Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért jellemzők inkább nőkre,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jellemzők inkább nőkre, hogy hiába abúzús kapcsolatban vannak, mégis ragaszkodnak ahhoz?

Figyelt kérdés

Hallottam már, hogy vernek csomó nőt. Mégis velük maradnak, mert "nem bírok nélküle lenni".


Hallottam már, hogy érzelmi abúzust alkalmaz az abúzáló.


Hallottam már, hogy fenyegeti a nő házastársat, hogy elhagyja, elviszi a lakást mert az ő nevén van és utcára kerülnek pénz nélkül gyerekkel.


Mindezek ellenére semmit nem tesznek, hanem maradnak ebben a helyzetben.


Férfiakra ez nem jellemző, hogy verik őket a nők, érzelmileg abúzálják őket és hagyják, illetve fenyegetik elhagyással ha házastársak gyerekkel.


Miért gyakoribb ez nőknél?


És ez nem a hűség jele.



2023. máj. 12. 19:34
A kérdező szavazást indított:
Evolúció során el voltak nyomva hosszú ideig, így genetikailag a szubmisszívak
Az ilyen nőknek mentális betegségük szokott lenni a háttérben, pl. dependens személyiségzavar
Ilyen környezetben nőttek fel, így ilyen párkapcsolatot is akarnak tudatalatt maguknak kialakítani
Ha az apa verte a lányt gyerekkorban, ez a paradigma került a tudatalattiába, ezt "kívánja" belül, tagadás ellenére
19 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem tud elmenni, nincs hova mennie. Plusz mentális zavar. Így szocializálódott, nem ismer mást stb.
2023. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Pszichologusok szerint nagy humbug az áldozathibáztatás és a lealjasabb támadás is.

A traumakötés az egyik ami magyarázza.

Nem akarják elhinni ami megy vissza akarják állítani a kezdeti állapotot.

(Pl megnyered a lottót, elszálltan örülsz aztán meg mondjuk elveszik hogy á téves, ekkor jön az hogy nem fogadod el a reált, nem hiszed, ez lehetetlen es rohangálsz az állapotot visszacsinálni, visszakapni a pénzed)

Megvan pazichologiailag is a tényállas, hogy átlagban 3szor r szer is visszamennek mire le tudnak válni mentálisan.

Ez mellett önvédelem is van és nagyfokú félelem.

Szakításnál van a legtöbb gyilkosság ez a legnagyobb krízis egy bántalmazó mellett. Aki lelép az az életével játszik. Ezt a rettegést egy laikus soha nem is fogja érteni.

2023. máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
*jav 3szor-4szer
2023. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%

Használhatod ám a bántalmaz szót, mert az abúzáltól csak még retardáltabbnak hangzol.


Azt meg felejtsd már el végre hogy a nők gyakrabban abúzálják a férfiakat lelkileg, mert ez nincs így, hiába írod ki kéthetente.


A kérdésre meg feleslegesnek tartok választ adni, mert nem őszinte kíváncsiságból kérdezted, hanem egy rosszindulatú kis démon vagy, aki direkt hülyének nézi az áldozatokat :~)

2023. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Pszichologusok szerint nagy humbug az áldozathibáztatás és a lealjasabb támadás is."


Én nem hibáztatom a nőket egyáltalán, de szerintem a legtöbben egyetértünk, hogy a férfi szokta abúzálni a nőt.


Pont, hogy a férfit okolom.


A kérdésem csak az, hogy miért hagyja a nő? Mármint ha megerőszakolás közepette lenne és kés lenne a torkánál igen, akkor nem tud mit tenni.


De egy párkapcsolatból - ha nem házastárs gyerekkel - nem tart sokból "elmenekülni", és pláne úgy, hogy sokszor hallom, hogy szétmennek aztán összejönnek már 4. alkalommal és 4. alkalommal veri szét a nőt, és megy sebészetre varratni.


Tehát ott van az alkalom. És ez a kérdésem.


Miért ragaszkodnak csak egy ilyenhez, amikor ott van millió rendes férfi, akik kimondom minden szempontból többet adnának neki?


"Szakításnál van a legtöbb gyilkosság"


Ez meg abszolút nem igaz. Erre kérnék egy forrást. Meg ha lehet az előzőre is.

2023. máj. 12. 19:49
 6/20 A kérdező kommentje:

"Azt meg felejtsd már el végre hogy a nők gyakrabban abúzálják a férfiakat lelkileg"


Te elolvastad a kérdésem?


Hol a lof*szba írtam ilyet vagy utaltam erre? Pont az ellenkezőjére utaltam.


Te valamit totál félreértettél vagy direkt generálsz szart.

