Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek mi a megoldás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a megoldás? Párom úgy költözött ide,hogy tudta, hogyan élek és szerintem nem jó neki mégse.

Figyelt kérdés
Dolgozok, heti néhány alkalommal sportolok, 2 alkalommal itthon van online kurzusom, kutyát is vinni kell ki. Főzni nem tud én meg mást szeretek,mint ő. Én inkább az olaj nélküli Sütőben sütök és vegetáriánus vagyok. Húshoz sem érek hozzá. Ha főzök valamit 1x eszik belőle és már nem. Nem tud vagy nem akar főzni és lehet éhezik csak nem mondja. Időm eddig se volt folyton főzni.
2023. jan. 17. 11:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%

Most bocsánat...

Harmincas férfi vagyok. Barátnőmmel teljesen más az étkezésünk, alig van valami, amit mindketten szeretnénk. (Legalábbis ami a főbb étkezéseket illeti. Édességek terén nagy az összhang.) De ebből eddig még csak aprócska súrlódás sem volt. Ő ette azt, amit ő szeret, én azt, amit én. Fel sem merült, hogy vele csináltatnám a kajámat. Nem vagyok valami életképtelen lúzer, hogy ne tudjak magamnak ételt készíteni. A barátnőm meg nem a bejárónőm, nem a szolgálóm, és nem a személyes szakácsom. Ha valamit főz, és szeretem, és nekem is főz belőle, azért hálás vagyok. De ha én mást akarok, akkor miért vele készíttessem el??

Tényleg nem értem, eddig hogyan evett?


Az, hogy attól, mert összeköltözünk, még nem dobja el az addigi teljes életét, tökre evidens dolog. Miért kéne? Nem rabszolgaként akarom tartani. Ettől ő még ugyanaz az ember, a legkisebb jogom sincs elvárni, hogy dobjon el mindent, amit addig csinált. Sem a párkapcsolat, sem az összeköltözés nem erről szól.


Miért érzem úgy, hogy a pasid egy középkorban ragadt, hatalommániás gyökér, aki nem PÁRkapcsolatot akar, hanem azt, hogy valaki felett uralkodhasson?...

2023. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
26%
A megoldás: rájöttök, hogy nem egymást keresitek. Lakva ismerszik meg az enmber, és ezek szerint ő dugható pótanyucit keres, Te meg nem viselkedsz éppen aképp. Neked pörgős, tartalmas életed van, neki lehet, hogy nem, és veled töltené a szabadidejét, várva, hogy végezz, rosszabb esetben macerál vele, hogy végezz már... Vagy egyikőtök változik, vagy a másik, de tapasztalatom szerint akik ennyire különböző életmódot élnek, azok nem tudnak összecsiszolódni. Ha ő nem tud és nem is akar főzni, nem rendel, akkor mi a kompromisszum ebben? Te főzz húst? Vagy a szabadidő eltöltése: korlátot állít, hogy heti 2 estére csinálj csak magadnak programot?
2023. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Olyan helyen dolgozott ,ahol tudott enni. Nem panaszkodik, nem vár el semmit, de inkább tojást meg kenyeret eszik, ha nincs más. Váltott műszakban dolgozom, így a rendszer sincs meg, hogy munka után edzek és főzök. Heti 1x van főzés 2-3 napra, többin meg a panírozott valamiket sütöm ki valami körettel. Mostanában reggelizni sincs úgy idő és eszek protein szeletet kapucsinoval és ennyi. Munkába viszek szendvicset. Soha nem voltam az a folyton konyhában ácsorgó típus, inkább edzeni megyek. Napi 1 főtt kaja legyen meg, de általában olyan,ami mielőbb elkészül. Szabadnapon van több idő főzni, kivétel az, amikor ejjelesből jövök haza.

Azt vettem észre, ha van családot látogatni, ott eszik rendesen, mert ők főznek normálisan mindig.

2023. jan. 17. 12:33
 14/34 anonim ***** válasza:
96%
Hát akkor főzzön "normálisan".
2023. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
92%
Tehát ha olyat főzöl, amit nem szeret annyira, akkor éhenhal? Gratulálok a választásodhoz 😂
2023. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%
Ha ennyire más az életvíteletek akkor ez nem lesz jó hosszabb távon.
2023. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
9%

#5-ös vagyok és nem tartom fairnak a lepontozast, de hát ez van...



Kérdező akkor nem értem mi a gondod, mert nem fog éhenhalni, attól nagyon messze van. Pontosan az van, amit írtam, eszik máshol.

Egyébként nem értem miért van a társad minden életképtelennek vagy nyomorultak savazva.

Mert attól, hogy nem tud főzni még nem az, a luzerseg nem ezt jelenti.

Te hiába tudsz, ha nem tudsz rá időt szánni, vagy nem esik jól.

Most akkor te is az vagy, mert nem tudsz rá időt szakítani, vagy lusta?

Érdekes a GYK hozzáállása, hogy ha nő a kérdező - nincs gond, nem vagy te cseléd, csak a régi időkben rothadtak meg a nők a konyhában ≠ ha férfiról van szó, akkor utolsó lustaság, semmirekellő nyomi, pedig ő döntése, hogy megtanul-e főzni.


Nyugodtan főzhettek/süthettek együtt, ha nektek úgy jó, attól, hogy vegetáriánus vagy, attól még egy köretet, vagy krumplit valamivel csinálhatsz, vagy egy finom sütit.


De persze a többiek ezzel nem értenek együtt, pedig jobb légkört teremtene, de hát okay főzzel csak magadnak, ő meg egyen, amit akar bárhol.


Majd meglátod, hogy ez így nem fog működni sokáig, mert az "anyósnak" nem fog tetszeni, hogy nálad nem eszik jóformán semmit és a párod előtt oltogatni fog rendesen, te leszel a hibás. És bár jogtalan lesz, akkor is nyerni fog.

Úgyhogy gondold át, hogy rendben van ez így vagy találjatok együtt megoldást.

2023. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

17: "Érdekes a GYK hozzáállása, hogy ha nő a kérdező"


AKkor fordítsuk meg a kérdést. Hozzám költözött a barátnőm és inkább hideget eszik, ha nem főzök, és a főztömből is csak eygszer eszik. Bezzeg a rokonoknál zabál, mert van kaja. Mit fog szólni az anyósom, hogy nem etetem a lányát?

2023. jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

#18:

"És bár jogtalan lesz, akkor is nyerni fog." = végigolvastad?

2023. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

#18:


Egyébként nyugodtan tedd meg, írj ki kérdést. és légy férfi (ha nő vagy, bár biztosan az vagy) és kapsz majd mindenféle suttyó megjegyzést, hogy hogyan képzeled te ezt igy meg úgy el.

Nyugodtan próbáld ki, aztán linkeld be ide, hogy milyen reakciók születtek ha ennyire sértőnek érzed a megjegyzésem. :)))

2023. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!