Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak túlreagálom vagy jogosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak túlreagálom vagy jogosan esik szarul?

Figyelt kérdés

Mindig is depressziós voltam egy kicsit és rengetek öngyilkos gondolatom volt aztán találkoztam a párommal és már 3 éve nem voltak ilyen gondolataim, az utóbbi 1 hónapot leszámítva mivel valamiért újra előjöttek (valószínűleg munkahelyi stressz miatt).

Tegnap a párom írt egy üzenetet, hogy észrevette, hogy valami nem volt rendben velem ezért ha szeretném írjam le neki, hogy mi a baj.

Én leírtam, hogy mostanában visszajöttek a negatív gondolatok (meséltem neki arról, hogy milyen voltam régen), egyre több öngyilkos gondolatom van és úgy érzem nincs kedvem élni stb.

Ő erre nem reagált és mikor haza jött akkor sem hozta fel a dolgot. Abban reménykedtem, hogy nem látta az üzenetet és ezért nem mondott semmit de mikor később felhoztam akkor mondta, hogy "Igen azt láttam csak elfelejtettem". Az egész napját fel tudta idézni és elmesélte nekem a legapróbb részletekig de azt elfelejtette, hogy megosztottam vele egy ilyen dolgot. Egy kicsit szarul esik, hogy elfelejtett egy ilyen tartalmú üzenetet.

Nektek is szarul esne a helyemben?

Ti elfelejtenétek ha egy ilyen dolgot írna valaki olyan aki fontos nektek?


ápr. 30. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Voltam hasonló esetben, viszont próbáld meg másképp tekinteni a helyzetet. Lehet egyáltalán nincs eszköztára arra, hogy ezzel a ténnyel megbírkózzon. Lehet ő is meg van ijedve, nem tudja mit kellene mondani, és értékelendő, hogy legalább nem durrogtatja a "ne légy szomorú" jellegű mondatokat.

Megpróbálnék vele beszélni, de nem messengeren, csak személyesen hoznék fel ilyen témát, és akár messziről indítva, felépítve hogy jutottál ide, mik az előzmények, és hogy tudja, nem okolod, nem vársz tőle megoldást, csak jól esne ha meghallgatna. Nem látnék bele rosszat, de az érzelmei megélésben biztosan nincs a topon. Nehéz helyzet lenne ez fordított esetben is.

ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem is messengeren akartam megbeszélni vele csak mivel ott kérdezett rá ezért leírtam tömören mi a helyzet és reméltem, hogy majd személyesen megbeszéljük ha haza ér.

Értékelem a válaszod de sajnos nem azért nem hozta fel mert nem tud, hogy "megbírkozni vele" meg "nem tudja mit kellene mondani" (már jo ideje együtt vagyunk, sok mindenen vagyunk túl így már rég nincs köztünk ehhez hasonló probléma és őszintén megmondjuk egymásnak, hogy mi a helyzet) hanem telibe kijelentette, hogy elfelejtette az egészet.

ápr. 30. 22:52
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

En ertem, hogy erre nem szamitott es fogalma nem volt, hogy mit reagaljon, viszont ez igy durva. Akar ennyire lesz@rja, akar tabu a tema, ez igy nincs rendben. Baratok, ismerosok szoktak ilyeneken hallgatva eltunni, na de aki a parod es szemtol-szemben van.

Legalabb valamit mondott volna, hogy nem tudja, mit mondjon. Vagy menj orvoshoz, vagy ugye nem is gondolod komolyan. Valamit!

ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy felejtette el. De nem pszichológus hanem egy egyszerű pasi. A pasikba gyerekkoruk óta nevelik, hogy keménynek kell lenni. Szerintem fogalma sincs mit mondjon, vagy hogy segítsen ezért próbálja eltusolni, vagy elhúzni. Szerintem keress inkább egy szakembert.
ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha egy ilyen uzenet utan a parom nem hivna fel azonnal, nem lenne tobbe a parom.

Magambol indulok ki. Ha ilyet irna nekem a parom, azonnal beszelni akarnek vele, nem tudnek megnyugodni, nem tudnek nyugodtan lenni en sem lennek jol ha o nincs jol.

Szerintem ezen gondolkozz el.

Hazament ugy a parod, hogy fel sem hozta az egeszet..

ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5ös, hát igen én is pont így éreznék fordított esetben ezért is esik rosszul.


4es, ki mondta, hogy pasiról van szó?

Egyébként fantasztikus barát / partner lehetsz ha így gondolkodsz és ennyire számíthatnának rád ha lelki vagy mentális problémákkal küzdenek...

ápr. 30. 23:58
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Érdemes lenne újragondold az életet, sok emberben felbukkan az egzisztenciális válság egy adott ponton, koncentrálj a dopamin forrásaidra, keress egy hobbit, pár dolgot gyökeresen meg kell változtatnod. Az élet csodaszép, de meg kell tanulnod élni.
máj. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7es, amit írtál annak semmi köze nincs a kérdésemhez és nem rémlik, hogy kértem volna életviteli tanácsot
máj. 1. 01:03
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, a lelkibetegséged sokkal fontosabb, mint a töketlen rinyálásod egy elfelejtett üzenetről.
máj. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
9-es helyesen látja a kérdést.
máj. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!