Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez jogos lenne?

Figyelt kérdés

Én nem tartom jogosnak azt, hogyha kérek pénzt, vagy kapok pénzt anyukámtól, vagy bármely rokonomtól, és amire nekem szükségem van pl ruhára vagy könyvre és meg veszem azt. Mert az élettársam azzal jött az neki fáj, hogy magamra költöm, és nem inkább a lakásra költöm azt a pénz, és amikor be válaltam takarítást hogy legyen plusz pénzem, hogy meg vehessek valamit ami nekem kellett azt is sérelmezte hogy miért nem inkább a lakásra költöttem. Jah de ha van az embernek saját keresette ő nem hisz a külön kasszában közösnek kell lennie és tudni akar mindenről, és ha nem kajára megy el, akkor ő azt felül akarja birálni hogy normális-e vagy sem, és ha valaki kér anyjától, vagy rokonjától, vagy be válal takarítást akkor sérelmezi hogy miért nem a lakásra költi az ember miért magára költi én ezt nem tartom fernek és jogosnak.

Főleg, mert az exe egy ilyen anyagias ember mellett miért lehetett mű körme, szolis bőre, mű szempilla, tetovált szemöldök és drága smink cuccai és szekrény sornyi ruhája más nő miért engedhette meg magának hogy más nő lehessen nekem se műköröm se efféle teljesen átlagos nő vagyok, és iszonyatosan egy rákiabálós pali velem szemben és nem tudom másra miket kiabált rá, vagy talán vele nem tette de ha közös élményt akarok azzal jön pénz éhes k vagyok mert megint csak a pénzt akarom szórni, nem csak unom a 4falat az unalmat othon ami vár és azt sose történik semmi se. Meg ha én fözéshez veszek hozzávalót azzal jön puritán modon fözök, igen mert mindenben a leg olcsobbat nézem, pl nekem a limonádéhoz nem kell citrom karika mint neki amikor limonádét csináltam azzal jött ő azzal szereti inni azzal jobb, mondtam nincs ithon és szerintem anélkül is jó én sose vettem hozzá citromot hogy tele pakoljam karikákkal, és minden kaját több hozzávalóval szereti nem úgy mint én és mikor azt mondtam rá hogy sznobos azzal jött nem mert a nagyanyja is mindig úgy csinálta és ő nem sznob.

Szóval nem értem engem milyen jogon pénz éhes k-ik le, amikor köztem meg az előző nője szükségletei közt ég és föld.



#kapcsolatok, emberek, pénz, együttélés
2020. aug. 11. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy vele?
2020. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert sajnos szeretem, de belül sok minden fáj amiket mondd és tesz velem, és sok mindent nem igazán érzek jogosnak de félig bennem van hogy lehet mégis az és velem van a baj sajnos gyakran teszem magamban fel ezt a kérdést.
2020. aug. 11. 08:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nekem is az a kérdésem, hogy miért vagy vele... Nem tudtok az anyagiakról kommunikálni, amikor az baromira fontos egy kapcsolatban (tök mindegy most, hogy kinek a hibájából). Ennek így semmi értelme és jövője.
2020. aug. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek a közös kasszában, kipróbálásképpen bele mentem eleinte, mert még senkivel se voltam így. De utána éreztem és be láttam hogy nem jó ez nekem, mert számomra bosszantó ha valaki az én pénzemről akar dönteni amit én keresek meg hogy mire mehet el, és mire nem. És ha nekem a hasam nem az első mert a kajától hízok ha nem figyelek oda, hanem többet ér nekem egy könyv vagy bármi, akkor én ilyen vagyok, és ha kapok pénzt anyámtól, vagy rokonomtól, vagy el megyek takarítani pénzért az se menjen szerintem a közösbe mert azt én válaltam be a saját szükségletem miatt, és fáj hogy azzal jön hogy neki fáj hogy ezek nem mennek a közösbe hanem magamra költöm, és nem a lakásra költöm.
2020. aug. 11. 08:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez nem közös kassza, hanem kisajátítja a pénzed :D. Ő akar rendelkezni a te dolgait felett.

Mi közös kasszán vagyunk a párommal, megbeszéljük a költéseinket, meghatározzuk, ha van egy cél, amire gyűjtünk, de nem korlátozzuk a másikat a szükségleteiben. Sőt, az is meg van beszélve, hogy van egy hobbim, amiből jön be némi pénz is, hogy az nem megy a közösbe, hanem a hobbiba forgatódik vissza automatikusan. És az sem kérdés, hogy az egyikünk megvehet-e egy könyvet, a másikunk egy jó teát...

2020. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De te egyèbkènt hozzáadás a megèlhetèsetekhez?

Fizetsz rezsit, kaját?

2020. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy szereted, a helyzet változni nem fog. Fogadd el, hogy ez van, ő ilyen, megváltozni a szerelmedtől sem fog. Tessék magad összeszedni és minél gyorsabban továbbállni, ha ennyire rossz vele. A szerelem érzése úgyis elmúlik, nem muszáj megvárni, hogy még ettől is szrabb legyen a helyzet, mert az lesz.
2020. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az ő szülei egy forintot nem adott nekünk, az én anyám meg heti 2szer 3szatyor kaját add nekünk hogy segítsen minket, és anyagilag is szokott támogatni az övé bezzeg sose tette ezt.
2020. aug. 11. 10:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Ok, anyukád segít titeket, de te nem dolgozol?
2020. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az ő szülei egy forintot nem adott nekünk,"


Nem is várható el, hogy a szülő miután "kirepült" a gyerek is tolja neki a pènzt.


Felnőtt emberek úgy költöznek el otthonról, meg úgy költöznek össze a párjukkal, hogy fenn tudják magukat tartani, ès nem otthonról várják mèg az apanázst. Azt gondolom, hogy nem a szülők kontójára kell felnőttesdit játszani.

Ha a barátod dolgozik, kvázi ő tart el, (azon kívül amit anyukád biztosít), akkor azèrt picit jogos, hogyha eljársz dolgozni plusz pènzèrt, akkor közös dolgokra is áldozol belőle, nem csak magadra. Hisz ő is kettőtöket finanszíroz a saját keresetèből.

Egyáltalán minek kell összeköltözni, ha nincs mire, meg anyukának kell odahordania a kaját...

2020. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!