2023. máj. 12. 19:51
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

"A szakítás nem mindig jelenti a

párkapcsolati erőszak végét. A legtöbb

gyilkosság például azután történik, hogy

az áldozat kilépett a kapcsolatból. Ezért

nagyon fontos, hogy szakítás előtt az

áldozatok beszéljenek valakivel, akiben

megbíznak – különösen, ha a bántalmazó

meg is fenyegette őket."


[link]


36.oldal


"A bántalmazó kapcsolatból való kilépés ténylegesen veszélyes lehet. Az érintettet nem szabad

a kapcsolatból való kilépésre biztatni kockázatfelmérés nélkül. Sok bántalmazó a szakítás után

fokozza az erőszak mértékét, számos gyilkosság is ilyenkor történik, és ez alól a fiatalok kapcsolatai

sem kivételek."


[link]

111.oldal

2023. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

"Egy kutatás szerint a a bántalmazóval való szakítás hét-

szeresére növeli annak valószínûségét, hogy a bántalmazó férfi megölje a bántalmazott nôt. Fôleg a válást

követô két hónapban mutatható ki statisztikailag a gyilkosság kockázata."

[link]

2023. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt külső szemlélőnek elmagyarázni. Benne lenni sajnos egész más, és ha pici gyengeség is van benned, ami miatt nem lépsz le már az első red flagnél (én talán túlzottan hittem benne, hogy ő az igazi és ignoráltam az intő jeleket), elindulsz egy lejtőn lefelé.

Esetemben pl. konkrét fizikai bántalmazás nem történt, de más jellegű igen, bőséggel. És ezeknek a ténye csak akkor tudatosult bennem, mikor már távol voltam tőle, és elkezdett tisztulni a kép. Sajnos a befolyása alatt hagytam, hogy porrá rombolja az önbizalmam, leépítse minden magabiztosságom. Elhittem neki, hogy csúnya vagyok, úgysem kellek senkinek, örüljek, hogy vele vagyok... - azóta ledobtam 20 kilót, stílust váltottam, és hipp-hopp találtam pasit is, sokkal jobbat.

Nagyon kemény volt úgy eljönni, hogy nem volt hol laknom, pedig nekem nem volt gyerekem, és szerencsére nem is fenyegetett meg, hogy maradjak. Szimplán csak bizonygatta, hogy semmit sem érek egyedül. A közös pénzünket mind benyelte, gyakorlatilag egy fillér nélkül cuccoltam el.

Ismétlem, az enyém még egy könnyebb eset volt, nem ütött meg ("csak" fenyegetett vele), érzelmileg zsarolgatott, a pénzt ő kezelte (az enyémet is, hosszú sztori, de úgy alakult, hogy közös számlánk volt), és volt olyan, hogy akaratom ellenére mászott rám... szóval azért volt baj.

Ha belegondolok, hogy mennyivel nehezebb lehet, ha valakit az életével fenyegetnek... ezt a fajta kiszolgáltatottságot csak az érti, aki átélte. Sajnos félhet annyira egy ember, hogy visszamenjen a bántalmazójához. És ezen kívülről is borzasztó nehéz segíteni, hiába mennek ki a yardok is egy családi balhéhoz, ha elmondja a bántalmazott mi történt valójában, utána kap még egy kört.

2023. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

7


Ezt a nane.hu baromságot szerintem hagyjuk.


Hiteles forrást nézzünk inkább. Bár szerintem azt sem tudod melyik az.


Itt egy: [link]


"Why women are less likely than men to commit suicide?"


"Major depression forms the background of upwards of half of all suicides. Women are twice as likely as men to experience major depression, yet women are one fourth as likely as men to take their own lives"


"Röviden, a nőknél kétszet gyakrabban fordul elő major depresszió, míg csak egy negyedük (1/4) végez önmagával, férfiakhoz képest"


Ezért írtam a vonatkozó részre, hogy "Szakításnál van a legtöbb gyilkosság", nem nem szakításnál, férfiaknál van. Oka a tanulmányból


"Women value interdependence, and they consult friends and readily accept help"


"It is argued here that women derive strength and protection from suicide by virtue of specific differences from men. Factors that protect women from suicide are opposite to vulnerability factors in men"


Ezeket kérlek google-translatezd. Nincs kedvem fordítgatni.


Tudok még hivatalos, ugyanilyen kormányzati linket publikálni számodra ha kéred, de szeretném nem untatni magam.


És megint, random nane.hu meg nade.hu szerű fos linkeket ne küldj be légyszíves, már elnézést a tényszerű kifejezésért.


Ennek a diskurzusnak nincs és nem lesz értelme így nane szerű linkekkel.

2023. máj. 12. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!