Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Normális dolog így állni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális dolog így állni a közös kiadásokhoz?

Figyelt kérdés

Barátnőm 170-et keres, én 550-et, tehát több, mint a 3x-osát az övének. Azonban a közös teherviselésnél kb. 25x-esen több kiadás hárul rám, és még így is elégedetlen. Családi házban élünk (az én tulajdonom), én fizetem az összes rezsit gázszámlától az HBO-go előfizetésig, a szupermarketes kaját, a rendelős kész ételeket, valami apróságot mindig meglát (női arcápoló, krémek, istentudja mik stb...), amit természetesen én fizetek. És azért mindig meglepem valamivel aprósággal az ikeából.

Magamnak nem is tudom mikor vettem utojára úgy bármit is ami meghaladt 30ezer Ft-ot ...talán 2 éve.

Ő lényegében csak a háztartási eszközöket fizeti (mosópor, wc-papír). És így is sír a szája, hogy ezek mennyibe vannak. Megbeszéltük hogy a karácsonyt közösen álljuk, mert mindkettőnk családja jelen lesz (neki több rokona, mint nekem). Majd amikor a nagybevásárlás után közöltem, hogy akkor utalja át a felét, megsértődött, hogy lehetnék gavallérabb is.


Ja és persze gyakran a kérkedik vele, hogy ő mennyi pénzt félre tud rakni. Amikor meg közlöm vele, hogy ilyen felállásban azért ez nem nagy kunszt, akkor összeveszik velem.


Ez normális dolog? Ti hogy álltok a közös kiadásokkal? Össszehasonlítási alapokat írnátok? El sem tudom képzelni hogy ez másoknál hogy mehet.


2020. dec. 22. 00:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Okos. O felreteszi a fizetese javat maganak (ki tudja mire), te pedig a fejostehen lennel a tortenetben, mar bocs.

A rezsi felet biztosan kifizettetnem vele.

2020. dec. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem normális dolog, egyáltalán...
2020. dec. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel amikor anno összeköltöztünk megbeszéltünk az anyagiakat. Mivel neki volt lakása és több fizetése (akkor kb 2x annyi mint nekem, mostanra már ugyanannyit keresünk) így osztottuk be a kiadásokat: a rezsit ő fizette, mert neki automatikusan vonják a számlájáról, ami a háztartásba kell étel, ital, tisztítószer arról én gondoskodok. Ha megyünk étterembe akkor mindig ő fizet. Ha nekem van szükségem kozmetikai cuccokra, ruhákra, cipőre azt magamnak veszem. Ettől függetlenül, szinte minden hónapban kapok valami aproságot, csak úgy. A házimunkát úgy osztottuk be, hogy mivel én utálok mosogatni ezért az szinte 99%ban ő csinálja, a többi házimunka az én dolgom.

Nekünk ez így bevált és ezzel a megoldással jól megvagyunk. Nincs még közös kasszánk, így mindenki tud félretenni. Nem szólunk bele ki mire költ, de szerencsére egyikünk se a pénzszóró fajta.

2020. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ezt kettőtöknek kell megbeszélni...


Nálunk a felállás: én 170, ő 270 vagy attól többet keres. Volt, hogy 400at kapott vagy többet de az ritka. Inkább a 320 az átlag. Övéről vonják a hitelt (közös lakás), ő fizeti a számlákat meg ezt azt amit kell. Az enyémről is költünk amit kell, főképp kaját, arra is nagyon sok elmegy. Meg ahogy alakul, amit éppen kell. Gyűjtöttünk lakásfelújításra, főképp az enyémen hagytuk a pénzt. De hát azt el is költöttük az anyagra, kifizetni a munkálatokat... Úgyhogy minden Ft közös, de tudja a férjem, hogy én nem szeretem magam lenullázni a számlán, meg azt sem akarom, hogy ő is nullán legyen. Szóval mindig mondom neki, hogy neki is maradjon meg nekem is kb hasonló arányban. Külön számla van. Nálunk így megfelel ahogy mi csináljuk. Házasok vagyunk amúgy.


Én 3 műszak, ő egy műszakban van.

30-asok vagyunk

2021. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!