Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Egy párkapcsolati tanácsadótól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolati tanácsadótól olvastam a neten,hogy az a hosszú párkapcsolat titka,hogy sok mindent elnézel a másiknak. Van ebben valami igazság?

Figyelt kérdés
Mivel olyan típus vagyok, aki a katonás rendhez szokott, energikus vagyok, szeretek dolgozni,és meg is látom a munkát, a barátom meg pont,hogy az ellentétben ( tűz és víz), így olyan konfliktusok képződnek közöttünk amit áthidalhatatlannak érzek. A cikkben kitértek arra is, hogy nem jó dolog belekötni abba,hogy a wc ülőke nincs lehajtja, a fogkrém középről van nyomva, stb.. De mi van akkor,ha engem ez mégis zavar,mert mondjuk én nem ezt tanultam/szoktam meg otthon? Szerintem,neki és nekem sem muszáj a másik " rigolyáit" eltűrni és emiatt együtt maradni.Ráadásul,ha csak egy kicsit is,de valamelyik fél már úgy érzi,hogy a másik be akarja szabályozni, abból megint csak belső feszengés, utána veszekedés van hiszen akkor nem fogadja el úgy,ahogy van. Engem például halálra idegesít az,hogy nem látja meg a munkát, őt pedig az,hogy én ilyennel hozakodom elő. Más is van hasonló helyzetben, hogy rendkívül különböztök minden téren?(nálunk együttélés alatt derült ki.)
2023. júl. 5. 09:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#8 "Abban van igazság, hogy ha az első nézeteltérésnél szakítasz, akkor sose lesz hosszú párkapcsolatod."

Azért nem mindegy, hogy milyen az a nézeteltérés. Nem azt kell nézni, hogy valami hányadik, hanem azt, hogy miről szól. Az első nézeteltérés is szólhat olyan komoly dologról, ami alapjaiban lehetetlenít el egy kapcsolatot. Szóval hülyeség ilyen elven dönteni. Konkrétan tudok is ilyen esetről, az első nézeteltérés konkrétan arról szólt, hogy a férfi szerint a nőnek onnantól, hogy összejöttek, mindenhez a férfi engedélye kell, ahhoz is, ha pl. boltba akar menni, és mindenben ki kell szolgálni a férfit. A nő meg pont egy ilyen tanácsra hallgatva inkább "adott még egy esélyt". Kicsin múlott csak, hogy végül nem lett tragédia belőle.


"a hosszú házasság titka, hogy nem kell elválni"

Igen. Csak attól, mert hosszú, még nem is biztos, hogy boldog.

És igen, én is ismerek olyan kapcsolatokat, amik simán végződhettek volna válással. De nem így lett. Csak a bökkenő az, hogy én nem gondolnám a házasságukat és az életüket valami boldognak. És felmerül a kérdés, hogy mi a jobb? Esélyt adni egy boldogabb életre, vagy elvből lehúzni egy lagymatag, netán kifejezetten rossz kapcsolatban még pár évtizedet? Ugyanis a világon nem minden szép és jó. Nem mindennek lesz olyan vége, ami mindenkit örömmel, és megnyugvással tölt el. Az egyik nagymamám szép példa erre. Ő is mindvégig kitartott a férje mellett. Az alkoholista, erőszakos, agresszív férje mellett... Lehet, hogy jobb élete lett volna, ha mégis csak "bedobja a törölközőt"...

2023. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A kompromisszumkészség nem azt jelenti, hogy egy nyomorult csicska simp vagy.
2023. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A hosszúé lehet, a jóé nem.
2023. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Leclerc ***** válasza:
Végülis van benne valami, egy bizonyos szintig alkalmazkodni kell a másikhoz. Persze ehhez azt is érezni kell, hogy mikro kell borítani az asztalt.
2023. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem pont így, de van benne igazság.

Ez is a jó párkapcsolatomhoz tartozik hogy megszoksz dolgokat ha igazán szereted. Pl én gyulolok vasalni, a férjem imád igy o vasal.

Ha nem rakja vissza a poharat a helyére nem orditok, elrakom.

Tudja hogy szeretek néha egyedül lenni, így egyedül hagy. Ilyesmik.

Ha teljesen tűz és víz lennénk már nem lennénk együtt :)

2023. júl. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha kölcsönösen elnéztek egymásnak sokmindent, egymás rigolyáit is, és úgy is jól érzitek magatokat a kapcsolatotokban, akkor igaz. De ahogy látom, a ti esetetekben nem erről van szó.
2023. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi a gond köztetek, érdemes lenne 2 fürdőszobás lakást keresnetek.
2023. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ha csak ennyi lenne...
2023. júl. 7. 10:33
 19/20 anonim ***** válasza:
Jaa?
2023. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szóval több gond is van.

"Engem például halálra idegesít az,hogy nem látja meg a munkát, őt pedig az,hogy én ilyennel hozakodom elő."

Akkor kár tovább együtt szenvednetek.

Ami halálra idegesít, azt persze, hogy nem tudod elnézni neki. Nem is kell.

2023. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!