Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan osztanátok meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan osztanátok meg az anyagi dolgokat?

Figyelt kérdés

A barátnőm és én (35 évesek vagyunk) 2 hónapja vagyunk együtt és lassan körvonalazódik az összeköltözés, aminek kapcsán van néhány egyet nem értés köztünk.

Nem tudjuk pontosan mennyit keres a másik, én nagyjából ki tudtam logikázni, hogy valahogy 300-350ezer körül kereshet, én viszont ennél többet (kb 4-5x ennyit, havonta változik) és nekem így tökre nem oké, hogy ő felezni akar minden költséget, mert nem akarom, hogy a pénzét egyenlő mértékben dobja be a közösbe.

Én eleve vállalkozó vagyok és a hobbimból élek már 18 éve. Neki "normál" munkája van és egész egyszerűen bűntudatom volt világ életemben, ha valaki rám költötte azt a pénzt, amiért keményen megdolgozott.

Most épp a bútorok beszerzését beszélgetjük és felezni akar továbbra is mindent (egyébként én vagyok a férfi, ha bárkinek ez érdekes infó lenne, bár szerintem nem számít). Én eleinte úgy gondoltam, hogy én fizetnék mindent, de mivel ő deklaráltan "csórónak" érzi magát emiatt mellettem - amire igyekszem nem okot adni, mert eleve egy butaság az egész -, azt mondtam, hogy oké, beleadhat, de akkor a bevételeinkkel arányos mértékben osztozzunk a költségeken és akkor tegyük ki a kártyáinkat. Erről hallani sem akart, azt mondta tudni sem akarja, hogy mennyi bevételem van.

Ti mit kezdenétek ezzel a szituval?

Ahogy fent említettem, nekem alapból is eleve rendesen bűntudatom van, amikor más rám költi a pénzét, így meg pláne rossz, hogy tudom, hogy neki kevesebből kell gazdálkodnia.



2023. szept. 20. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
EZt így, ahogy leírtad, meg kellene beszélni vele. Ha továbbra is ragaszkodik a felezéshez, akkor tartsd tiszteletben a döntését. Amúgy majd rájön :)
2023. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is felezünk - nekem 380 a nettóm plusz kiadva a lakásom, férjem vállalkozó, változó, de milliós bevétellel. Neki 2 gyerek, nekem 1, enyém él velünk, másik kettőre gyerektartás. Nekem van saját lakásom is, neki eladás alatt a közös ház az exszel. Szóval nagyon nem 20 évesen a nulláról együtt kezdtük. Nem lehetne "igazságosan" megoldani másképp.

A hosszú barátság titka a pontos elszámolás. Szerintem. Nyilván nem ezer forintra kiszámolva, de amúgy abszolút. Nekem, akinek a jövedelmem kevesebb, semmi rossz érzésem ezzel kapcsolatban, hogy neki több marad meg. Nekem is elég a pénzem gyakorlatilag mindenre, de meg szokott random lepni egy csizmával, parfümmel pl.

2023. szept. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön kassza, kész. Nem tudsz mást.
2023. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ragaszkodik a felezéshez nem tudsz mit csinálni. De ha nekem nem gond, mivel sokkal több pénzem van, én inkább úgy oldom meg, hogy megegyezünk abban mit fizet ő és mit én. Tehát nem felesezgetünk hanem mit tudom én, a tiéd a rezsi számlák és ennyi, mást nem kell fizetned, az összes többit, a bevásárlásokat, a házba vásárolandó dolgokat, stb stb mindent egyebet fizetek én. És akkor így ő is csak fizet valamit de tudom, hogy a közös életünkben ő ezzel sokkal kevesebbet fizet mint én. És így nincs számolgatás sem ami a legrosszabb szerintem.
2023. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az en parom koltozott az en lakasomba,amiben amugy meg volt mar minden. O nem tudja en mennyit keresek,szerintem azt hiszi tobbet. (370.000) En tudom,hogy mennyit de ez valtozo nala de 400.000-600.000 kozott. .Nekunk van egy kozos kartyank ,arra minden honapban mindketten utalunk 100.000-t.En eleg sokat felretudok tenni egy honapban es altalaban ,ha van valami a lakasban azt en fizetem. De ha elmegyunk valahova kirandulni vagy kajalni,akkor en mar nem fizetek semmit (iden felujitottuk a konyhat,amire azt mondta atkuld valami penzt de nem kuldott vegul). ha nyaralni megyunk felesbe fizessuk, a ruhakat mindenki maga veszi.
2023. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Durva, hogy egy párkapcsolatban, ahol már együtt is élnek a felek, tabu az, hogy ki mennyit keres… Miért kell ezt rejtegetni? Csak egy szám, nem annak a mérőszáma, hogy valaki mennyire jó vagy értékes ember.
2023. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Aranyos vagy, engedd neki és tarsd számon majd év végén kp bán add neki oda tedd le az asztalra hogy az övé és kész azt csinál vele amit akar.
2023. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 hónap után, ha még nem is ismeritek egymást, nem is tudtok egymásról szinte semmit, és ő hallani sem akar a kártyák kiterítéséről, egyáltalán nem jött el még az összeköltözés ideje.
2023. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
51%
Együtt élni csakis közös kasszán. Vagy az övé mindenem, és vagy az enyém mindene, vagy megette a fene az egészet.
2023. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!