszüleimre (már egyikük sem él), megfogalmazódott bennem az, ami eddig sosem: milyen lehetett a házasságuk? Gyerekként sosem foglalkoztam ezzel. De, itt van pàr jellegzetesség:


- Nagyanyám és nagyapám külön aludt. Egy 3 szobás lakás volt, ennek a kis szobájában volt nagyapám. A legnagyobb szobában pedig nagyanyám.

- romantikus közeledésre köztük (akár egy ölelés) egyáltalán nem emlékszem.

- Nagyanyám gyakran "embernek" szólította nagyapámat ("Ember! Gyere enni"). Nagyapám meg ha jól emlékszem "asszonynak" szólította nagyanyámat.


De egyébként nem hallottam őket egyszer sem vitázni. Sosem láttam köztük feszültséget. Együtt mentek gyakran a piacra is vásárolni.


Ezek alapján rossz lehetett a házasságuk, vagy nyugdíjasoknál természetes az ilyen elhidegülés?


ápr. 10. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Inkább befásultak voltak. A kapcsolatba, az egész életbe.
ápr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Regen igy volt szokas.

Intim dolgok nem a kozonsegnek valok voltak. A megszolitas detto.

Oket igy neveltek a szuleik es az akkori kozosseg is ezt varta el.

ápr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A külön alvásról az jut inkább eszembe,hogy horkolt az egyik, es kihasználták,hogy van hely Aztan így egyeztek meg, az a sziba volt kenyelmes valamiért.
ápr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugdíjasok amúgy sokszor lényegében nagyon közeli barátok.
ápr. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek egyáltalán nem bizonyítékok arra, hogy rossz lett volna a házasságuk, inkább régi szokásoknak felelnek meg.

Pl. az “Embernek” vagy “Asszonynak” szólítást gyakran hallottam idősebbektől.

A külön alvásról meg: az én nagyszüleim is külön szobában aludtak. De amikor a nagymamám beteg lett, a nagyapám külön ágyat kért magának, és konkrétan beköltözött mellé a kórházba. Mellette maradt a haláláig (nagymamám sokáig beteg volt), és azóta (20+ éve) nem lett senkije. És egyértelműen nagyon szerette.


A mások előtt romantikázás meg szintén nem volt jellemző a korábbi generációknál.

ápr. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez alapján én semmit nem vonnék le ilyen következtetést.

Sokszor mi is külön alszunk, mert így kényelmesebb mindkettőnknek (30-as pár vagyunk).

A romantikázásról meg az jutott eszembe, hogy a szüleim sem szoktak (60 évesek), de tudom, hogyha véletlenül meghalna valamelyik, akkor a másik belebetegedne. Nagyon szoros a kapcsolatuk, csak ez nem fejeződik ki annyira már az ő korukban ilyen látványos gesztusokban.

ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!