Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házasság alatti ingatlan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tyukanyó55 kérdése:

Házasság alatti ingatlan közös tulajdon lesz e?

Figyelt kérdés

Egy érdekes esetre szeretnék választ kapni!

Pár hétre kórházba kerültem.

A férjem ez idő alatt az évek óta gyűjtögetett pénzünkből vett egy felújítandó kis házat, hogy ne értéktelenedjen el a megtakarításunk.

Ez idáig rendben is lett volna, csak a probléma az, hogy 1/1 tulajdonként a saját nevére íratta, részemre csak haszonélvezetet jelőlt meg!

Kérdésem az lenne, hogy a későbbiekben ez közöstulajdonnak fog e számítani, vagy csak az ő gyerekeié lesz? Holott ez közösen gyűjtött sok éves megtakarítás volt!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2023. máj. 3. 10:10
 1/8 Rising Phoenix ***** válasza:
100%
Érdekes házasság. Közösen szerzett vagyonnak számít egyébként és a haszonélvezeti jog többet ér, mint a tulajdonjog.
2023. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha váltok, közös tulajdonnak minősül.

Ha meghal, akkor viszont te és a gyerekei örökölnek utána.


Szóval nyugodtan verd az asztalt, hogy ajándékozza szépen neked az 50%-át. Értem én, hogy a haszonélvezeti jog miatt ő úgysem tudna mit kezdeni az ingatlannal (sőt, egyébként anélkül is most már eladásnál kell a házastárs beleegyezése is), de ha ezek szerint nem csak közös gyerekeitek vannak, akkor ez bizony így fair. Nem rosszindulatból vagy ilyesmi, de ha nem homogén a család jogi helyzete, akkor ehhez alkalmazkodni kell.

2023. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
Az ido szamit, miota vagytok egyutt. Ez ugye nem a hazassagtol szamit, hanem korabbrol. Ha tul van az 5 even, akkor kozos vagyon. Kiveve, ha kimutathato, hogy valami kulon penzbol, orokseg stb vette, mert akkor nem.
2023. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben azonnal ügyvédhez mennék! Nem a válás miatt, hanem jogi tanácsadásért (azért mert a hátad mögött intézkedett).

Csak azért hogy tisztában legyél a jogaiddal. Az számít amit az ügyvéd mond. Vázold fel neki a ti helyzeteteket, mert ugye ez házasságonként változhat.

2023. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Közös tulajdon amennyiben nem ági vagyonából (örökölt vagyonából) vagy nyereményéből vette.
2023. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A házasságotok ideje alatt tett szert az ingatlanra, így közös tulajdonnak minősül. A földhivatalban történt bejegyzési aránytól függetlenül jogilag ez 1/2-1/2 aránynak minősül.
2023. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..második házassága mindkettőnknek..15 éve élünk együtt..5 éve házassági szerződéssel esküdtünk...tehát a külön vagyon tisztázva volt...ezt a pénzt már majdnem fele fele arányban gyűjtöttük.. és csak azért zavar, mert 2-2 gyerekünk van, és nem lenne jó ha minden csak a másik kettőnek jutna...egyébként nem válásról lenne szó, idősek vagyunk...amikor szóvá tettem neki....az volt az indoka, hogy meg akart kímélni az ügyvédhez meneteltől, mivel beteg voltam...hát elég rossz kifogás lett!😁😁
2023. máj. 3. 16:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Közös vagyon, sőt jobban jártál,mert haszonélvezeted van rajt.
2023. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!