Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti hogy osztanátok el az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy osztanátok el az esküvő költségeit, ha az egyik fél dupla annyit keres, mint a másik?

Figyelt kérdés
A vendégek száma kb 40-60% arányban annak kevesebb, aki többet keres.
2017. jan. 23. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Beugratós kérdés? Spéci eseteket kivéve a házaspárok minden bevétele és kiadása közös. Nevetséges pont a házasság előtt külön számolgatni. Nemcsak nevetséges, értelmetlen is, mert hacsak nem írogatják hogy nekem volt 600 ezrem, neked 900 ezred a házasság előtt, akkor gyakorlatilag úgyis közös lesz a pénz az esküvő kezdetétől számított 10 perc után.
2017. jan. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt tartunk,akkor értelemszerűen 40-60%-ban..
2017. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az esküvődolgot lehet nem kéne addig erőltetni, ameddig ilyen kérdésekben megnyugtató szokások nem alakulnak ki. Csak egy jó tanács.
2017. jan. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ez van, de mivel együttélünk, közös a kassza, közös minden.

ha ebben nem tudok "közösködni" akkor majd az ajándékokat is elosztjátok???

2017. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos ha a szülők fizetik az esküvőt akkor minden ami osztható a vendégek számával azt azzal arányosan fizetik. A többit (fodrász pl.) ki-ki a saját gyerekének.

Ha a pár fizeti az esküvőt akkor a kérdésnek nincs értelme.

2017. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
A párom háromszor annyit keres, mint én, mégis közös kasszán vagyunk...
2017. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom a fizetési megoszlásból hogy ti fizetitek (ha szülő akkor értelemszerű lenne hogy mindenki a rá eső részt, kihez mennyi rokon tartozik, saját gyereke cehhét mindenki). Eddig hogy oldottatok meg közös pénzügyeket? Amíg a pénzügyekben nincs megértés addig az esküvő is körülményes vagy lesz házassági szerződés?

Nálunk a párom 2x annyit keres mégis úgymond közös a kassza, felezzük a költségeket, fizutól függetlenül, felesbe megy a spórolt pénz is, utána meg mindenki gazdálkodik ami marad, de nincs filléreskedés, ha elfogyott a másik pénze kisegítjük stb. Ha valami nagyon költségesre akar költeni valamelyikünk ami nem közös érdekű akkor arra külön gyűjt abból ami maradt neki.

Viszont esküvőt akkor is felesbe álljuk, illetve megbeszéljük mennyi a keret, ami belefér és a másik fél se érzi magát rosszul hogy ő pl nem tudja kifizetni. Ha ő 30 embert hív meg, én meg csak 10et se érdekelne, sőt nekünk pl sok a közös barát. A MI esküvőnk, nem külön-külön szól egy-egy emberről, hanem a TI boldogságotokat ünneplitek, hogy mostantól összetartoztok, egy család lettetek.

Én bedobnám a helyetekbe az összeget amit tudok és abból gazdálkodunk, kompromisszumok, lemondások lesznek, de ezzel jár.

2017. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is érdekes a téma...

Mi mindent közösen fizetünk, szóval ez teljesen természetes dolog, forma, formán keresünk...

A gond az, hogy a párom édesanyját mi segítjük, mert különböző okokból kifolyólag nem boldogul egyedül...

Emiatt viszont a párom részéről semmilyen anyagi hozzájárulásra nem számíthatunk, sőt mivel nekünk kell segíteni az anyukáját, még a spórolásban is visszább vagyunk fogva...emiatt nem is akartunk nagy esküvőt, de az én szüleim meg azt mondták, hogy nekik egy szem gyerekük vagyok, a párom nem tehet arról, hogy milyen a családja, de biztos nem fogják hagyni azt, hogy más problémája miatt lemondjuk egy lagzis esküvőről, amire egyébként mind a ketten vágyunk...


Szóval nagyrészt a szüleim finanszírozzák a dolgot, kb 1 milliót raknak bele, a többit mi ketten tesszük hozzá...

Amennyire tudunk gőzerővel spórolunk...

2017. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy úgyis házasságkötés után közös kasszán leszünk, minden közös lesz, fele-fele, akkor most mit számolgassuk, hogy ki mit fizetett. A páromnak kellemetlen, hogy ő kevesebbet tett bele, én pedig többet, de ha nekem valamivel nagyobb a keret, akkor miért ne tenném bele? Szerintem butaság, hogy én is csak annyit tegyek bele, amennyit ő. Ha megengedhetünk magunknak egy picivel többet is, akkor miért ne.

Mindenkinek ment a zöld!

2017. jan. 28. 21:38
 10/10 A kérdező kommentje:
Közös pénzügyeket felesben oldottuk meg eddig is, csak én kicsit többet tudtam mellette félretenni. De közös a cél, közös a vagyon sezrintem.
2017. jan. 28. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!