Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Privát szféra egy jól működő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Privát szféra egy jól működő párkapcsolatban. Kinek mit jelent ez, mit ért alatta?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsiságból kérdezem, mikor a telefonrejtegetésről és hasonlókról olvasok, akkor jön mindenki a privát szférával....Én őszintén szólva nem nagyon tudom ezt hova tenni - mert eleve nem titkolózom egy jól működő kapcsolatban, nincs olyan, amit ne mondanék/mondhatnék el, nincs rejtegetnivalóm sem, ergó ezek szerint nincs privát szférám se :-)

Számomra ez nem azt jelenti, hogy ne mehetnénk el akár külön társaságba vagy én barátnővel, ő a haverjaival, mert arra sor szokott kerülni, mégha nem is sűrűn, mert együtt szeretünk menni.

Nálunk nem tabu a telefon, sem a gép - szóval a kérdésem, hogy akkor most nekem nincs e privát szférám és kéne-e, hogy legyen? Mert ez igy mindkettőnknek tökéletes...


2016. máj. 18. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nektek tökéletes így, akkor mi is a kérdés? :)


Én biztos nem mutatnám meg a facebookomat a barátomnak, nem azért, mert titok, hanem csak van olyan, hogy pont róla beszélünk valakivel. :D

Nekem kell az egyedüllét is egyébként, mindegy, hogy szingli vagyok-e épp, vagy sem.

2016. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha nálatok ez így működik, nincs belőle konfliktus, akkor teljesen mindegy, hogy másnál van-e. Különbözőek vagyunk, különböző igényekkel, különböző ingerküszöbbel. A lényeg, hogy ebben ugyanolyan elveket valljatok.
2016. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nektek ez így tökéletes,akkor nincs miért aggódj.


Én is hasonlóan vagyok, bár mi nem nézegetjük a párommal egymás telefonját, de van, hogy megmutatunk ezt azt,pl vicces képeket, vagy én megmutatom néha miket írogatnak a barátnőim :)


Számomra az a privát szféra, hogy hétvégén délelőtt rendbeszedem magam, bezárkózom a fürdőszobába pl gyantázni, pakolást teszek a hajamra,arcomra, vagy találkozom a barátnőkkel néhanapján. De nagyjából munkán kívül mindent együtt csinálunk a párommal. Szoktunk együtt egymás baráti társaságába is járni. Ő néha játszik a számítógépen, olyankor hagyom :)

2016. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak szimpla kiváncsiságból kérdezem :-)
2016. máj. 18. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinél más, hogy szüksége van-e vagy nincs az ilyesmire. Nálam mondjuk a telefon olyan dolog, hogy zavar ha turkálnak benne, nem azért mert titok van benne csak ilyen a személyiségem, de nyílván ezt adom vissza fele is, hogy nem nyúlok a másik telefonjához. Valahol mondjuk az is benne nálam ebbe, hogy ha annyira beleakar nézni akkor már feltételezhető, hogy bizalmatlan mert különben mi másért akarna kutakodni a telefonba.
2016. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 pörölycápa ***** válasza:
Nálunk sem tabu a gép meg telefon meg ilyenek, van hogy megkérem a párom, hogy ha pl sms-d jött, de főzés közben maszatos a kezem, akkor nézze már meg ki és mit akar... ugyanúgy a párom vezetés közben is van hogy megkér hogy nézzem meg ki kereste telefonon. Ugyanúgy a gépet is kölcsönadjuk egymásnak, VISZONT nem kutakodunk egymás dolgaiban, tehát ha megkér hogy nézzem meg ki írt neki, akkor nem olvasom végig az összes üzenetét. Vagy ha használom a gépét, akkor arra használom, amire kölcsön kértem, és nem kezdek el benne túrkálni. Nekem az sértené a privát szféramat, ha pl ő a Facebookomon végigolvasna minden beszélgetést. Mert amit a barátnőimmel beszélgetek, az nem feltétlen rá tartozik, és a barátnőm se neki szánta az üzenetet hanem nekem. Szóval nem dugdosunk egymás elől semmit, mert nincs titkolnivalónk, viszont nem is kutakodunk más dolgaiban, mert a másokkal folytatott magánbeszélgetésekhez semmi közünk.
2016. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs rejtegetni valóm egy kapcsolatban, nyugodtan megnézheti a telefonomat, ha akarja. Bár nekem nem esik jól már eleve az, ha bármit is feltételeznek rólam.

Mehet, amikor akar, de eleve olyan nővel ismerkedem tovább, aki nem bulipatkány és társai. Havi 1-2 összeröffenés oké a barátokkal, nekem sincs igényem többre, szóval jó, ha hasonlóak vagyunk.

A privát szféra a kapcsolatban szerintem nem csak ezt jelenti, hanem azt is, hogy bár ismered töviről hegyére a másikat, mégis meghagyod neki a gondolati szabadságot, magyarul nem akarod minden gondolatát kényszeresen tudni, tehát hagysz neki teret és időt mindenre. Nem ellenőrzöd óránként, hogy miért nem ír, miért nem keres, hanem éled az életed, és amikor megjelenik a színen, örülve töltitek el az időt, nem anyázva veszekedés közben.

2016. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nektek így jó, mi lenne a gond? :)


Mi nem nyúlkálunk egymás cuccaihoz, nem kutakodunk egymás telefonjába.

Hülyét is kapnék, ha kirámolná a ridikülömet. :)

Sokszor előfordult már, hogy megkértem, vedd már ki légyszíves ezt vagy azt, inkább behozta az ebédlőbe, mondván "én nem akarok belenyúlni a táskádba."

A pénztárcám is tele van fecnikkel, én tudom mire mi van írva, abba se nyúlt bele egyszer sem.

Együtt élünk, tehát előtte vannak a cuccaim, ha akarná, előttem az övéi, ha akarnám.De mindenkinek van egy privát szférája, mi ezt tiszteletben tartjuk.

2016. máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha neked ez így jó, akkor a te dolgod.

Én senkinek sem adok meg semmilyen jelszót, pin kódot, egyebeket. Nem nézelődhet a dolgaim között szabadon és én sem akarok az övéi között. Egyrészt ez alapvető biztonsági intézkedés, másrészt az ember bármikor megváltozhat rossz irányba és visszaélhet vele. Ezen kívül manapság a telefon és közösségi oldalak a legszemélyesebb dolgok közé tartoznak. Nincs semmilyen titkolni valóm, de nem kívánom hogy azokat mások lássák.

2016. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!