Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van értelme az együttlétnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme az együttlétnek ha nincs és nem is lesz gyerek?

Figyelt kérdés

Valahogy annyira a kettő között tengődök már évek óta... legyek szingli mindig, és így kötöttségektől mentesen azt csinálok és oda megyek ahova akarok, és nem tartozok felelősséggel senkiért, vagy alapítsak családot, feleség stb... de ezzel együtt minden szabadság oda, és a gyerekkel együtt jön a legalább 18 éven át való felelősség, mert akkor már rendes családapa lennék.


Teljesen a két szék közé vagyok esve, és kezd megfogalmazódni bennem. Mi lenne akkor, ha ugyan lenne egy komoly kapcsolat, ahol van szerelem meg minden, de nem lenne gyerek, és így igazából a szabadságról sem kellene annyira lemondani, hiszen oda mennénk így is ahova akarnánk, meg azt csinálnánk amit akarnánk, csak együtt.


Van ennek értelme? Nem nagyon hallok ilyesmiről, ált. mindig gyerek lesz a vége a párkapcsolatoknak



2022. júl. 16. 11:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem mindenki akar gyereket. Találj olyan nőt aki nem. Ha pedig kalandozni akarsz, akkor keress nyitott kapcsolatot.

Ha számodra a párkapcsolat korlátot jelent (merthogy úgy fogalmaztál mint a szabadságod elvesztéséről), akkor nyilván nem állsz készen erre. De legyél korrekt a partnereiddel és mond meg nekik, hogy miként gondolkodsz.

2022. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem a párkapcsolatnak, hanem a szexnek lesz gyerek a vége. Ez remekül orvosolható vazektómiával, amennyiben teljesen biztos vagy benne, hogy nem akarsz (saját) gyereket.

Keress olyan nőt, aki szintén nem akar. Egyre többen vannak, szerintem. Főleg, hogy a terhesség, szülés, szoptatás, gyereknevelés nyűgje főleg a nőkre hárul.

Én ismerek olyan házaspárokat, akik 10+ éve boldogok együtt, gyerek nélkül. Ami nem egyenlő azzal, hogy senkire se kell tekintettel lenni, és azt csinálnak, amit akarnak!

2022. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%

Csak akkor van.

Nem egy 40 pasi SEM akar gyereket. Oartyk bulik nyaralás haverok elük az élet ma is. És jól is tették hogy nem csináltak gyereket!

2022. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
*40-es
2022. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
12%
*partyk bulik haverok nyaralás velük az élet
2022. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

félreértettél, nem akarok kalandozni, egyáltalán nem érdekelnek a random nők, kapcsolatot is csak azzal kezdeményeznék aki tényleg olyan hogy wow, és nem csak kívülről :D


És itt az a baj, hogy közel a 30 hoz már érzem a nyomást saját magam részéről, hogy "ha gyereket akarsz, akkor mostanában mert utána már túl késő", és biztos jó dolog meg minden, és én akarnám is, de ugyanakkor egy akkora felelősség és elkötelezettség, amit meg már annyira nem akarnék...


Persze sokan csinálják azt, hogy ham cipó bekaplak belemennek egy kapcsolatba, rögtön gyereket csinálnak és ha meg mégsem működik akkor szétmennek és csonka családban nő majd fel a gyerek, na ezt sem akarnám, mert én is pont így nőttem fel és nagyon nem vicces.

2022. júl. 16. 11:50
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem hiszed, hogy készen állsz ekkora felelősségre, akkor inkább ne vállalj gyereket.

Hidd el, nincs is rosszabb mint amikor megfontolatlan körülmények között nől fel egy gyerek.


Ha pedig akarsz, akkor ideje megkomolyodni. Nem varázsütésre működik, de lehet hozzá gyakorolni.

2022. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
Hogyne lenne. Miért, szerinted két ember csak akkor érezheti jól magát együtt, huzamosabb ideig egy légtérben, ha van egy harmadik, aki miatt "kötelező" együtt lakniuk, és egyébként semmi jót nem lelnek az együttélésben, minden csak a gyerek miatt van? Mi is együtt lakunk párommal és nálunk sem lesz soha gyerek. Azért lakunk együtt, mert több időt szeretnénk együtt tölteni, megosztani egymással minden "átlagos" pillanatot, stb. Na ezeket pont akkor nem tudnánk (vagy legalábbis kisebb mértékben), ha lenne gyerek. Nekünk állataink lesznek gyerek helyett.
2022. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#8 lehet én vagyok túl maradi gondolkodású, vagy csak az állandó szülői/nagyszülői óbégatás miatt hogy "de jó lenne már egy unoka", de valahogy mindig úgy tűnt, hogy ez az élet csúcspontja, hogy családot alapítasz gyerekkel. De viszont élvezem a szingli életet is, és eddig igazából bele sem gondoltam abba, hogy létezne arany középút, valahogy az olyan értelmetlennek tűnt eddig, de kezdek rájönni hogy lehet én tévedtem... De mi van akkor, ha az út során valamelyik félnek megváltozik a véleménye, és mégis akar gyereket?
2022. júl. 16. 12:02
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

" De mi van akkor, ha az út során valamelyik félnek megváltozik a véleménye, és mégis akar gyereket?"

Megbeszélitek.

Ha szakítani akar a másik fél emiatt, akkor az teljesen korrekt, hisz nem ezt beszéltétek meg előzőleg. De lehet időközben a másik félnek is megváltozik a véleménye vagy mindegy számára.

2022. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!