Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért jellemzők inkább nőkre,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jellemzők inkább nőkre, hogy hiába abúzús kapcsolatban vannak, mégis ragaszkodnak ahhoz?

Figyelt kérdés

Hallottam már, hogy vernek csomó nőt. Mégis velük maradnak, mert "nem bírok nélküle lenni".


Hallottam már, hogy érzelmi abúzust alkalmaz az abúzáló.


Hallottam már, hogy fenyegeti a nő házastársat, hogy elhagyja, elviszi a lakást mert az ő nevén van és utcára kerülnek pénz nélkül gyerekkel.


Mindezek ellenére semmit nem tesznek, hanem maradnak ebben a helyzetben.


Férfiakra ez nem jellemző, hogy verik őket a nők, érzelmileg abúzálják őket és hagyják, illetve fenyegetik elhagyással ha házastársak gyerekkel.


Miért gyakoribb ez nőknél?


És ez nem a hűség jele.



2023. máj. 12. 19:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Nehéz ezt külső szemlélőnek elmagyarázni. Benne lenni sajnos egész más, és ha pici gyengeség is van benned, ami miatt nem lépsz le már az első red flagnél (én talán túlzottan hittem benne, hogy ő az igazi és ignoráltam az intő jeleket), elindulsz egy lejtőn lefelé."


Ezt csak azért nehéz elképzelni, mert szerintem a férfiak kb. 80 - 90%-a egyetért, hogy egy nőt rohadt nehéz megszerezni, mert akkora önbizalma van és nehezen adja magát, hogy ő aztán nem érdemel akárkit, amit egy fokig megértek.


Erre meg egy abúzív kapcsolatban saját maguk hagyják, hogy a szaros férfi véresre, lilára verje, megerőszakolja és még a nő meg vissza hozzá.


A te eseted megértem, mert elvitt mindent ahogy írtad, bár nem volt testi sértés, de érzelmi az talán rosszabb.


Ezek a fenyegető férfiak egyébként csak pofáznak, nyugodtan el lehet menni csak össze kell pakolni a tudta nélkül, esetleg paprika-spray és kész. Csak egy ütést kell kibírni és utána önvédelem az egész és hatástalanítod a támadót.


Ezek az emberek általában gyávák, és a szubmisszív, gyenge embereken élősködnek, kis szarcsimbók. Ne dőlj be nekik. Egy nő se.


Ismerek ilyen férfiakat, és mondom, beszarik ha elhagyják őket, mert lelkileg összeomlanak ha egyedül maradnak.


Érdemes a fenyegett nőknek utánanézni az önvédelmi törvényeket, mert vannak ott olyanok is, hogy ha a úgy véled, hogy az életedre tör akkor akár felindulásból vagy félelemből akár meg is szúrhatod késsel, amibe belehalhat, lesz bíróság lehet, de halott nem beszél, nem védekezik, és a helyzet törvényszerű volt.


Most ebben nem voltam túl pontos, de úgy nagyjából a nők meg személyek biztonsága részében igen (a törvényről). Pláne, ha betör a te lakásodba, akkor szinte azt csinálsz vele amit akarsz ha az életedre tör. De mondom elég hatástalanítani, ami szintén nem egy nagy durranás szétfújod az arcát spray-vel vagy gumilövedékkel, és a földön fog sírni.


Talán egy a lényeg, hogy egy ütést bírj ki.

2023. máj. 12. 20:41
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

diskurzus abuzus... a teljes szókincsedet külföldi oldalakról lopod. egy önálló gondolat nincs a fejedben, csak az a radikalizáció amit az amcsi fasiszták beletömnek.


a kérdésed sem kérdés. nem akarsz te itt ténylegeses "discourse"-t, hanem gondolom olvastál egy bejegyzést valakitől egy külföldi oldalon, ami "triggerelt", és ezért jöttél alázni a hülye nőket, hiszen amúgy sincs jobb dolgod.

a létezésed szánalmas. legalább keress olyan célpontot a frusztrációdnak, provokációdnak és trollkodásodnak, akiknek nincs nélküled is elég baja. bár az ilyen patkányok jobban szeretnek lefelé ütni, gondolom...

2023. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

De meg logika sincs abban hogy cáfolod.

Egy bántalmazótól hogy várhatsz normális reakciót egy szakitásra hogy majd csendben lógó orral elballag?

Lehet te sem vagy mentálisan értelmileg tiszta

2023. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%
Ez mellett sima átlagférfiak se bírják az elutasításokat, és k.anyáznak, ha le vannak tiltva. Akkor egy bántalmazó szerinted?
2023. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Osztonok es kenyelem.
2023. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Személyeskedés meg sztereotipizálásból elég, nekem nem kell, aludjatok jól.


Normális hangnemben tettem fel kérdést mert kiváncsi voltam, adtam tanácsot is törvényre hivatkozva erre szemrehányást kapok és hogy kulturált szavakat használok?


Köszönöm a válaszokat, voltak objektívak, nekik külön hálha, innentől tekintsétek semlegesnek a kérdést.


Köszi, jóéjt mindenkinek.

2023. máj. 12. 21:14
 17/20 anonim ***** válasza:

Mert ezt látták a környezetükben és történelmi hagyománya van. Igen sok esetben pedig a fizikai és érzelmi erőszak gazdasági erőszakkal társul és anyagilag is kiszolgáltatott helyzetben van a nő. Sokszor a családi háttér sem megfelelő. Egy támogató, stabil családi háttérrel könnyebb kilépni.

Hogy miért nőkre jellemzőbb? Nyilván mert fizikailag gyengébbek. Azok a nők, akiknek nincs önbecsülésük, kapcsolatfüggőek, megfelelési kényszerük van könnyebben kerülnek és ragadnak bele egy kiszolgáltatott kapcsolatba.

2023. máj. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%

"Ezt csak azért nehéz elképzelni, mert szerintem a férfiak kb. 80 - 90%-a egyetért, hogy egy nőt rohadt nehéz megszerezni, mert akkora önbizalma van és nehezen adja magát,"


Mi van? Ezeket a fszságokat egymás között terjesztitek?

2023. máj. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Jajj csak nem te vagy az impotens neurológus akinek a felesége nőgyógyász? Az kicsit jobb trollkodás volt. Pedig akartam neked válaszolni őszintén, mert voltam 7 évet lelki és fizikai bàntalmazó kapcsolatban. De úgy kiforgatnád, ahogyan az impotens kérdésednél is a válaszokat.
2023. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Ezt csak azért nehéz elképzelni, mert szerintem a férfiak kb. 80 - 90%-a egyetért, hogy egy nőt rohadt nehéz megszerezni, mert akkora önbizalma van és nehezen adja magát, hogy ő aztán nem érdemel akárkit, amit egy fokig megértek.



Erre meg egy abúzív kapcsolatban saját maguk hagyják, hogy a szaros férfi véresre, lilára verje, megerőszakolja és még a nő meg vissza hozzá."


Ezek nyilván nem ilyen nők... 🤦‍♀️

2023. máj. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!